Навивачки групи во Македонија!

Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Се согласувам јас дека лесно може да се контролира со специјалци ама полицијата е ваша, не е проблемот некој да отиде во Чаир и да навива, туку проблемот е што може да те наместат баш тие кои се платени со наши пари за да те чуваат, коа ви дозволија играчите на Вардар да ги нападнете што остана пак за Комити, поготово во ова време сега. А уште побитно е што кога би гостувале вие на градски, полицијата ќе има друг пристап и да сака некој да врати нема да може да ве нападне а вас ќе ве чуваат како да сте Путин и Џо Бајден.

Тоа е причината што не сум за публика, мразам двојни стандарди, тоа е главната причината што ве мразиме и не ве сакаме.
А мене ми е сосема јасно ти да го посакуваш ова, да би бил и јас на твое место исто би сакал да се случи такво нешто, каде ќе ве понижиме.
Prijatel, nas na gradski ne ni treba nekoj da ne brani, policijata doaga vas da ve brani. Znaat oni od koja strana doaga rizikot.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Prijatel, nas na gradski ne ni treba nekoj da ne brani, policijata doaga vas da ve brani. Znaat oni od koja strana doaga rizikot.
Не знам пријател, јас еднаш сум имал можност да ја гледам Слога на градски, ве вадеа полиција коа ви дојде екипа Чентовци, едно копиле џандарско(Македонец) рипна како фамилијата да му ја тепаат, можам да замислам што ќе беше со тие дечки од Комити ако почнеа да ги маваат вашите, ваљда кривични ќе лапаа. Затоа не е реално во ваква шиптарскa држава, каде вас ве поддржува секоја институција да има гостинска публика, знам дека посакувате да уживате на некој наместен инцидент као Кале и да дркате после тоа со години, во таква ситуација сте а и реално немате некој навивачки кодекси па да се срамите од тоа дека сте државен проект.

Случкава на градски е некаде при крајот на првата полусезона во 2019 година, најверојатно крајот на ноември.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Aaaaa ova e skandal , ete dokaz deka sme partiasi , abe komiti ne ste bile tolku glupi , posledno vreme od sekade ve udira promaja.
Posto znam za mnogumina ne znaa ni kaj se naoga tetovo , slikava e od plostatot tuka se naoga stabot na pdsh valda nesme krivi mie, neznam so mu e poentata na svadbarot so slikava , se nadevam ke mu pomine , zimi se legenda si
Можда тоа не е доказ ама една страна предходно има една интересна слика постирано.

Еве пак ќе ти ја прикачам.

Screenshot_13.png


Слога и Шверцери на апарати после сликава. Нивниот лидер во таборот на ривалите. :D

Груби и Омер изгледа слабо лижат тестиси во Мала Речица, треба да појачаат малку. :kuracc:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Верувам и сакам да има дозвола. Да така се случува со навивачки групи низ светот. Но во мкд немаат капацитет. Со малку специалци мн добро може да се организира.

Последната утакмица Тетекс - Шкупи бевме неорганизирано отидени. Толку што беше интересно после утакмица уште 1 саат навивавме и ние и Војводи. Не се деси ни војна ни бутур.
Ова како индивидуалец го пишуваш, или во името на групата? Комити се веројатно единствените, или барем првите кои секогаш се залагале за дозволување на гостински навивачи, секогаш се барало јавно да има дозвола за гостински навивачи и се дејствувало кај управата, уосталом се единствените кои примија ривалска навивачка група на своја трибина (Чкембари во Ѓорче) како одговор на забраните. Ова е дефинитивно неизводливо кога има меѓуетнички групи, ама и со шкендија имало залагање за дозвола на гостински навивачи, а за нас сегде забрани со одговор нема услови. Епа не може само Градски да има услови и да изиграваме хуманитарци, во Тетово има 4 трибини па никогаш против Шкендија не било дозволено гостување. Уште од сега гарантирам дека новата трибина во Чаир нема ништо да промени на оваа тема

ЕДИТ: Заборавив да дополнам, твое/ваше мислење за Артан Груби, откако излегоа сликите како крева пехар со цел тим на шкендија на чело со шеф Али? Јавно се има декларирано како шверцер и се фалел со тоа
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Ова како индивидуалец го пишуваш, или во името на групата? Комити се веројатно единствените, или барем првите кои секогаш се залагале за дозволување на гостински навивачи, секогаш се барало јавно да има дозвола за гостински навивачи и се дејствувало кај управата, уосталом се единствените кои примија ривалска навивачка група на своја трибина (Чкембари во Ѓорче) како одговор на забраните. Ова е дефинитивно неизводливо кога има меѓуетнички групи, ама и со шкендија имало залагање за дозвола на гостински навивачи, а за нас сегде забрани со одговор нема услови. Епа не може само Градски да има услови и да изиграваме хуманитарци, во Тетово има 4 трибини па никогаш против Шкендија не било дозволено гостување. Уште од сега гарантирам дека новата трибина во Чаир нема ништо да промени на оваа тема

ЕДИТ: Заборавив да дополнам, твое/ваше мислење за Артан Груби, откако излегоа сликите како крева пехар со цел тим на шкендија на чело со шеф Али? Јавно се има декларирано како шверцер и се фалел со тоа
Не сте единствени, пред вас, Лозари ги примија Ајдуци, Ајдуци на Фантоми, Кумани на Фемили, тие се три примери кои први ми доаѓат на памет, само што во тие случаеви навивачките групи влегувале заедно во сала па потоа секоја продолжувал во сопствениот сектор.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Можда тоа не е доказ ама една страна предходно има една интересна слика постирано.

Еве пак ќе ти ја прикачам.

Прегледај го приврзокот 295541


Слога и Шверцери на апарати после сликава. Нивниот лидер во таборот на ривалите. :D

Груби и Омер изгледа слабо лижат тестиси во Мала Речица, треба да појачаат малку. :kuracc:
IMG-20210518-WA0011.jpg
Forava ti e da najdes vlakno vo jajce , faktot sto ripate od tema na tema e obit svoata mana da mu a prefrlite na drug , eveti izjava od Destani koj licno izjavil deka bile pokaneti site partiski lideri , e sto dosle ovie ligusive sto sme krivi mie , znaci Destani cesto gi vika na natprevari na Shkendija liderive
IMG-20210518-WA0008.jpg
ka na primer tuka a imas i milion drugi slucaevi kade sto ili se pokaneti od strana na Destani ili pa imaa simpatii kon Shkendija i si dosle...
IMG-20210518-WA0012.jpg
da ne se praime do tolku naudreni znaeme sto znaci Shkendija za Albancite vo Mk kade sto imame da ne gi nerecem navivaci no luge sto go prata kllubot i od drigive gradovi , od koi i rekviziti ni imaat padnato posleden slucaj bese u stara carsia od veles nekoi sto dosle da gledaa kvalifikacii na Shkendija u sk.
Da ne se poftoruvam vece tetovo e podelen grat u partiska smisla kai nas nepali toa individualci so praa jas neznam no ka grupa e smesno da se obides da ni ostavis nekoa partiska fleka u momentov , dokas za toa ti e i natprevarot Mk-Kosovo i potezot od nasa strana, daleku po partiski stoite vie skopjanite u sekoa smisla
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Е ова е бркање политички поени, каде разни Али Ахметовици, Зијадин Селовци, Коце Трајановци и Владимир Неловци ќе ги видиш на трибините, со шалчиња од Шкедија, Вардар, Слога, Мзт и други разни клубови, демек следат утакмица, и се интересираат за спортот во државава.

Она другото каде што лидер на политичка партија, а воедно и премиер на држава, крева титула за клуб ти е чисто покажување кој е вистинскиот газда.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Loso e sto se mesat vo sportot, no toa e balkansko mentalitet, sekoj uspeh bez razlika dali vlozile nesto ili ne, sakaat da se vidat od javnosta kako se raduvaat demek tolku go sakat sportot. Slicni sliki sme videle i od site politicari, OVA E LOSO DA, no nema vrska so navivackata grupa, sto se krivo komiti sto jankulovska ili gruevski se slikal na stadion so dres na vardar.

Za gostinski navivaci- jas licno da bev vo vodstvo na grupata, bi baral sredba so site NG (so sekoe posebno) so koi slednata sezona bi imale moznost za gostuvanje i bi garantiral za mojata grupa deka nema da ima incident, makar i od policijata bi gi svercuval na tribina eden po eden.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Комити предобро видео извадија од утакмицата. Овие помладиве ветуваат. На нив и останува трибината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom