UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Apsolutno, nema problem.

Хаха, добро де мое мислење е то :) Можда и малце ги преценав, ама не одземат на значај многу.
Реков играчки алудирајки на секој индивидуално, шо не морат по дифолт да значит дека утре да игрет со Ливерпул или ПСЖ немат да јадет 5 в тиква.
Али сигурно Реал мој и Интер твој во моментов ги мачкет на леб, то биди сигурен :cool:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Има некоја друга страна за хајлајтси освен goalsarena? Помогнете на чедо што не може да следи периодов :D
https://www.fullmatchesandshows.com/

Тука имаш и МОТД, и Monday Night Football и Champions League Reviews од БТ Спорт плус квалитетни хајлајтси. Исто така ги ставаат и официјалните хајлајтси, како и неделните маганизи од најдобрите првенства во Европа (Premier League Today, La Liga World, Bundesliga Special, Ligue 1 Show, итн...) :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Така пишав за да те "пецнам" малку, пошто и ти се зезаше...(Битно за ПСЖ пишав гарант (100 % ) 2 -ка и така и би...)
За резултатот се зезав, очекував победа ама искрено очекував и тежок натпревар, гостувањата во Русија секогаш биле незгодни, башка Атлетико не е во некоја форма ама вчера пријатно ме изненадија, Феликс, Томас, Мората изиграа страшно добра партија, имаше моменти на 0:2 кога не стиснаа малце во 16, среќа Облак е нумеро уно моментално па ја зачувавме мрежата.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.372
Поени од реакции
3.163
За резултатот се зезав, очекував победа ама искрено очекував и тежок натпревар, гостувањата во Русија секогаш биле незгодни, башка Атлетико не е во некоја форма ама вчера пријатно ме изненадија, Феликс, Томас, Мората изиграа страшно добра партија, имаше моменти на 0:2 кога не стиснаа малце во 16, среќа Облак е нумеро уно моментално па ја зачувавме мрежата.
Ништо од Атлетико а и од некои други не гледав, за жал, па да ти прокоментирам...(на Арена 3 идеше мулти пренос...и тоа чиста заебанција, те шетаат ваму таму безвезе)...па на Планет Спорт ја догледав ПСЖ со Галата....и ми се одмили од се, искрено...но тоа е....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Хаха, добро де мое мислење е то :) Можда и малце ги преценав, ама не одземат на значај многу.
Реков играчки алудирајки на секој индивидуално, шо не морат по дифолт да значит дека утре да игрет со Ливерпул или ПСЖ немат да јадет 5 в тиква.
Али сигурно Реал мој и Интер твој во моментов ги мачкет на леб, то биди сигурен :cool:
Па не ти е на место мислењето, тоа ми е зборот. Ни на хартија, ни на хамер, нигде не е Баерн прв тим позади Сити. Јуве, Барса, Ливерпул, па тек може тука да дојде Баерн.

Нормално, хартијата не игра секогаш улога и не значи дека Баерн не може да освои.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Па не ти е на место мислењето, тоа ми е зборот. Ни на хартија, ни на хамер, нигде не е Баерн прв тим позади Сити. Јуве, Барса, Ливерпул, па тек може тука да дојде Баерн.

Нормално, хартијата не игра секогаш улога и не значи дека Баерн не може да освои.
И Псж не го заборавај
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Ај те молам објасни како ПСЖ нема тим за ЛШ на ХАРТИЈА?!
Демек Сити има подобра одбрана во моментов од нив? Јуве подобра средина?
A pa dobro ne znaev deka Paredes i obidot od zaden vezen narecen Markinjos se ekstra klasa sredni igraci. Verati im e klasa igrac i toa e toa, ovoj Geje ili kako i da se vika ne go imam gledano premnogu, ama od toa sto go vidov sezonava ne mi lici deka e nekoj game changer. Psg ima vrvna klasa napad, drugoto im shteka za osvojuvanje titula.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
A pa dobro ne znaev deka Paredes i obidot od zaden vezen narecen Markinjos se ekstra klasa sredni igraci. Verati im e klasa igrac i toa e toa, ovoj Geje ili kako i da se vika ne go imam gledano premnogu, ama od toa sto go vidov sezonava ne mi lici deka e nekoj game changer. Psg ima vrvna klasa napad, drugoto im shteka za osvojuvanje titula.
Ама зашто одма педерското ми го правиш и го зимаш најслабиот играч Паредес за споредба? :D
А тоа што не си го гледал Идриза Гана Геја :cool: е твој прболем. Дечкото баш е game changer, сам буквално ја стави во џеб цела средина на Реал пред 2 недели.
Мислам дека он е баш тоа што им требаше на ПСЖ во средина, трча како куче, не можеш дуел да му земеш, слична верзија на Канте.
Искрено, не знам дали Јуве има подобар играч од него во средина сезонава.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Геје ти е сеоски Канте, само ќе му треба една сезона на највисоко ниво за да се створи хајп околу него. Иначе стварно игра како да има мотор на газот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Ама зашто одма педерското ми го правиш и го зимаш најслабиот играч Паредес за споредба? :D
А тоа што не си го гледал Идриза Гана Геја :cool: е твој прболем. Дечкото баш е game changer, сам буквално ја стави во џеб цела средина на Реал пред 2 недели.
Мислам дека он е баш тоа што им требаше на ПСЖ во средина, трча како куче, не можеш дуел да му земеш, слична верзија на Канте.
Искрено, не знам дали Јуве има подобар играч од него во средина сезонава.
Dobro ja gi gleav u liga kaj sto se tegavea, mozda zatoa i takov vpecatok. Zaboraiv da spomnam, mene i Tuhel mi e glavna precka za timot, smetam deka ne e bas kvaliteten za da donese tim do LS titula.

Ako me prasuvas, a ne me prasuvas hehe, City, Pool, Barsa i Gjubre mi se prv esalon favoriti, posle idat Baern, Atletiko i PSG. Ne znam, mozda i gresam so PSG ali ke vidime u idnina, sepak do sega celo vreme se nekompletni, Nejmar povreda i suspenzija, Mbape povreda, Ikardi povreda, i Geje mislam isto imase 2 tekmi pauza, nekoj i od odbranata im bese riknat ako ne se lazam...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Па не ти е на место мислењето, тоа ми е зборот. Ни на хартија, ни на хамер, нигде не е Баерн прв тим позади Сити. Јуве, Барса, Ливерпул, па тек може тука да дојде Баерн.

Нормално, хартијата не игра секогаш улога и не значи дека Баерн не може да освои.
Не му било на место мислењето... за во наредна реченица да си дадеш свое ЛИЧНО мислење и да го рачунаш за правилно.

Кој си бе ти да оценуваш нечии лични мислења дали се на место или не? Зборот му бил тоа, со "Касни - Порасни" има завршено со читање во основно и до тука му е.
Каков бот, Боже сачувај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom