Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не знам дали е до Њукасл, ама Фред и Скот беа топ денес Скот поготово, у дефанзива искина.

Инаку ваков Рашфорд на 9ка, ми е бољи од Марсијал, мноооогу е поподвижен и учествува у градење на игра.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Ако ги читаш мислењава од почеток ќе помислиш со топка се немаме составено. Реално освен Шо што ја заеба и уште еден момент кај што среќа се сплетка Минимакси, другото беше доминација на МЈ.
Со оглед на тоа дека њукасл се bunch of kids, кои поима немаа што прават на терен, да катастрофално почнавме.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Најдобри тројца:
1.Рашфорд
2.Мата
3.Мегваер
Најлоши:
1.Шо
2.Фред
3.Фернандес
Де Геа не е во горната табела само затоа што имаше малку работа, инаку мора да се напомене дека ова му е трет натпревар по ред на ниво,браво. Ќути што тепавме, лошо ми падна кога видов почетен состав.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Рутинирано на крај. Ме радува што не се откажаа и по се што им се деси, особено промашениот пенал. Да бевме под Мурињо, ке потоневме. Овие до крај мотивирани.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Со оглед на тоа дека њукасл се bunch of kids, кои поима немаа што прават на терен, да катастрофално почнавме.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Точно е и тоа, да бидеме реални, многу е слаб Њукасл. Од тоа што досега изгледав од ПЛ, само Фулам ми се видоа послаби.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Одлично одугра Погба откако влезе. Не е само за инает да се зборува.
Да, три ситуации стоеше и чекаше некој да тргне место него да покрива и еднаш направи фаул кога веќе го поминаа, плус на 35 метри од гол, имаше и два точни паса, тоа ти е билансот на стомилионскиот.
Инаку постот погоре беше на зезанција! Ама секоја зезанција има 10% шала ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со оглед на тоа дека њукасл се bunch of kids, кои поима немаа што прават на терен, да катастрофално почнавме.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
На 3493284329432 натпревари и кога сме имале шампионски сезони се случувало да почнеме катастрофално па сме исправале. Не ми смета мене да примиме гол, ми смета ако примиме гол да се наруши цел концепт. Тоа е огромен проблем.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Малку касно стигнаа головите ама сосема заслужена победа на крај

Мило ми е за АВБ што даде гол али не ми се веруваше што гледам кога ја здрви :ROFLMAO:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
На 3493284329432 натпревари и кога сме имале шампионски сезони се случувало да почнеме катастрофално па сме исправале. Не ми смета мене да примиме гол, ми смета ако примиме гол да се наруши цел концепт. Тоа е огромен проблем.
Откако примија гол фалеше да почнат да плачат на терен. Затоа искоментирав у поглед на тоа дали се среќни на терен.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дони исто заслужува да се спомене, по мене директен кривец за 2риот гол (голот на Фернандеш) и целиот пресврт.Се избори за топката, изигра многу добар дупли пас и резултатот беше одлична контра.Мозок е човекот, криво ми е што не игра повеќе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
ВДБ треба да му биде ментор на Погба, сегде го имаше, пасови на прва без тупење, за брзо ке се зациментира у прв тим
2031 а Мата сеуште е стартер на десно крило... реално денес доста добар беше
пазете менталитет, на крај Шо се откажа и чекаше крај да свири судијата а Бруно зема го проигра Рашфорд, ваков играч долго сме немале, машина е не застанува


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не заебавајте одлична утакмица одиграа. Едноставно нејќеше топката да влези, цела утакмица ги торпедиравме. На крајот со дојде резултатот реален. Незнам зошто некој рече дека Бруно изиграл лошо. Сосема солиден беше, отвараше простор со брзите пасој, мислам дека со Мата доста добро функционираат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Дони исто заслужува да се спомене, по мене директен кривец за 2риот гол (голот на Фернандеш) и целиот пресврт.Се избори за топката, изигра многу добар дупли пас и резултатот беше одлична контра.Мозок е човекот, криво ми е што не игра повеќе.
Ќути и Оле да погоди измени, во секоја смисла :pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Дони исто заслужува да се спомене, по мене директен кривец за 2риот гол (голот на Фернандеш) и целиот пресврт.Се избори за топката, изигра многу добар дупли пас и резултатот беше одлична контра.Мозок е човекот, криво ми е што не игра повеќе.
Дони е далеку од уигран со тимот, не спорам за квалитет, прекасно го земаа и се гледа дека не се чувствува со остатокот од тимот! Ама ме радува желбата за игра!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom