Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Сега гледам преглед, како е можно првиот гол на Наполи да не беше поништен.

Просто неверојатно е при ВАР ова да не се гледа барем.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Сега гледам преглед, како е можно првиот гол на Наполи да не беше поништен.

Просто неверојатно е при ВАР ова да не се гледа барем.
Прв стигна до топката Инсиње.
И мене ми се виде од прва дека е фаул ама ако погледнеш убаво Инсиње шутира со глава па Драговски брани.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Знам дека обожаваш да се правиш интересен ама еве ќе ти ги набројам радиреда :)

Шкринар
Де фрај
Бастони
Барела
Брозович
Лаутаро
Џеко

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
А турскиот Кевин Де Брујн не е класа или знае само корни да изведува ?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
А турскиот Кевин Де Брујн не е класа или знае само корни да изведува ?
Кога ќе порасне ќе биде класа. Има уште малце. Се гледа дека уште не знае да се носи со притисокот да игра у клуб кој брани титула.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Прв стигна до топката Инсиње.
И мене ми се виде од прва дека е фаул ама ако погледнеш убаво Инсиње шутира со глава па Драговски брани.
И отпосле има контакт. Во петерец е сево ова, за мене е чист фаул пошо тука голманот е заштитен како бела мечка.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Од овие 7 кола, мене Милан ми личат како најсериозни за титула. Делуваат на неверојатно стабилен тим највоигран и страшно опасен во транзиција.
Наполи изгледаат импресивно засега, ама Спалети и на други места почнувал вака, па околу февруари издишувале неговите тимови. Иако, би било интересно они да освојат.

Реално, многу е рано за проценка на капацитетот на тимовиве што треба да бидат во борба за титула, ама се надевам дека ќе учествувам во кревање на ентузијазмот на миланезите на форумов, за ако евентуално паднат во иднина, сосема безобразно и малодушно да се ситам на нивните маки. Треба да бидам подобар од тоа, ама кој кур, малите задоволства го прават животот вреден за живеење.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Шо кур би праеле на темава Наполи шампион ако стане, еден ќор навијач немаат. Рома го има пупоне со 5 акаунта, Лацио Сплендора со два акаунта :icon_lol: па би имало кој да се сити
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Кога ќе порасне ќе биде класа. Има уште малце. Се гледа дека уште не знае да се носи со притисокот да игра у клуб кој брани титула.
Тој кутриот не знаеше да се носи со притисокот ни со тим што игра ЛЕ и се бори за 4то место а камо ли да брани титула.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
Шо кур би праеле на темава Наполи шампион ако стане, еден ќор навијач немаат. Рома го има пупоне со 5 акаунта, Лацио Сплендора со два акаунта :icon_lol: па би имало кој да се сити
A ke stane sampion ovaa godina se zreli za sampioni....Forza Napoli
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Не го заборавајте Афричкиот куп во 2022 година.. Наполи највеќе ќе трпи до негде и Милан..
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.452
Поени од реакции
4.555
Само нека продолжи вака турако, ќе ги оправда сите пари кои Милан ги плати за него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom