La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Прашањето е кој би седнал на неговото место, не ми текнува на некој во моментов кој би го однел клубот кон нови успеси, сите докажани тренери се зафатени.
Алегри и Покетино ? За оваа плата шо ја зима Чоло ќе летаат за Мадрид уште сега... од шпанскиве Марселињо, Емери, Бенитез.
Валверде :icon_mrgr:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Прашањето е кој би седнал на неговото место, не ми текнува на некој во моментов кој би го однел клубот кон нови успеси, сите докажани тренери се зафатени.
Valverde е слободен, докажан трењер, 2 титули во Шпанија.. :D

Алегри и Покетино ? За оваа плата шо ја зима Чоло ќе летаат за Мадрид уште сега... од шпанскиве Марселињо, Емери, Бенитез.
Валверде :icon_mrgr:
Ах ме превари за Валвердето..:ROFLMAO:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Нагелсман, Тен Хаг, Бордалес, Инзаги, Мартинез, Покетино, Марселињо... Сите овие за 10 милиони евра мајка ќе си продадат не па за сегашната плата на Чоло. Плус 100-200 милиони за трансфери секое лето. Финансии што овие немале ни во 3-4 летни преодни рока.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Нагелсман, Тен Хаг, Бордалес, Инзаги, Мартинез, Покетино, Марселињо... Сите овие за 10 милиони евра мајка ќе си продадат не па за сегашната плата на Чоло. Плус 100-200 милиони за трансфери секое лето. Финансии што овие немале ни во 3-4 летни преодни рока.
Кој Мартинез по богу ?
Бордалас е ист тип на Симеоне кој практикува ултра дефанзивна тактика иако го почитувам многу според досегашните резултати со Гетафе и баш поради сличната филозофија ме потсеќа на Чоло ама да бидиме реални кој е Бордалас бе ? Што има направено, успеа да фати ЛЕ со Гетафе за малце му измакна ЛШ, ок секоја чест за постигнатото ама да не претеруваме.
Тен Хаг исто, плус не ми идат во иста реченица со Атлетико, сосема спротивна идеологија имаат.
Единствено Покетино или Марсељино како веќе испробани во Шпанија, макар што овие двата не покажале со ништо дека се подобри од Симеоне со клубовите кои ги воделе ама ајде
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Атлетико со пола играчи од прв тим изгубиле од Леонеса (трета лига) :eek: :eek: :eek: :eek:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Член од
16 август 2019
Мислења
88
Поени од реакции
171
Не е само Гризман, ама кога во едно лето ќе ти заминат цела одбрана, најдобриот средњак и најдобриот напаѓач, тоа е пола прв тим, тешко се надоместува колку и да вложиш
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Не е само Гризман, ама кога во едно лето ќе ти заминат цела одбрана, најдобриот средњак и најдобриот напаѓач, тоа е пола прв тим, тешко се надоместува колку и да вложиш
Одбраната беше за ремонт а и овие новите сосема солидно ги заменија, проблемот е кај напаѓачите, нема гол кој да даде и засега Кореа не држи во живот, а на излезни врати беше и тој.
Проблемот лежи и кај слабата форма на играчи кои до пред некоја година беа клучни, Коке и Саул.
Прво треба да донесат плејмејкер играч кој ќе создава шанси а после тоа напаѓач кој ќе гарантира голови.
Запнаа за Кавани и Симеоне притискал многу за него, првата понуда беше одбиена а сега бараат 80 факинг милиони за играч кој му истекува договорот на лето, играч кој е 33 години и е склон на повреди.
Наместо да притиснеа за Ериксен тие пак од глупост во глупост одат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom