М4 smart bracelet (Smart narukvica)

Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Здраво, ме интересира дали некој има од оваа наруквица. Дали вреди да се купи, кои сепозитвните страни, кои негативните. Дали сте задоволни.Објаснување ако може околу ова
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво, ме интересира дали некој има од оваа наруквица. Дали вреди да се купи, кои сепозитвните страни, кои негативните. Дали сте задоволни.Објаснување ако може околу ова
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
Што е бе Анонче, сакаш ли и ти да апнеш од влашките ама ти е срам да кажеш :D
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
Јас имам Mi band 3 и сум немал никакви проблеми со конекции.
Батеријата ми трае некаде 2 недели.
Новиве дека екранот е во боја и имаат дополнителни функции, може помалку трае батеријата освен ако не и го зголемиле капацитетот.
Мојот телефон е Шаоми па можеби и затоа не сум имал проблеми со конекција.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
Имам 5ка, трае по 14 дена без проблем. Цел ден ми е при рака, додека спијам ми мере пулс. Плус редовно вежбам со него. Ако не вежбаш активно, мислам дека и 3 недели ќе ти издржи батеријата.

Сензорот на пулсот е врв. Испитав и со професионален сензор, резултатите се совпаѓаат 99%. Единствена мана е ако возиш точак, и наеднаш од лесно темпо преминиш на експлозивно (да кажам од држење 120bpm наеднаш почнеш исцрпувачко темпо (пример спринт)), знае сензорот за пулс да се збрка и да не ти одбројува точно, па ќе ти покажува рандом бројки (пример, наместо реални 180bpm, тој ти покажува 63...). Овој баг е најчест при започнување на активноста, бидејќи од низок пулс пулсот почнува да се зголемува. Со тек на време, мислам дека ќе се научиш да го користиш и нема никогаш да те зафркне (пример, не би започнал експлозивно темпо уште од самиот старт, да кажам од 70bpm, одма да го напнеш телото). Веќе 3 месеци ми се нема зафркнато одбројувањето.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Погледај го видеово, на овој youtube канал детално се опишани и тетирани сите функции на паметните нараквици. Huawei band 6 и Mi band 6, слична цена имаат и бирај некоја од овие две.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Погледај го видеово, на овој youtube канал детално се опишани и тетирани сите функции на паметните нараквици. Huawei band 6 и Mi band 6, слична цена имаат и бирај некоја од овие две.
Mi band без да се мисли, компатибилен е со Strava за разлика од Huawei.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Со попуст од пријател или дилерска и подолу ќе отиде.
Вала. Штета што не даваат попусти од предходни онлајн нарачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom