La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Јас утре одам масло да остам в црква и свеќа да запалам за Валверде да остани, за вас не знам :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дојде ред да се дискутира не кој е подобар туку кој е поочаен од Барса и Реал. Ама пошто во Реал веќе има шпекулации за отказ на Зидан а кај нас нема ни збор за отказ на Валверде ние сме како што гледам за чекор помизерни...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Интересен факт, утре ако победи Реал ќе избие прв на табела :D
Тешко таа работа со оглед на формата на двете екипи и со фактот шо Реал последните неколку гостувања го јадел таму ама се е можно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Дојде ред да се дискутира не кој е подобар туку кој е поочаен од Барса и Реал. Ама пошто во Реал веќе има шпекулации за отказ на Зидан а кај нас нема ни збор за отказ на Валверде ние сме како што гледам за чекор помизерни...
Да ама во Реал го имаат Дон факинг Тони Ф.Перез Монтана. Ние во управа го имаме тој глупиот ловџија шо неможе да го улови Пинк Пантер.

Не сум гледал утакмица на Реал сезонава, ама мислам дека се за класа подобри од нас.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мене само не ми е јасно како е возможно еден тим толку да се разликува во играта дома и на гости. И тоа не збориме за било кој клуб, туку за ебената Барселона, со топ 5 екипа по имиња во Европа. Никако не можам да си објаснам, што им зборува, како ги спрема Валверде играчите кога играат дома, а како кога играат гости ?!
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Мене само не ми е јасно како е возможно еден тим толку да се разликува во играта дома и на гости. И тоа не збориме за било кој клуб, туку за ебената Барселона, со топ 5 екипа по имиња во Европа. Никако не можам да си објаснам, што им зборува, како ги спрема Валверде играчите кога играат дома, а како кога играат гости ?!
Skoro istata situacija ja imas so Arsenal 2 sezoni po red :D
Izgleda psihicki i mentalno se gubat igracite pa sekoj sovet od trenerot paga u voda.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Мене само не ми е јасно како е возможно еден тим толку да се разликува во играта дома и на гости. И тоа не збориме за било кој клуб, туку за ебената Барселона, со топ 5 екипа по имиња во Европа. Никако не можам да си објаснам, што им зборува, како ги спрема Валверде играчите кога играат дома, а како кога играат гости ?!
Севиља пред некоја сезона :)
На домашен терен беа несовладливи а на гости немаа победа цела сезона.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Да ама во Реал го имаат Дон факинг Тони Ф.Перез Монтана. Ние во управа го имаме тој глупиот ловџија шо неможе да го улови Пинк Пантер.

Не сум гледал утакмица на Реал сезонава, ама мислам дека се за класа подобри од нас.
Против ПСЖ беа очајно лоши. Во Ла Лига единствено 90 минути ги гледав против Селта во првото коло. И таму не беа нешто брилијантни ама одиграа 100 пати подобро од нас на било кое гостување оваа сезона и најбитно си зедоа три бода. За реномето на клубот и тие се во лоша ситуација ама како што викаш барем кај нив има сигнали дека Перез наскоро ќе реагира. А нашава управа мува не ја лази...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Мене ми изгледа како Зидан и Валверде да се дружат секоја вечер до сабајле, пијани до даска, читаат статуси и коментари на твитер и си играат к.. со цел свет:D
Таман мислиш едниот го допрел дното еве го другиот со уште поголем блам :)
Тука е и Симеоне чат пат им се придружува
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Севиља пред некоја сезона :)
На домашен терен беа несовладливи а на гости немаа победа цела сезона.
И тогаш беше тренер Емери на Севиља ко сега што е на Арсенал (@Chazzspaz ).
Ама сепак, Севиља и Арсенал не се на нивото на Барса па да можеме да ги споредуваме. Сити, Ливерпул, Баерн, Јуве (за домашни првенства зборам), во тој ранг на екипи каде што е и Барса, се убедливо најнеконстантни.
Неможе да биде работата до менталитет кога имаат играчи кои се и сешто имаат освоено во кариерите, па за таква разлика во играта да им се случува. Дома се супер, акции, течна игра, голови и се со ред. На гости доаѓаат и неможат ебан шут во гол со Гранада 60 минути да створат (истото и со Билбао беше).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom