НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Дефинитивно филм со најдобра приказна после Картер..
Само што сакав да го цитирам глеам си ме претркал. Еден од најдобрите филмови што ги имам гледано во животот у овој контекст, спортски по вистинска прича. Кој не го гледал нека го симиња одма и нека почнува, и така коронава не утепа и нема што да се праи.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139


Гоберт осеќам ке биде најомразен играч во Нба и плус ке ја заебе ситуацијата и хемијата во Јута бидејќи ке биде мета во соблекувалната дека го заразил супер старот во тимот Мичел.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665


Гоберт осеќам ке биде најомразен играч во Нба и плус ке ја заебе ситуацијата и хемијата во Јута бидејќи ке биде мета во соблекувалната дека го заразил супер старот во тимот Мичел.
Не сфаќам зошто толку го хејтат Гоберт? Тоа со микрофоните беше глупаво и малоумно но и да не се десеше тоа, ситуацијата ќе беше целосно иста. Човекот не знаеше дека има корона и не можеш да го кривиш него затоа што го заразил и Мичел.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не сфаќам зошто толку го хејтат Гоберт? Тоа со микрофоните беше глупаво и малоумно но и да не се десеше тоа, ситуацијата ќе беше целосно иста. Човекот не знаеше дека има корона и не можеш да го кривиш него затоа што го заразил и Мичел.
Тој е професионален спортист и треба професионално да се однесува,нормално немора да значи дека баш тогаш поради малоумното однесување се заразил но мислам дека ке има негативен ефект кај Џезероте поради глупоста што ја направи и секогаш во соблекувална прстот ке биде покажан кон Гоберт.
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
Банот ќе трае минимум три месеци, плус бан на тимски тренинзи indefinitely. (ESPN)
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
Четворица играчи на Бруклин Нетс позитивни на Коронавирусот, еден од нив со симптоми.

Едит: Кеј Ди е еден од четворицата.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Скроз офтопик, ама дури нема НБА, можда малце време за филм :) Искрено размислував кој ми е омилен филм шо сум го гледал, а поврзан со кошарка, и ми се чини дека ова ми е all time favorite.


Некој друг предлог?


Мене омилен ми е Hurricane Season

Mojoт човек Форест Витакер.



Иначе кој би ги издвоил а глеам не сте ги спомнале Cross Over и The Sixth Man, и незнам како сте смееле да го заборавите Celtic Pride :pos:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Тој ростер на Пистонси беше препознатлив по феноменалната одбрана.
Билапс,Бен Валас и Тајшон Принц со долгите раце беа доктори по одбрана.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Една од најбитните блокади во историјата на НБА. Со Леброн на Игудала, и Леброн на Сплитер, веројатно топ 3.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom