Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Никој не ти брани да имаш од сите оператори услуги ,си плаќаш ти за тоа :)
Мислев дали може да ги гледаш на телевизор,има ли опција 2 ресивера да се уштекаат,односно еден ка модул и еден ресивер?Ептен не се разбирам
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.529
Поени од реакции
692
Мислев дали може да ги гледаш на телевизор,има ли опција 2 ресивера да се уштекаат,односно еден ка модул и еден ресивер?Ептен не се разбирам
Сѐ зависи од твојот Тв дали има можност ,исто како на еден излез следиш кабловска на друг излез ти е вклучен DVD или нешто друго ,инаку да може генерално
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Здраво на сите. Одамна немам пишано на форумов, зш си бев во странство на подугачко...денеска сефте пуштам ТВ и што да видам „убавини“, од тоа што пишував во предходните постови се е обратно:yid:.
Сликата на N1, Diva, JimJam, E!, Vavoom, Телма, Собраниски исто како и „лани“ чиста аналогија, демек се дигитални, катастрофа со еден збор, тука нема ни Д од дигитално.
Ама што е ново сабајлево, гледам HTV 1 слика иста како од овие погоре набројаните, КРШ, а да и на мојот favorite канал Travel, сликата како Вардар матна, таа е дигитална, ама има нешто не штима.
Друго се е исто, ТВ Сонце си кочи и си сецка, SK1 најгледаниот спортски канал не е во HD, се потрудиле со BOX каналите ставиле некаков си ЕПГ и тоа е. Напредок нема, ама нема ниту стагнација.
Од Телекабел дефинитивно не се трудат нешто да подобрат, ама ич, зборувам во делот на дигиталната телевизија...мој заклучок е дека почнува да се импровизира со квалитетот на одредени канали, т.е. се постапува аматерски, незаинтересирано. Преку леб погача не бараме. Поздрав

p.s. доста веќе правите downscale на каналите, понудете оригинал, понудете FULL HD, не одите чекор назад, од коњ на магаре.
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
1573222849020.png
Зошто овој канал го нема во понудата на Телекабел?:(:confused::mad:
SK HD има одлична 24 часовна програма и голем број атрактивни преноси во живо.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
А да го смениш Телекабел?! Се жалиш одамна а нит си обврзан со договор.
Tи благодарам на добронамерниот совет пријателе. Од наредна недела сум на друг оператор и без притоа некој за тоа да ми сугерира.
Очигледно моите добронамерни и ИЗДРЖАНИ препораки кои се во интерес и на претплатникот и на Телекабел не вродуваат со плод, туку напротив се погрешно конотирани од секој аспект од одредени членови на форумот.
Не е моето пишување на форумот жалење, тука е укажување како Телекабел да бидат најдобри, да се подобрат одредени недостатоци ;)
Поздрав:)
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Tи благодарам на добронамерниот совет пријателе. Од наредна недела сум на друг оператор и без притоа некој за тоа да ми сугерира.
Очигледно моите добронамерни и ИЗДРЖАНИ препораки кои се во интерес и на претплатникот и на Телекабел не вродуваат со плод, туку напротив се погрешно конотирани од секој аспект од одредени членови на форумот.
Не е моето пишување на форумот жалење, тука е укажување како Телекабел да бидат најдобри, да се подобрат одредени недостатоци ;)
Поздрав:)
Не мислев ништо лошо со постот само бев директен. Освен ако не си приморан со Телекабел ако немаш друга опција во твоето место на живеење, беше и премногу толерантен. Фала богу, во денешно време има повеќе опции. Поздрав.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
300
Поени од реакции
144
Da prasam dali vo ponuda gi imaat Rts 1,2,3 i Hrt 3,BNT 1 i 4,posto vo AAVMU gi imaat prijaveno deka gi otkupile tie kanali
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Da prasam dali vo ponuda gi imaat Rts 1,2,3 i Hrt 3,BNT 1 i 4,posto vo AAVMU gi imaat prijaveno deka gi otkupile tie kanali
Наведените канали ги нема во програмската понуда на Телекабел, ниту во аналогната, ниту во дигиталната. Поздрав.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Порано имаше еден канал на Телекабел, се викаше OSN со некоја наставка беше Movies, Series или така нешто беше, ова е одамна можеби пред 7-8 години а и повеќе и имаа одлична програма, нешто како ХБО пред Хбо во МК, на арапси беше каналот, дали некој знае што се случи со тој канал и зошто го снема, дали немаат права да ја пренесуваат таа група на канали од ОСН групацијата.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Порано имаше еден канал на Телекабел, се викаше OSN со некоја наставка беше Movies, Series или така нешто беше, ова е одамна можеби пред 7-8 години а и повеќе и имаа одлична програма, нешто како ХБО пред Хбо во МК, на арапси беше каналот, дали некој знае што се случи со тој канал и зошто го снема, дали немаат права да ја пренесуваат таа група на канали од ОСН групацијата.
Мислам дека пиратски се пренесуваше и го скинаа... Ме мрзи да чепкам по архивата на тогашното СРД а сегашно АВМУ, ама мислам дека јадеше казни Телекабел за овој и неколку други канали.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Мислам дека пиратски се пренесуваше и го скинаа... Ме мрзи да чепкам по архивата на тогашното СРД а сегашно АВМУ, ама мислам дека јадеше казни Телекабел за овој и неколку други канали.
Штета, можеби е бил пиратски, со кард шеринг или нешто такво.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
300
Поени од реакции
144
Наведените канали ги нема во програмската понуда на Телекабел, ниту во аналогната, ниту во дигиталната. Поздрав.
Ok Fala,zatoa sakav da prasam prvo pred da se prefrlam zatoa sto gi imaat registrirano no AAVMU i RTS 1,2,3,i HRT 1,3 i BNT world i 4....
 

Attachments

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Travel Channel на Телекабел се гледа само ако имаш јаки нерви :mad: на секои 2-3 минути сецка, трокира, пикселизира, кочи, се блокира. Со денови, со недели, со месеци е вака. За сликата само ќе кажам исто како да гледам 1574323670497.png . Ве молам напревете ја.
 
Член од
11 април 2018
Мислења
202
Поени од реакции
59
Сите коментари се супер и точни истото и јас го преживував до пред 2 години кога почнав да користам иптв и платени листи.
За дупло помал влог 10.000 канали со беспрекорна слика,
не вреди за тв да се користи претплата од било кој мак оператор,воопшто не вложуваат во квалитетен сигнал а цените му се високи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom