Влада на Македонија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Ин д мин тајм, какви претумбации :pos:

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од Груевски и не треба да им се суди за така тешко дело, во денешното сведочење на судењето за организација на 27 април.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.753
Ин д мин тајм, какви претумбации :pos:

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од Груевски и не треба да им се суди за така тешко дело, во денешното сведочење на судењето за организација на 27 април.

фала
ние до сеа не знаевме која е целта на 27-ми април и кој и зашто го организираше тоа

Цело време мислевме дека се бунат заради Талат што го ставија спикер.
(тоа го рекоа тие кои претходно око не им трепна кога беше ставен за министер за одбрана)
...

Инаку,

На прашањето дали Куманово било ослободено од страна на Бугарите, Спасовски рече:

„Факт е дека и моето Куманово е ослободено од македонските партизани, од борците кои се бореа против фашизмот. И Македонија е ослободена од борците на НОБ, тоа се потврдени факти, не треба за ова да дебатираме. Македонија беше една од државите кои се бореа против фашизмот, основата на македонската држава лежи во авнојска Југославија и во АСНОМ“.

lol, каков одговор
 
M

Macedon1um

Гостин
Ин д мин тајм, какви претумбации :pos:

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од Груевски и не треба да им се суди за така тешко дело, во денешното сведочење на судењето за организација на 27 април.

Какви пазарења упм, само 2-3ца ќе наебат од цела поранешната влада. Ама не се они криви, народот е глуп што ги гласа та едните та другите
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Какви пазарења упм, само 2-3ца ќе наебат од цела поранешната влада. Ама не се они криви, народот е глуп што ги гласа та едните та другите
Изгледа само онај што ја искуба Шекеринска си го однесе најјако.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
M

Macedon1um

Гостин

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.753
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Тамн да се испразни едно место од 10те фамилии, за друга да влези.

Очигледно е дека се прави престројување за тоа кој ќе ја работи Македонија во идина, а овде се дискутираат само некој портарски патетики.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Од каде овие теории на заговор за некој луѓе кои владеат со Македонија од сенка,и фрлање сенка врз нашиот евроатлански пат и досегашните достигања под надзор на нашите евроатлански пријатели?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
До мене е само или од ДПНЕ веќе почнаа да слават власт наместо да се изборат првин навистина да го симнат од власт Заев. Ако по не знам кој пат веќе завршат со прст во уста, не знам што да кажам веќе. Али мислам дека треба да биде донесен закон да не смее да се навредува на ниеден начин делото и личноста на Зоран Заев.

Повторно и повторно калкулираат и пробуваат со задкулисни игри да го симнат од власт наместо со работа и борба и доста сум сигурен дека повторно ќе одолговлекуваат предолго и Заев ќе си направи договор со странците и овие ќе им згазат на врат, зошто се до гуша заглавени во криминал сите до еден.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
До мене е само или од ДПНЕ веќе почнаа да слават власт наместо да се изборат првин навистина да го симнат од власт Заев. Ако по не знам кој пат веќе завршат со прст во уста, не знам што да кажам веќе. Али мислам дека треба да биде донесен закон да не смее да се навредува на ниеден начин делото и личноста на Зоран Заев.

Повторно и повторно калкулираат и пробуваат со задкулисни игри да го симнат од власт наместо со работа и борба и доста сум сигурен дека повторно ќе одолговлекуваат предолго и Заев ќе си направи договор со странците и овие ќе им згазат на врат, зошто се до гуша заглавени во криминал сите до еден.
Со кој странци прави договор Заев?
Ако се случајно тие странци Амерканците и Европјаните дали тоа значи дека тие странци работат против македонсконските интереси?
Немојте пак со тие теории на заговор?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Да не ти се верува, ама има луѓе кои ја знаат на Путин дупката, но сеуште се чудат на тоа како функционира распределбата на власта и политика. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.660
До мене е само или од ДПНЕ веќе почнаа да слават власт наместо да се изборат првин навистина да го симнат од власт Заев. Ако по не знам кој пат веќе завршат со прст во уста, не знам што да кажам веќе. Али мислам дека треба да биде донесен закон да не смее да се навредува на ниеден начин делото и личноста на Зоран Заев.

Повторно и повторно калкулираат и пробуваат со задкулисни игри да го симнат од власт наместо со работа и борба и доста сум сигурен дека повторно ќе одолговлекуваат предолго и Заев ќе си направи договор со странците и овие ќе им згазат на врат, зошто се до гуша заглавени во криминал сите до еден.
Душичиња, си се надеваат на преврат внатре во СДС и превземање пратеници . :icon_lol:
 
D

Deleted member 12196

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom