Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Го праеше тоа ама колку години го праеше тоа?..колку години играше така во контиунитет?..лесно е да се коментира кој што праел во неговиот прајм..ама никогаш не се коментира кога играл лошо..за потсетување Агуеро 8-9 сезони игра одлично во контиунитет и е клучен дел во нападот на Сити без кој неможи да се замисли.
Сите години додека беше во Арсенал, на број 8. Ајде кажи ти кога Анри имал лоша сезона?
Многу ми е безвезе да го бранам Анри на форум во Македонија, најдобриот напаѓач во ПЛ, евр

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Колку години играл во континуитет Анри, пази муабетот, Анри немаше лоша сезона во Арсенал бре, у право е @mkgunner , смешно е да дебатираме и да се расправаме за тоа дали Анри е во топ3 напаѓачи во историјата на лигата.

Намерно реков у топ3, колку толку да бидам објективен.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Колку години играл во континуитет Анри, пази муабетот, Анри немаше лоша сезона во Арсенал бре, у право е @mkgunner , смешно е да дебатираме и да се расправаме за тоа дали Анри е во топ3 напаѓачи во историјата на лигата.

Намерно реков у топ3, колку толку да бидам објективен.
Брат имаш играчи кои во ПЛ долги години биле на високо ниво меѓу кои е и Анри. Тука се Руни, Ширер и Кун дефинитивно. Кој е подобар, кој е послаб е веќе субјективно. Од ова што имам гледано, мене Кун ми е врв и секако не сакам да ги потценам квалитетите на останативе тројца. Сеа, не ставам играч како Фаулер, како Овен, ВанНистелрој, Суарез, Перси кои што исто имале прејаки сезони ама не им траела формата долго време или пак не се задржале долго време во лигата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Ne deka Anri ne bese svetska klasa igrac, ama da zboris deka mnogu klasi bil nad Aguero.... Dvajcata se vo ista klasa, igracista, sea koj e podobar tesko e da se kaze, licno za mene Anri, ali toa ne znaci deka Aguero ne e dobar ili deka mnogu klasi e razlikata.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Агуеро плус пола од времето беше повреден. Да не беше...
Реално, многу битен фактор е и ова.
Плус, Кун гори под 3 менаџери у ПЛ а Анри играше само со еден (игра и ова улога).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Доказ за тоа колку е добар играч Агуеро е што секоја година пропушта 30% од натпреварите, и пак е меѓу првите стрелци секоја сезона.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ни тоа што се повредуваше Агуеро не е толку битно. Даде поише голови од Анри за помалце утакмици (едвај, за 3-4 помалце мислам, али сепак). Доволен показател дека не е свемирска разлика.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Сите години додека беше во Арсенал, на број 8. Ајде кажи ти кога Анри имал лоша сезона?
Многу ми е безвезе да го бранам Анри на форум во Македонија, најдобриот напаѓач во ПЛ, евр

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Јас не го деградирам Анри..ама не играше страшно во сите сезони како што сакате да прикажите..добро го паметиме дека беше газела и меѓу најдобрите напаѓачи во ПЛ ама имаше моменти каде што беше лош..така е и со Агуеро,така е и со многу други..поентата ми беше дека не е голема разлика и дека се на исто ниво..е сега нормално е дека сте фанови на Арсенал така да коментирате но мора малце објективност.
Автоматски споено мислење:

Ни тоа што се повредуваше Агуеро не е толку битно. Даде поише голови од Анри за помалце утакмици (едвај, за 3-4 помалце мислам, али сепак). Доволен показател дека не е свемирска разлика.
Е битно..бидејќи кога ќе се повредиш тешко е да се вратиш во формата што си ја имал претходно и ќе ти треба одреден број на натпревари за да бидиш физички топ...тоа дополнително ја прави поимпресивна статистиката на Агуеро.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
И Ширер има 80 гола повеќе од Анри, играл сто сезони подобар е?
Не е се во рекордите и статистиката, впечатокот што го оставаше Анри е неспоредлив. Во секој момент имаше моќ да направи маѓија, како со мали деца си поигруваше со дефанзивците, во полн залет како жежок нож низ путер ги врвеше. Таков впечаток и чувство на надмоќ ни еден играч после него не оставил
Кун е играчиште, секако еден од најдобрите ама Анри е нешто посебно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Агуеро има бројни против топ 6 што веројатно никој никогаш нема да ги сруши.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Впечатокот што го оставаше Анри е неспоредлив. Во секој момент имаше моќ да направи маѓија, како со мали деца си поигруваше со дефанзивците, во полн залет како жежок нож низ путер ги врвеше. Таков впечаток и чувство на надмоќ ни еден играч после него не оставил
Мене Роко Сифреди ми оставил таков впечаток кога го гледав како има моќ во секој момент да направи магија и кога си поигруваше со чехињите, како жежок нож низ путер ги врвеше :oops:

Што муабети се овие бе, впечаток :LOL:
Не е уметничко лизгање ова
Кун е бољи од ракометарот
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Amn be se fatile Anri, Aguero, Shirer... site se vrvni napagjaci od svetska klasa so praeja razlika(aguero uste)... a koj e podobar verojatno za sekogo e razlicno spored vkusot na igrata so saka da ja gleda od nekoj napagjac, a da osporues nekogo ili da mu davas na nekogo titula za podobar moze vljda samo spored statisticki podatoci, tituli i individualni nagradi sto gi ima steknatno pa toa da e nekakvo merilo za koj e "podobar".

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom