La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.621
Поени од реакции
3.594
Фан сам на Барса и сложувам се за првио дел. Само 2 бода е разлика и нема да биде фер така да се прогласе шампион, 11 утакмици можат ногу да сменат. А за второто не е работата меѓусебни дуели да одлучат кој треба да биде шампион
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
234
Поени од реакции
236
Денес сите играчи од ла лига се тестираат .
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.095
Поени од реакции
16.468
Диего живи луѓе ќе јади, затворен во пештерата два месеци, нека му ја мислат сега :D
Коефициентот дека ќе биди исклучен во првите 10 минути е 1.05 :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
OFFICIAL - La #Liga has confirmed that 5 players across Spain's top two divisions have tested positive for #Coronavirus.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Член од
5 март 2018
Мислења
15.095
Поени од реакции
16.468
https://sport1.mk/fudbal/ligi/vo-shpanija-duri-160-fudbaleri-imale-kovid-19-a-ne-znaele
Примера и сегунда имаат веќе имунитет, не им требаат никакви мерки :icon_lol: сите до еден без симптоми, ама фудбалери се тие, ќе имаат последици, испрани мозоци :D
Многу јасно дека лесно ќе го поминат вирусот фудбалерите, дискутиравме и пред тоа дека ќе го прележат како обичен грип.
Не знам дали ќе започни на 12 јуни како шо се шпекулира, затоа што ситуацијата во Шпанија поготово Мадрид не е ставена под контрола сеуште, веќе почнаа да преминуваат некои региони во фаза два ама Мадрид не, се контрат и таму партиите.
Ама штом тренираат веќе во групи не гледам проблем да не се започни.
Е сега ќе тестираат масовно ама еден да се зарази во тек на првенството ќе биди проблем.
Ме знам како ќе се одрази ова на играчите,премногу е комплицирано и сигурно ќе влијае многу на формата на екипите, два месеци пауза, плус без публика ... лошо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom