Влада на Македонија

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Е сега нели Пендаровски е кадар на Бране, па Папата дури и му бараше на муртинскиот абдал да се повлечат заедно двата, а да ја остават партијата на Стево, демек тој бил иднината hhhhh
Ќе биде интересно да се види што ќе каже Стево. Веројатно ќе оди на сигурно, тежок без'рбетник е во прашање.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579

европска бајка :mad: , и овој да не има блгарски корени ?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сега поволно би било да јадат уште една блокада. Баш ме интересира Денко, Љубчо и Бучко како ќе жонглираат пред камери во врска со пријателскиот Блгарски народ. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
"Врз основа на довербата на граѓаните на последните избори" e во превод оној момент кога ветуваш едно и правиш сосема спротивно.
Прв оваа манипулација ја искористи Бујар кога се туркаше законот за јазици после локалните. Не се далеку од вистината , не е дека не знаеја за што гласаат.
Ништо ново.
Они немаат никакво покритие во јавноста за се што прават. Се фаќаат очајно за што можат.
Оваа аргументација ја користеа буквално сите од 1990-та па наваму, за сите срања.

да не гласаа тогаш за приватизацијата така да биде?
и тн. и тн.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Има закажано протести по другиве градови?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Епа ако протестираат нормално, ќе ги нападнат сите дека не пазат на мерките, можда ќе има некој што ќе рече дека намерно протестираат за да се рашири вирусот повеќе и тн. и тн.

Сега кога протестираат со коли - јок, не е тоа тоа.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
Мислам дека Црвениот не ја дава изјавата туку така од куртоазија. Ни изгледа дека there will be blood у Сдсм.
Папата ќе направи заедничка партија од ВМРО и СДСМ ако продолжи вака. :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Има закажано протести по другиве градови?
се најавуваат за од утре, и не гледам проблем дали е со коли или без, дури со коли може поголема блокада да се направи, нека му паркираат неколку илјади коли низ највиталните улици да не може да функционира ништо по цел ден, нема да биде баш смешно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
се најавуваат за од утре, и не гледам проблем дали е со коли или без, дури со коли може поголема блокада да се направи, нека му паркираат неколку илјади коли низ највиталните улици да не може да функционира ништо по цел ден, нема да биде баш смешно.
A vozilata na brza pomos I taka maka macat, uste da blokiraat...Abe daj ne zaebavaj, neka izlezat od koli, maski na faca I neka tresat malku klinci na ladnovo ...ebati toa vmrovcite nesposobni zencinja.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
A vozilata na brza pomos I taka maka macat, uste da blokiraat...Abe daj ne zaebavaj, neka izlezat od koli, maski na faca I neka tresat malku klinci na ladnovo ...ebati toa vmrovcite nesposobni zencinja.
па ете другите нека излезат машки, што кур чекаат на вмровците, не е државата само на нив, и да треба све да се блокира и возилта за брза помош, да не може пиле да прелета, само така некој ќе свати дека нешто не е во ред, зашто лудакон нема намера да застани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom