La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Еден од најлошите, ако не и најлош тим на Шпанија во последниве 30 години....овие групите ако ги поминат јас ќе бидам шокиран.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.393
Љоренте ќе биди десен бек
Ако мислиш на вашиот ондак ме фаќа жал за Лучо. Па Маркос Љоренте моментално у составов е единствен играч што би можел квалитетно да врши пресинг горе како офанзивен везњак а зошто да не и у самиот шпиц, ко што играше кај Чоло сезонава.

Мислам дека ќе изводи со некоја 3-5-2 формација. Адама и Алба на крила, у средина Бускетс Тиаго и Коке и у напад Ојарзабал и Мората ваљда, или тој Џерард Морено.
Позади кој бе, Азпиликуета десен штопер и други двајца не знам, ваљда тој од Сосиедат левакот што играше у Билбао и Пау Торес од Виљареал.

Дно ќе избие у секој случај Лучопертиза.

Џонтра Арагонес, Џонтра Дел Дноске, Џонтра Хуанде Рамос, Џонтра Марселињо, Џонтра Днопетеги.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Богами ова е еден од најчудните состави што некој го избацил за СП или ЕП. Ајде Рамос нека е за повредите ама немам објаснување зошто не се земени Начо, Аспас, Хермосо, Каналес па и Карвахал... Адама Траоре веројатно му пуштил некоја уцена на Лучо, друго објаснување зошто е викнат немам. Пречудно и за Ерик Гарсија со никаква минутажа... Преголем експеримент е за мене ова. Ајде групата не им е тешка па очекувам и со ваков состав да бидат први. Ама после тоа тешко дека ќе стигнат далеку.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Богами ова е еден од најчудните состави што некој го избацил за СП или ЕП. Ајде Рамос нека е за повредите ама немам објаснување зошто не се земени Начо, Аспас, Хермосо, Каналес па и Карвахал... Адама Траоре веројатно му пуштил некоја уцена на Лучо, друго објаснување зошто е викнат немам. Пречудно и за Ерик Гарсија со никаква минутажа... Преголем експеримент е за мене ова. Ајде групата не им е тешка па очекувам и со ваков состав да бидат први. Ама после тоа тешко дека ќе стигнат далеку.
Не ги потценувај Шведска :)
Лучо се гледа дека пристрасно ги има избирано играчите.
За Рамос според изјавата негова можно е обострана да беше одлуката за негово изоставување, ама за другите играчи, немам речи.
Автоматски споено мислење:

Кратко видео од Чоло каде објаснува како беше првиот контакт со Суарез пред да направи трансфер во Атлетико.
Му се јавиле од управа да го прашаат за евентуален трансфер во клубот и овој мислеле мајтап му прават, му се изнасмеал, му рекол одма да го исконтактира лично.
Кратко и јасно : " Ние сакаме да победиме, ти сакаш да победиш, добредојден си" :)
Инаку пробале да го донесат уште кога бил во Ливерпул ама ја избрал Барселона, како шо вика и Чоло не погрешил тогаш во изборот оти освоил се шо можеше да се освои во Барса.

Се надевам дека ќе продолжи уште една година и ќе ја повтори сезоната која шо измина, со ротација да одмара на небитни натпревари, можи да ги повтори бројките горе долу.
Дембеле и Феликс би требало да добиваат повеќе минутажа ако остани малиот во клубот нормално :)
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.560
Soler od Valencia morase da bide u sostavot. 12 gola, 9 asisti sezonava za CM se odlicni brojki, nastrana generalniot impact vo igrata i licniot napredok sto go ima otkako si zamina Parejo i prethodnite 2 sezoni gi pomina na RM(iako polovina od golovite mu se od penal)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Едно е сигурно, Бускетс секако ќе му игра прва постава на Енриќе. Он форсира 4-3-3 формација, ама според ростеров, мислам дека 3-5-2 со Љоренте и Алба по страна најмногу ќе му одговара.
Мората кретенот со Морено во напад, а штопери Азпи, Пау Торес и Лапорт.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Можеше бар Ињиго да го повика па и еден од стоперите на Билбао на местото на Љоренте и Ерик.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Новата химна на Леива за Атлетико е чиста емоција, ќе грми на Метрополитано наредна сезона.

Видеото е инсајдер од славењето на титулата ама помотајте накај 7:35 минута ако ви е мака да го изгледате цело :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Секоја чест за Виљареал. Дефинитивно не е изненадување зш Емери е чача игрице!:drk:
Сега 5 клуба ќе играат ЛШ или Севиља отпаѓа?

Морено искина и вчера и цела сезона. Има учество на 40 голови сезонава! До душа голем дел пенали но и за тоа треба да бидеш мајстор. Се надевам дека добро ќе го избере следниот клуб. Севиља или Атлетико за него би биле идеални!
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Секоја чест за Виљареал. Дефинитивно не е изненадување зш Емери е чача игрице!:drk:
Сега 5 клуба ќе играат ЛШ или Севиља отпаѓа?
Сите пет. Виљареал тргнува и од првиот шешир на ждрепката. И Атлетико нормално. Барса и Реал откако гледам фудбал прв пат заедно во втор шешир.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Зборајте колку сакате фудбалот во Шпанија го доживуваат со поинаква страст. Синоќа само навивачите на Виљареал се слушаа. Играчите на Виљареал изгинаа до последна секунда, како само ги прославуваа пеналите, ми се направи мерак на крајот.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Зборајте колку сакате фудбалот во Шпанија го доживуваат со поинаква страст. Синоќа само навивачите на Виљареал се слушаа. Играчите на Виљареал изгинаа до последна секунда, како само ги прославуваа пеналите, ми се направи мерак на крајот.
Шпански навивачи со Англиски не можеш никако да споредиш. Во Шпанија едино Барса и клубови како Хетафе имаат слаби навивачи.

Еве на пример 500 навивачи на Атлетико погласни од 40.000 на Челси цел натпревар
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom