Влада на Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.284
Поени од реакции
45.757

"Врз основа на довербата на граѓаните на последните избори" e во превод оној момент кога ветуваш едно и правиш сосема спротивно.
Прв оваа манипулација ја искористи Бујар кога се туркаше законот за јазици после локалните. Не се далеку од вистината , не е дека не знаеја за што гласаат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.254
Поени од реакции
27.651
Ах, ти си ја вклучи логиката - штом велам дека Груевски и Црвенковски немаат право да приговараат никому за било какви предавства, ерго ми одговара тоа што Заев го прави и не е предавник.
:lolzz:

немој некој да кажал дека господинот Груевски е предавник
(или на Бане се тригерна ти?)
Pristrasen si beric. Deal with it.
Site sme, ama tvoeto e preocigledno.

Isto kako dosetkite so Gruevski. Istroseni, dosadni, i neefektivni poveke. Pominaa nekolku godini od 2017ta. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Ќе испаднам ли смешен ако кажам дека не очекував ваков присап кон работите и вакви политики од оваа влада?
...
- Ок, знам.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Хаха комуњарчињата во рок од 2-3 часа веднаш со соопштение против Папата. Убијте се бе гниди, сите до еден. Знаеме дека кур ве боли вас за изјавата на Заев, ама барем со ќутенката да поминеше оваа критика. Но не под итно мора сооштение за поддршка на оваа гнида.
И фала Богу на Бранко му текна да се јави. Треба сите кои значеле нешто на политичката сцена и тоа не само сега, туку периодично да споделуваат ставови и да излегуваат на ТВ, а не како пизди под кошули ќутат ли ќутат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Ах бе, што ова не е Кина, барем во поглед да банира твитер и останати социјални мрежи на гомнава сдсовски, пичка ли им материна. Абе тоа само за тепање, без разлика машко или женско во прашање, се да им ебам ботовско јас на нив.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.211
Поени од реакции
35.782
Мислам дека Црвениот не ја дава изјавата туку така од куртоазија. Ни изгледа дека there will be blood у Сдсм.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.254
Поени од реакции
27.651

Odlicna poenta, se soglasuvam, ama i nie ne odlucivme na referendum da se smeni imeto.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.253
Поени од реакции
78.887
Бранко крена раце од ЗЗ
да видиме дали има уште некоја сила да проба да го разниша муртинецов.

Леле не ми се верува дека до ова дереџе дојдовме, на Бранко да се молиме.
може се молите, не викам не

ја знам кој е Бранко и пре на Грујо би му се молел неголи на него
Автоматски споено мислење:


Odlicna poenta, se soglasuvam, ama i nie ne odlucivme na referendum da se smeni imeto.
Демек ние на референдум одлучивме Бугарите да не окупираат.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
А како вчера да беше се сеќавам,таму негде 95/96 година кога одев накај школо од автобус ги читав паролите испишани по зидови и огради "Сичките за Варна со ДПМНЕ" :icon_lol: Ех што ти е политика,што ти е курва
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Ej samo oti te skokotkaat i ti odgovaraat retoriktite na zaev kon bugarija, ne znaci oti ne e predavstvo.
Ako dvajcava se predadoa samo na Albancite, ostanaa samo na toa, ovoj od kolenici ne stana.
Vojvodata e bugar ili bugarofil bukvalno od sekogas. Bilo koj momentalno da e na vlast i sto povekje mu go pusi na bugarite tolku Vojvodata povekje ja siri muckata vo nadez deka del od bugarskata sperma ke zavrsi i kaj nego pa makar i nekoja sporadicna kapka. Ti se kladam utre Ali da bidi premier i toj da ima probugarski stavovi, Berikot prv ke se nacrta na redot za pusenje, ostaj sega sto sekoj vtor post mu e muslimani, iftari, koroni i kao nesto protov niv. Prv.
Vo megjuvreme se vezba so onaj incesot vlaski vo pusenje, za da bidi spremen da ne izgubi rutina, zatoa sekoj vtor post. Da ne bese toj bukvalno sekoj post ke mu bese takov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom