Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Ако му даде некој бланко чек ќе го потпише на 10 милиони и ќе се посере од среќа....исто би направил буквално секој човек. Толку вреди целата таа идеологија верувај ми. Иначе партија без членство е смешка....нема да може кадар да најде. Знаеш ли само колку комисии постојат еве да речеме ВМРО пошто знам до детали како функционира?
И тоа у секоја општина посебно....тоа се се луѓе кои се сметаат за експерти од одредени области, и не се туку така ставени у случај некој да проба да го исмејава ова. Програма требаше да направи налупа 20 точки, пола од нив циркузи живи. Знаеш ли да се напишат тие два триста страни која работа треба?
Тогаш за што се бореше да ги вратиш вмро на власт ако викаш дека сите би потпишале таков чек. Во 2016 после изборите ваков муабет ми правеа дечки од УМС, брат ако ти дадат 50е нормално и ти ќе гласаш за Заев. Нема таков бланко чек односно сума која ќе ја пишам да ме израдува како што ќе ме израдува да ја видам Македонија таква каква што ја замислувам.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Аве јас сум од тие шо не ги поднесувам антифа на пример.Не ме радува програмата на левица за надворешната политика.Ама мислам дека левица е свежиот ветар шо требаше да задува за да се разбие Мурто-Курто пактот шо владее 30 години.Затоа левица е вистинскиот избор,да ги раздрма малку да им ги помати сметките.А најмногу ме радува шо конечно некој им ја разби убеденоста на двете партии дека се незаменливи.Се надевам само дека овие двајца од левица ќе бидат гласноговорници на обичниот граганин и работник.Не треба да заборават дека работниците од приватниот сектор воопшто не излегоа на избори.Ако сакаат нешто да постигнат ќе треба да се залгаат за поголеми права и плати на работникот.Само така на наредните избори ќе добијат многу повеќе гласови.
Тотално. Тоа и ми беше поентата. Левица не смеат да дозволат да бидат повлечени во идеолошка борба со дпмне и сдс, а гледам нивните хистерични членови оркестрирано атакуваат баш на таа основа, со ниски удари за лична дискредитација на Апасиев и кандидатите за пратеници. Тоа доволно говори за очајот во кој што се наоѓаат. На Левица е како ќе возврати на тоа. Ако се впуштат во препукувања и ја прифатат нивната игра, лепење на етикети, објаснувања, се сведат на дефанзива, мислам оти тоа за нив ќе биде контрапродуктивно. Не смеат да си дозволат да го класифицираат народот како што правеа дпмне и сдс до сега, нивната порака треба да биде општонародна. Во случајов каузата е важна, не идеологијата. А каузата е да се ослаби што е можно повеќе картелот дпмне - сдс, оти никогаш до сега повеќе не било јасно дека тие две партии се всушност една иста страна на паричката.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Аве јас сум од тие шо не ги поднесувам антифа на пример.Не ме радува програмата на левица за надворешната политика.Ама мислам дека левица е свежиот ветар шо требаше да задува за да се разбие Мурто-Курто пактот шо владее 30 години.Затоа левица е вистинскиот избор,да ги раздрма малку да им ги помати сметките.А најмногу ме радува шо конечно некој им ја разби убеденоста на двете партии дека се незаменливи.Се надевам само дека овие двајца од левица ќе бидат гласноговорници на обичниот граганин и работник.Не треба да заборават дека работниците од приватниот сектор воопшто не излегоа на избори.Ако сакаат нешто да постигнат ќе треба да се залгаат за поголеми права и плати на работникот.Само така на наредните избори ќе добијат многу повеќе гласови.
Оваа Левица не е онаа западњачката со педери, лезбејки, блм, него онаа изворната сталинистичка левица. Идеологијата е марксизам и ленинизам, а не елџибитизам. Затоа Рики ги мрзи до коска

Пре би се фрлил у Вухан и лапал со кинези од кај што извираше короната, отколку да го доживеам моментот како овие идиоти стануваат дел од некакво раководство у државава.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Оваа Левица не е онаа западњачката со педери, лезбејки, блм, него онаа изворната сталинистичка левица. Идеологијата е марксизам и ленинизам, а не елџибитизам.
Не ни треба нам ни едното ни другото. Нашата борба е со криминалните елити и олигократското владеење, нам ни треба правна држава, тоа е императивот.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
Оваа Левица не е онаа западњачката со педери, лезбејки, блм, него онаа изворната сталинистичка левица. Идеологијата е марксизам и ленинизам, а не елџибитизам. Затоа Рики ги мрзи до коска
Ја не би давал вакви квалификации сега засега, затоа што Апасиев не само што најверојатно ќе ги разочара сите овие поконзервативни членови кои гласаа за него, туку може и да ги разочара повеќето левичари и прогресивци што го поддржуваат.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
18
Поени од реакции
73
Овие што јадат гомна за Апасиев, каква беда од створења. Замислете во експерименталниов калифат какви се не гнојови има и имало пратеници ама не Апасиев бил најлошиот фашист дури! :)
Гној северџански фрлете се у Вухан не трошете драгоцен кислород, Апасиев е тука у парламент нема мир за вас од сега натаму, секое ваше јадење гомна нему му носи нови подржувачи, одете во мала речица заедно со вмроните кај али на throat fuck, дебили севернофиромистански.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
истите тие што зборат за фашистот Апасиев, ќутеа кога се менуваше името на државата, и се бришеа делови на АСНОМ од Уставот на РМ. Ќ У Т Е А и го одобруваа тој чин, се смешкаа, тераа шеги...
Ама си се опиша самиот :pos: што различно правеше ... колку што памтам, исто ќутеше, шеги тераше- ајвар, местено било, ова она. :icon_lol:

Голем дел што сега пљукаат по Бранимирката, претходно го бранеа, кога други кажувавме дека е алчен лицемер. Неколку години им требаше, ама живи здрави.

@jamajka внимателно со изјавите, демократија и левица знаеш не идат заедно, или исто сите ќе мислат или :uzi:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Идеологијата е марксизам и ленинизам, а не елџибитизам. Затоа Рики ги мрзи до коска
Exactly.
Оваа левица не е претерано среќна за LGBT и тоа е она што им смета на оние кои не се СДС (веројатно има и такви) а ја критикуваат Левица.
Треба сите да сме претерано среќни за LGBT комјунитито, никако не смееш неутрален да бидеш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Ja не глеам по медиуми дека нешто екстра се занимаваат многумина со изјавата.
Тоа вероватно на тие твитер, митер, тиндер, шминдер... шо ги користите.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Ja не глеам по медиуми дека нешто екстра се занимаваат многумина со изјавата.
Тоа вероватно на тие твитер, митер, тиндер, шминдер... шо ги користите.
Па имаше на вести (не знам на која телевизија, не ги пратам многу), уранија му опнала кривична на човеков.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Па имаше на вести (не знам на која телевизија, не ги пратам многу), уранија му опнала кривична на човеков.
Знам за тоа, него мислев на авторски текстови по медиуми. Не видов повеќе од еден-два.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Ако му даде некој бланко чек ќе го потпише на 10 милиони и ќе се посере од среќа....исто би направил буквално секој човек. Толку вреди целата таа идеологија верувај ми. Иначе партија без членство е смешка....нема да може кадар да најде. Знаеш ли само колку комисии постојат еве да речеме ВМРО пошто знам до детали како функционира?
И тоа у секоја општина посебно....тоа се се луѓе кои се сметаат за експерти од одредени области, и не се туку така ставени у случај некој да проба да го исмејава ова. Програма требаше да направи налупа 20 точки, пола од нив циркузи живи. Знаеш ли да се напишат тие два триста страни која работа треба?
Боље 20 точки циркуси живи, него 100 точки ебење у здрав мозок. Кога ке сватиш дека на луѓево им е преку кур од дпне и сдс, да не се војските на двеве партии и да се појави некој лажен цар како Шќепан Мали, народот попрво него би го гласал, него партијата која е на власт и партијата за која ти агитираш. И со членството ке си средат луѓето, видиш дека млади претежно ја гласаат. А и кој кур им е членство? Како војските на дпне и сдс да вработуваат во јавна администрација? Срамота е бре имаме партии со најголеми членства во Европа, па една партија на Меркел нема толку членови колку имаат двете најголеми партии. И после се прашувате зошто сме тука каде сме и зошто две исти партии победуваат.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Слатка им е парата, незнам колку има неопределени за да ги турнат вмро и сдс.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.614
Поени од реакции
5.124
Слатка им е парата, незнам колку има неопределени за да ги турнат вмро и сдс.
Некои 300.000 луѓе што редовно гласаат апстинираа овие избори, иначе пола милион луѓе севкупно има кои потенцијално би гласале за Левица и немаат ќар од вмро/сдсм и ради би ги бутнале да видат шанса.
Автоматски споено мислење:

Еве да надопунам, прво нека се концентрира од утре на локални избори и нека извадат кандидати за Скопје, Центар, К.вода, Аеродром, Карпош, Велес и таму кај што има гласачи. За претседателски нека не се брука да подржува пак некој од вмро/сдсм и нека се обиде со постојан хејт јавно према високи функционери и сл. Плус у собрание си знае он убаво кои алатки се ке ги има, со предлози за закони за да се подобри животот на луѓето, од животна средина до некои социјални пакети на закони...
Нека ги задржи овие 40.000 гласа до следни избори и барем уште толку да присвои и после тоа веќе ќе стане препознатлив за народов и како ете реална трета опција.
Што се вика и пензионери да го гласаат, и некој што не прати воопшто политика што не би го препознал сега на улица и то
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.663
Поени од реакции
7.568
Да прашам само за поупатените две прашања:
  1. Дали седниците на ДИК за разгледување на приговорите се од јавен карактер и може да има медиумско присуство?
  2. Дали партиите имаат право на претставник и право на збор кога нивниот приговор се разгледува?
Дека ако и за двете е одговорот да. Тоа е една огромна шанса за тоа каков фалсификат се направи на изборите да се претстави пред јавноста.

А од тоа што се сеќавам за минатите избори во Теарце каде фалеше едно ливче, тоа беше циркус што траеше со саати на камера и со испрашувања. Овдека фалат 2000+ ливчиња. Буквално циркус може да се направи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom