Секавања како и со што пораснавме

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
sekoj clen moze da kaze serija detska,film,igra,pijalok,hrana igra muzika od svoeto detstvo ,znaci kazuvate po edno ,sledniot moze da dade objasnuvanje i druga serija,hrana,produkt,igra ,pesna,i.t.n
Автоматски споено мислење:

eve pocnuvam jas se sekavate li na serijata KONJOT GROM
Автоматски споено мислење:

@ZoranC SE SEKAVAS LI ILI DALI SI CUL ?
 
Последно уредено:

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
KONJOT GROM BESE DETSKA SERIJA koja se emituvase ednas nedelno kako eden kojn koga ke zapadnese vo nevolji deteto sto go miluvase idese napomos i gi resavase dilemite
A SI PIEL LI FLAVORAJT PRAH KESICA ZA SOK ZA RASTVARANJE?
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Балтазар, Белото циганче, бушава азбука,
а од "странските" Бранко коцкица, стрип романчиња DilanDod, marti misterija, политикин забавник
сокче на растварање кое го правеа во чаршија со сода вода, и сите пиевме во истите стаклени чаши и ништо не ни фалеше

и растевме на улица:), без мобилни, таблети :gjavol:
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Bash sakav branko kockica i bushava azbuka... ushte vividno se sekjavam kako biljarkata svrshuvashe na pomislata na tarzan :)

Eh se igravme partizani i germanci... so drveni pushki :)
Автоматски споено мислење:

Taman pocnav da slusham Nirvana i imashe vest... Kurt Kobein se otepa....
 
Последно уредено:

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ANCENCARI,JANINA JANINA,PALAVKOVCITE,GRIZLI I ADAMS, od parite brotceto ni bese dosta za sladoled i kino bud spenser i terens hil
Автоматски споено мислење:

Балтазар, Белото циганче, бушава азбука,
а од "странските" Бранко коцкица, стрип романчиња DilanDod, marti misterija, политикин забавник
сокче на растварање кое го правеа во чаршија со сода вода, и сите пиевме во истите стаклени чаши и ништо не ни фалеше

и растевме на улица:), без мобилни, таблети :gjavol:
pred beloto cigance idese trajce drvarceto dzambazov :D
Автоматски споено мислење:

Балтазар, Белото циганче, бушава азбука,
а од "странските" Бранко коцкица, стрип романчиња DilanDod, marti misterija, политикин забавник
сокче на растварање кое го правеа во чаршија со сода вода, и сите пиевме во истите стаклени чаши и ништо не ни фалеше

и растевме на улица:), без мобилни, таблети :gjavol:
pred beloto cigance idese trajce drvarceto dzambazov :D
Автоматски споено мислење:

парите со многу нули
POSLE STANAA KOVERTIBILNI I POJAKI OD MARKATA GERMANSKA
Автоматски споено мислење:

парите со многу нули
POSLE STANAA KOVERTIBILNI I POJAKI OD MARKATA GERMANSKA
Автоматски споено мислење:

detskiot son e kutija zlatna zvezdeno kajce sto brodi
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
...се сеќавам на мојот грамофон и колекцијата на лонгплеј и сингл плочи!

Прегледај го приврзокот 226403 Прегледај го приврзокот 226404
во едно детско списание, развигор или наш свет не се сеќавам, подарок даваа двоен сингл од групата Меморија - на едната страна беше Оган под Ѕвездите, на другата појма немам која беше
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
propusiv so super filter i m.t kradejki po nekoe cigara od stariot mi :D
Автоматски споено мислење:

propusiv so super filter i m.t kradejki po nekoe cigara od stariot mi :D
Автоматски споено мислење:

во едно детско списание, развигор или наш свет не се сеќавам, подарок даваа двоен сингл од групата Меморија - на едната страна беше Оган под Ѕвездите, на другата појма немам која беше
leb i sol cukni vo drvo NAS SVET prva ploca zakon a 1000 zosto 1000 zatoa
Автоматски споено мислење:

во едно детско списание, развигор или наш свет не се сеќавам, подарок даваа двоен сингл од групата Меморија - на едната страна беше Оган под Ѕвездите, на другата појма немам која беше
MEMORIJA I OGAN POD ZVEZDITE E PODOCNA NAS SVET PRVA PLOCA -CUKNI VO DRVO SINGL
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
propusiv so super filter i m.t kradejki po nekoe cigara od stariot mi :D
Автоматски споено мислење:

propusiv so super filter i m.t kradejki po nekoe cigara od stariot mi :D
Автоматски споено мислење:


leb i sol cukni vo drvo NAS SVET prva ploca zakon a 1000 zosto 1000 zatoa
Автоматски споено мислење:


MEMORIJA I OGAN POD ZVEZDITE E PODOCNA NAS SVET PRVA PLOCA -CUKNI VO DRVO SINGL
Да мислам дека и таа ја имав, среќна нова година песна имаше на другата страна, а чукни во дрво инстументалка беше, оваа од Меморија по ми оставила впечаток
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
@Colt Willcox DETSKA SERIJA GRIZLI I ADAMS ,gumi za dzvakanje bazoka, snegulko ,coko loko i rumenko sladoledi za topka i kutijata so suvo grozje bea za pobogatite
Автоматски споено мислење:

@Colt Willcox DETSKA SERIJA GRIZLI I ADAMS ,gumi za dzvakanje bazoka, snegulko ,coko loko i rumenko sladoledi za topka i kutijata so suvo grozje bea za pobogatite
Автоматски споено мислење:

Да мислам дека и таа ја имав, среќна нова година песна имаше на другата страна, а чукни во дрво инстументалка беше, оваа од Меморија по ми оставила впечаток
tuka te cekav korekt
Автоматски споено мислење:

Да мислам дека и таа ја имав, среќна нова година песна имаше на другата страна, а чукни во дрво инстументалка беше, оваа од Меморија по ми оставила впечаток
tuka te cekav korekt
Автоматски споено мислење:

komadore 64 i na audio kaseti snimeni igri i dzojstik
Автоматски споено мислење:

e sega pirotehnika kibrit petarda,pistol na plasticni zelezni i knizni kapsi ,od dukan kupuvas meka zica za sadovi ja vrzuvas palis i vrtis ognomet a vistinski kursumi odozdola so zica ke gi napravis kako raketa i malo parce sveka ispo i zapali i begaj koa ke roknese ama von gradot toa go pravevme
Автоматски споено мислење:

vokmen , prvo pijanstvo so mentol liker , presivaci na texsas jakni od metal grupi toa veke kao tinejdzeri ,duge kose nosili gi mievme so sampon od alkaloid breza ili kopriva ,tomos automatik,apen 6, beta bax kaseti pa v.h.s
Автоматски споено мислење:

vokmen , prvo pijanstvo so mentol liker , presivaci na texsas jakni od metal grupi toa veke kao tinejdzeri ,duge kose nosili gi mievme so sampon od alkaloid breza ili kopriva ,tomos automatik,apen 6, beta bax kaseti pa v.h.s
Автоматски споено мислење:

makedonija sport -dukani za sportska oprema topki so logo na zvezda i partizan i dres uste go cuvam dresot na zvezda onoj so jaka i dekolte vo v ,
Автоматски споено мислење:

makedonija sport -dukani za sportska oprema topki so logo na zvezda i partizan i dres uste go cuvam dresot na zvezda onoj so jaka i dekolte vo v ,
 
Последно уредено:
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Дајте музика.Бушава музика,детските песнички од Златно славејче и Си-До,од цртани филмови Летачките мечиња и Хи-мен
 
Последно уредено:

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
ja peevme marionka....



Sega vekjeeee... nije mi po ukus...:)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom