Снег во Денвер, годинава мислам дека порано од вообичаеното, ќе мора да се гледа оваа. :D

21 мај 2008
10.849
11.477
Да беше Гостковски пред 4-5 години, ова беше лесен погодок од 46 јарди. Јбг, веќе не е прва класа кикери, прашање и дали во втора влегува. Да се поправам, му видов малце статистика, не влага ни во втора.

6-0
Да, показател дека не е константен како порано, затоа и веќе не е во Петриотс. Бил не простува премногу. :D

Атланта чоече...

Иначе Далас го изгубиле и Далтон, веројатно има потрес на мозок има.

30 јануари 2008
13.825
23.031
Дали виде некој што се дешаваше на Атланта Детроит.

Дет ФГ за предност на 4 минуте до крај, пратер промашува.
Атл на следен плеј фамбл и губи посед
Дет ФГ овој пут Пратер погодува. 16-14 за Дет 3 минуте до крај.
Атл топи време на минута до крај у ред зоун. Одбраната на детроит го пушта Грли да земе ТД, овој му текнуе на линија дека е подобро да не постигне сака да се одкаже од ТД паѓа со топката на линија ТД за Атланта.
2 поинт конвержн успешен.
22-16 за Атл на минута до крај.
Дет маршира низ терен ТД на 2 секунде до крај. Амендола анспортсман лајк кондукт. ПАТ од 48 јарди.
Атл прае прекршок
Пратер погаѓа за победа :pos: :pos: :pos:

21 мај 2008
10.849
11.477
Одбранава на Петриотс засега ептен порозна кроз средина, и на скриновите на Сан Франциско. Во напад класика, колку и време да има Кем, нема на кого да фрла.

Паралелно ја пуштив Бакс-Рејдерс, би требало да е нешто поинтересна.

31 октомври 2017
252
209

Грли имаше 1ст даун ама наместо да падни и да има нил даун атланта падна на линија и постигна ТД и му даде време на лајонс да имат дрил за победа :tapp::D:P:cool: и после ТДто Неспортско понашање за Амендола екстра поенот 15 јарди + од 48 погоди прејтер за победа

21 мај 2008
10.849
11.477

Само што го пишувам ова, Џими Џи фрла интерсепшн. :D

Грли имаше 1ст даун ама наместо да падни и да има нил даун атланта падна на линија и постигна ТД и му даде време на лајонс да имат дрил за победа :tapp::D:P:cool:
Не мислам дека тоа е погрешно. Никој не ти гарантира дека ќе постигнеш ТД во секој случај, а истовремено мораш да веруваш на одбраната дека нема да дозволи ТД за 1 минута...ама ова се Фалконси. :D