Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ја од кога почнав да гледам НФЛ прва екипа што ја замрзев беа Балтимор со Џо Флако и така си остана до сеа.

Значи едноставно тимот зрачи со одбивност, а особен сега откако жабата е тамо уште повеќе ми се одбивни.

Балтимор
Далас (нормално)
Сиетл (иако го обожавам Вилсон)
Џајнтс
Атланта (почесно место, ради нивниот ненадминлив лузеризам)

Тие пет би ги одбрал доколку би бирал одбивни екипи. :D

А на пример симпатични ми се екипи ко Аризона и Бафало кои кај Америве важат за некои кои не се симпатични.

Гледам и по нетов незнам зашто Ламар им е одбивен на толку многу људи. Баш мие таков, симпа чуече, уште не дојден у НФЛ го кењаја, лани МВП стана, нит се курчи нит ништо.

А више кој ја отворивмо темата мене на прво место ми се ГБ и тоа говното Роџерс а ни помалку одвратна екипа е Минесота!
Па Далас и Њу Ингланд нормално, посебно сеа со најодвратното створење што некогаш ступнало на турф Кам Њутн.
Бафало исто одувек ми биле одвратни ( највише ради навијачите)
Чикаго, Минесота, Џајантс и Тенеси исто не ги сакам.

За играчи што немоем да ги гледам Кем на прво нормално.
Втор на таа листа би бил Дијон Сандерс ама он пензиониран е, а трет Зеке, уште една причина да се мрзи Далас!
Арон Роџерс!
Иако сум голем обожавател на ликот и делото на Леџион оф Бум и Томас, Шерман и Чанселор ми се омилени играчи што не заиграле за Лајонс, и Сиетл ми се одма после Лајонс, Вилсон ми е страшно одвратен!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Дечки да ви раскажам дешафка од брод. Како тоа тимот што го мразите може да ви донесе некој долар у на сметка :)

Додека работев како фотограф на Дизни бродовите имаше едни баба и дедо дојдени со внукот (не се сеќавам дали имаа уште еден внук). И си стојам јас у студио, и бабава го влече внучево да го сликам во студиото, имав убава позадина. И застанува детенцево на линија кај што светлото е подесено ама намрштено. Го гледам дедово носи поло маичка со мало лого на Рејвенс. И му викам на детенцево: Ако сакаш да бидеш кул као Џо Флако треба да ми дадеш насмевка сега. Детенцево првин се зачуди па се насмевна онака срамежливо и го сликнав.
Бабата ме праша, од каде знаеше дека Џо Флако му е омилен играч? И ѝ викам: по правило треба да кажам дека Мики Маус ми кажал, ама ќе бидам искрен со вас, ја видов маичката на вашиот сопруг :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Џо Флако е цар бе, не ми се верува дека ги хејтавте Рејвенс претходно. Ај сфаќам некој да не ги сака сега со тркачкиов стил на Ламар, ама топ екипа беа со Флако, ептен поштен фудбал играа, споро во напад, опасна одбрана....јака екипа за гледање
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372


Другарка ми Ракел веќе не е чи'р лидерка на Минесота Вајкингс, така да не знам кога пак ќе пишам нешто по вкусот на @beneamata :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Нема да има пренос на СК така?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Тешка победа на Стилерс, на крај самите им дадоа шанса на Балтимор.
Инаку Бад Дупри надвор до крај на сезона, torn ACL, договорот му е за обнова и најверојатно ова му беше последен меч за Стилерс, евентуално ако го потпишат али за многу помалку отколку што ќе бараше да не беше повредата.
Шансите за СБ се намалија со ова, иако знае да одигра топло ладно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Гледам и по нетов незнам зашто Ламар им е одбивен на толку многу људи. Баш мие таков, симпа чуече, уште не дојден у НФЛ го кењаја, лани МВП стана, нит се курчи нит ништо.

А више кој ја отворивмо темата мене на прво место ми се ГБ и тоа говното Роџерс а ни помалку одвратна екипа е Минесота!
Па Далас и Њу Ингланд нормално, посебно сеа со најодвратното створење што некогаш ступнало на турф Кам Њутн.
Бафало исто одувек ми биле одвратни ( највише ради навијачите)
Чикаго, Минесота, Џајантс и Тенеси исто не ги сакам.

За играчи што немоем да ги гледам Кем на прво нормално.
Втор на таа листа би бил Дијон Сандерс ама он пензиониран е, а трет Зеке, уште една причина да се мрзи Далас!
Арон Роџерс!
Иако сум голем обожавател на ликот и делото на Леџион оф Бум и Томас, Шерман и Чанселор ми се омилени играчи што не заиграле за Лајонс, и Сиетл ми се одма после Лајонс, Вилсон ми е страшно одвратен!
Ламар е све само не харизматичен лик, харизматичен е Махоумс, Ламар откако дојде е величан од блм и америчките „експерти“ како следен хол оф фејмер.

И како може па Вилосн да ти е одвратен бе? Све обратно си. :D Вилсон е silent beast, секад ставан у втор план, а увек топ 5 квотер у лига секоја сезона откако игра.

бтв овој Ти Џеј Вот ќе исапдне поголемо играчиште од брат му.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
За WATT ќе видиме како ќе игра сега откако ќе го нема Дупри за да им прават финти на момците од офанзивната линија, мада верувам дека пак ќе има моменти кога ќе заборават на него и ќе ги силува противничките квотербекови.

Во врска со харизма. Ламар Џексон ти е сеоски Колин Каперник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom