Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако се види претходно за колку е купен изгледа на трансфер кој и да не го биде ништо не е 1 милион.

За нас е ризик не тој милион, туку тоа што е трет напаѓач, а моментално ни треба некој што е спремен и за играње со двајца напаѓачи.

Корона за 13 мил е добра опција, за нешто повеќе Берарди. Ќе биде неизвесно оваа недела.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
За Корона Порто бара 13 милиони Милан нуди 10. Можно е да се договорат. Секако е апгрејд на десно крило. Само се надевам ова не значи дека нема и Ам да се пазари.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.134
Поени од реакции
4.959
Ајде нека го шитнат Кеси за 20вче и да се бара ново решение за у средина. Или тоа или да потпише нов договор. 8.5 миљона за него се премногу, кога сега нема ни 3 миљона.....

Он сака како Донарума да се молат цела сезона и на крај да си иде без пари, треба на трибини да го остават цела сезона па нека се курчи тогаш.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
najloso e so i sledno leto ke go imame problemov so benacer

pojma nemaat so praat so dogovorive, katastrofa u toj del e menadzmentov

Kessie najverojatno ke si odi ako ne sega letoska 100% za 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.134
Поени од реакции
4.959
Тотенхем го нудат Ндомбеле и нешто пари, ако е тачно ова и стварно бара 8.5мил плата, понудава не треба да ја пропушти Малдини.
Боље тоа него без пари да го изгубат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Пресмешно морам да признаам. И многу јака логика. Wow ќе сме плателе 1 милион.. Како ли ќе преживеат без тој Милион. Во право си ептен преголем ризик. Ќе прогласат банкрот за тој милион.
Го платија со платата од Донарума 2

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Kessie ako otide Tottenham mn umren coek e :D Pa edino polos izbor u top 5 ligite ti e u Arsenal da otides.

Daj go Kesi u kurac 20tina, zemi go Renato od Lille.
 
M

Macedon1um

Гостин
Corona nisto posebno, duri i vtora opcija vo Porto.
Од Саму изгледа како подобра опција

Kessie najverojatno ke si odi ako ne sega letoska 100% za 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако не го продолжи договорот за месец-два гарант ќе дреме на клупа до крај на сезона, не верувам да се до толку глупи да ја направат истата грешка

А се надеваме дека и он не е до толку глуп цела сезона да дреме за во Тотенхем да отиде :D
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Од Саму изгледа како подобра опција



Ако не го продолжи договорот за месец-два гарант ќе дреме на клупа до крај на сезона, не верувам да се до толку глупи да ја направат истата грешка

А се надеваме дека и он не е до толку глуп цела сезона да дреме за во Тотенхем да отиде :D
Nema sansi da sedi na klupa, taka ne dobiva nikoj nisto, lose-lose situacija e, i za Milan i za Kessie. Ako ne go prodadat narednive nekolku dena, ke se nategaat cela godina i leto naredno si leta bratot kako free agent.
 
M

Macedon1um

Гостин
Nema sansi da sedi na klupa, taka ne dobiva nikoj nisto, lose-lose situacija e, i za Milan i za Kessie. Ako ne go prodadat narednive nekolku dena, ke se nategaat cela godina i leto naredno si leta bratot kako free agent.
Да да биди сигурен дека ќе се натегаат и со Кеси како со Донарума до крај на сезона и притоа нема да има никакви последици за играчот
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Ако отиде како слободен веројатно ќе има повеќе клубови што ќе му понудат плата +7 м.

Пишав и порано, далеку од тоа дека е незаменлив, многу добар фудбалер, но за таква плата во Италија, посебно во Милан мора да си нешто повеќе. Дуплирање на плата, со фер договор дека ќе го продадат ако сака да промени средина би требало да е доволно. Но изгледа дека не е. :D За да земаш на тоа ниво, мора скоро па сам да гарантираш влез во ЛШ, а и да си маркетиншки исплатлив. А и што вика другар ми Сааааашко, ќе си направат и проблеми така што утре и другите ќе бараат повеќе.

Но највиновни се Газидис и Малдини. Кога знаеш веќе какви ти се финансиите и упатствата од Елиот не се спонуваш на ист камен 100 пати. Сите ги влечат за нос. И мислам дека е подобро почесто да ги продолжуваат договорите, со мало покачување, отколку да чекаат до последна година. Две години до истек, продолжи го година-две. А и несигурни се, многу се внимателни да не се зафркнат, но на крај често го јадат.


Ако ништо друго се надевам дека (ќе) имаат спремно замена, како за Донарума.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Хакан не сака да си оди од Милан но сака да избоксува поголем договор,ова е нус ефект што Ибра и Мино изнудија 7 милиони.
И сега допрва ќе имаме проблеми и со продолжување на договорите на Донарума,Кессие и Ромањоли.
Пред точно една година многу убаво ја видов целата ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom