Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Океј, трофеј си е трофеј, и јас сакам да го освоиме но во оваа ситуација би го жртвувал. Особено ако направиме тим за следната сезона кадарен да се бори за ПЛ. И при нормални сезони гледаме дека тимови често крахираат околу боксинг деј, во ваква ситуација кога мораат да играат 2 месеци порано во екстра згуснат распоред колку ќе издржат?
Незнам точно како ќе се играт утакмиците, ама уште 5 утакмици (доколку се играт со реванш и стигниме до финале) нема да се проблем, сигурно нема да се играт нпреку 2 дена... Нема шанси да ја пуштат низ вода ЛЕ
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Незнам точно како ќе се играт утакмиците, ама уште 5 утакмици (доколку се играт со реванш и стигниме до финале) нема да се проблем, сигурно нема да се играт нпреку 2 дена... Нема шанси да ја пуштат низ вода ЛЕ
Pa uefa planira da poce LE od vtori avgust, a finaleto da e na 27 , taka da shest eventualni natprevari vo eden mesec se tamn. Mora seriozno da se pristapi kako sto dolikuva na seriozen klub i da osvoime trofej posle dolgo vreme.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Го гледам Санчо од кога почна Бундес лига, лично не сум импресиониран, многу е себичен, секогаш има еден допир плус со топката, претходно не сум го следел, ама оваа не е добро...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Би сакал да купат лево крило од типот на Робен, Даглас Коста...
Царе по себичен од Робен немаше не сум го сакал никогаш ма да беше голем играч плус лево грило врие кај нас Рашфорд Марсијал Џејмс се е тоа лево крило.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Царе по себичен од Робен немаше не сум го сакал никогаш ма да беше голем играч плус лево грило врие кај нас Рашфорд Марсијал Џејмс се е тоа лево крило.
Крал, на десно крило мислев :pos:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
@vidooq

Од тоа што го пиша, Бејли од Леверкузен има слични карактеристики. Мене многу стилот на игра ме потсеќа на Мане ама од спротивната страна плус левичар.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Грилиш, Хаверц, Ван де Бек... Сите версатилни играчи и огромен апгрејд на Лингард/Переира. Најмногу избор има за тој дел од теренот на пазарот моментално. Со било кој од 3цата би бил задоволен.

Вчера имаше шпекулации за Стерлинг дека го сакаме. Не верувам да постои шанса за такво нешто, иако јас лично би го земал пред Санчо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom