Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Не можам да бидам објективен за жал.

Вообичаено последниве години добро ги предвидував утакмиците од аспект на тоа што е потребно за било која екипа да победи.

Ај ќе пробам.

За Тампа да победи вечер потребно е да имаат многу добра речиси соврешна одбрана.

За Чифс да победи вечер ќе треба да го изиграат својот просечен напад само.

Значи, за Тампа да победи вечер ќе мора:

Или да биде запрен Хил, или да биде запрен Келце или да имаат неколку саксови

Може и времето и теренот да има фактор, така да и ова е нешто што до сега не било опција во суперболот.

Пред една недела да ме прашаше ќе ти реков дека очекувам некој си тврд натпревар.

Сега веќе не знам ништо, се ми е испомешано :D
Ама ете, да речеме очекувам споро прво полувреме и после отварање у второ можеби? Шо знам..

Само Томче да не фрли 2-3 ИНТ и Лефтвич да не глуми лудило со ретардираниот плејколинг.
Од тренерски аспект Чифс се подобри освен ако КОНЕЧНО не решат Тампа нешто паметно да направат, ипак финале е.

Ама се нешто ми вели дека ќе гледаме периоди каде Тампа ќе има:

1 - трчање
2 - долг пас
3 - долг пас, интерсепшн

Ајде, се надевам сериозно се спремиле и се надевам Том ќе покаже муда да не ги слуша тренерите ако му кажат некој ретардиран плејкол :D
Автоматски споено мислење:


Иначе..
Хаха, Брејди е паднат после тој СБ, сосема беше ок играч на тој СБ, паднат е ептен у меѓувреме, ако тогаш мислиш дека бил очаен..
Катастрофа беше на тој натпревар, иако имаа и среќа, пасот на Еделман и 2та поена на крајот на Amendola. Aко не грешам сепак беше одамна, таа сезона Мет Рајан беше МВП, ги тепаа Сихокс и Пакерс за да стигнат до СБ, и беа highest scoring offense Атланта. Ако се спореди Атланта со сегашните Чифси, имаат некаква сличност.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ако не направи Тампа притисок на Махомс со 4 играчи без блиц, типувам победа на Чифс од 10 разлика 34-24, ако им направат притисок тогаш очекувам незивесен натпревар што би се решавал во последен напрад.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Нема шанса вечерва Брејди, ипак игра против помлад КБ што веќе има и солидно искуство во битни мечеви зад себе, а и има веќе освоено еден Супербол. Башка противник што цела сезона растура, лагано прво место во конференција и релативно лесен пат до тука.

Не гледам како би тепала Тампа денеска, особено кога имаш противник со разигран КБ со добри оружја. Со право се аутсајдери Тампа во овој меч.

Sent via Internet Explorer on 24 January 2021
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Чифс се прејаки, Махоумс е прејак, ама све некако ме влече дека козата ќе земе уште еден. Како и да е, ќе биде паклен СБ мислам. Најбитното од Се е да оди smooth и без многу прекини да не окапеме до 5 саат. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Чифс се прејаки, и ова им е можда задња година да се олку јаки, од догодина стапуе на сцена договорот на Махоумс и нема да имаат толку вигл рум што би рекле америте.

И мислим дека ќе победа ама после прошла недеља против Грин Беј втор пут у живот навијам за Том Брејди, ако победа Чифс ќе стана одвратни а више ида натамо, а и сакам Тампа да победи и ради говната Крафт И Беличик
Автоматски споено мислење:


4:45
“They added two extra teams for the playoffs and the Patriots still didn’t make it!”
Ги прегоре :pos: :pos: :pos:
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
И јас сум на TB12 bandwagon-от, не ги можам Чифс со лупање во гради после една титула дека ќе правеле дистанија и го бркаат Џордан (лол, а не Брејди во истиот спорт), иако имам голем респект за Махоумс. Башка би сакал да го видам Томица со уште еден прстен, ептен подвиг би било тоа, има време за овие.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Иц пијанчење и пцуење тајм
Тикетите се спремни, алкохолот и нездравата храна исто така.
Е сега, за разлика од минатата година кога го направив овој коментар...оваа година имавистинска причина да се биде возбуден.


Ај лав дис гејм (се надевам нема да се цитирам псоле со Ај хејт дис гејм)

Одиме Дедо Томче освои уште една за Џордан во Визардс, за Родман во Далас, за Пипен во Рокетс

Ју кен ду ит!

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Никој не клечеше сеа за време на химнава а? Нема потреба, го нема Трамп. Иако ова беше убедливо најлошата кантри вс рнб изведба на химната у последните години. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Никој не клечеше сеа за време на химнава а? Нема потреба, го нема Трамп. Иако ова беше убедливо најлошата кантри вс рнб изведба на химната у последните години. :D
Добри дечки има у двеве екипи, освен Хил кој изгледа малце забегано, повеќево делуваат релативно паметно од двеве екипи
Автоматски споено мислење:

Без старца нема ударца :D
Автоматски споено мислење:

Иначе зезнато е што ептен е долго полувремето па уствари му доаѓа ко две мали утакмици

второто полувреме е битно
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
крца публика, умре короната во УС, само у Европа остана им еб. м тоа шупците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom