Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Некој да и каже дека им е џабе ако се разиграт у Јануари.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Некогаш ние ќе бидеме оштетена страна, некогаш тимот против кој играме тоа е тоа. Денеска и 20 пенали да досудат за Јунајтед, не победува !!!
Kако што и пишав, пеналот е сосема друг муабет. Освен ако не сум нешто дементна, мислам дека веќе напишав дека не брилјираме и дека ќе не погребаат
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Kако што и пишав, пеналот е сосема друг муабет. Освен ако не сум нешто дементна, мислам дека веќе напишав дека не брилјираме и дека ќе не погребаат
Ја и ти да играме сами против оние 11 на Јунајтед ќе победиме .. така да фразата не брилираме не би ја употребувал воопшто.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Овоа денеска ни на тим изгледа ни на игра.
Автоматски споено мислење:

И многу голем срам.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Баш ме интересира правилата дали ќе се такви и за други клубови/натпревари :)
Како може некој голман да одбрани пенал ако не се помести барем сантиметар напред. Ќе одбрани ако го погодат со топка.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Жал ми е за Бруно..братот се претрча напред назад. Другиве не мрдаат.

Наместо пренос од една во друга сезона со квалитетни засилувања....конкурентиве ја кренаа квалитативната разлика, а и тие што беа зад нас не пристигнуваат.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не отепа Линделоф, сите 3 гола на него одат. Попрво би го гледал Баји од следна каде што прави камикази него овој идиотот.
Можда и поразот доаѓа во вистинско време па ќе биде еден јак шамар до оперативецот.:boksix:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Пеналот си нема врска со оглед на тоа дека уште 120минути да играат овие нема да знаат кај тераат срамота е бе плачеме за играчи по 120м а после некој период играчи што коштаат 10м им држат лекции за тимски дух, ко да ги вратиле од боиштата во Авганистан не од одмор. СРАМОТАА
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Е сега ако за Санчо требаше да се платат 120 милиони сега Дортмунд ќе бара 150. За одбранбен играч да не збориме, ќе ни пумпаат цени до небо. Така е кога не се заврши работа на време и кога треба да се купува во паника.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Гаргамел ни одржа лекција по фудбал. Доволно е тоа за да се разбере колку мизерни беа сите, од прв до последен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom