Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Оти бе некогаш во афект лупам глупости без да избројам до три? И тоа баш кога дојде ред да се препирам со блиски луѓе. Тој мој цинизам еден ден ќе ми излезе на нос...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
ГраТски сељачизам виден во еден миг;
Чекам на семафор на Партизанска кај градежен, до мене семејство од мајка, татко и дете од 3-4 годинки со точаче. Таткото и детенцето поминуваат на црвено во еден кас, дур мајката го чува точачето. Секунда после преминувањето на другата страна, прошишува кола со 80 на саат со дограден спојлер, а на самата средина до жардињерите вдолж булеварот, еден бициклист без шлем. Мажот и детенцето испуштаат неартикулирани крици, као “вау човече, ова за малце беше“.
Кои копита изникнуваат во нашево поднебје, се` уште не ми е јасно. И не сакам да ми биде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добила инфекција некоја од базен и не иде хххх сестро ти којзнае кај колку имаш скокано задниов месец и имаш фатено нешто. Хлорон и синтетика распаѓа ако не си ги испереш купачите, таа инфекција од базен фатила.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред е, разбирам (претпоставувам) дека болат нозете кога сте на штикли 6-7-8 часа ама дај бе намалете со вадење апостолки, балетанки и останати опинци на свадби после првите три-четири ора :pov:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.525
Поени од реакции
34.673
Кајг,
фала ти, тукушто ме прогласи за староседелец на форумов со моментално три години стаж, 3.957 мислења, и 4.447 реакции !

1567890133784.png

се чувствувам како скво! :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Си ја симнав The Dark Knight трилогијата, сакав пак да ја гледам после толку време и guess what, лилјак ми влезе дома, до сега се бркав со него. За утре планирам да си го симнам The Wolf of Wall Street, нека влезат пари или барем Margot Robbie во куќата.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Драга, најчитана си. Сега се враќам од на распит вполиција. 23 луѓе се уапсени на утакмица во трета македонска лига зато шо беа истакнати знамиња од кутлеш. Полицијата употреби сила ги уапси сите шо беа на трибини заедно со пола фк. сатеска. Градоначалникот на Дебрца самоволно влезе во комбето од почит према соселаните. За ова власт само самица. пичкави матер. До пред малце беше блокирана улицата пред полиција и така че останит дур не ни се пуштат другарите!!!!




ЌЕРКИТЕ ДА ВИ ГИ ЕБАМ!!! Кур ме болит ак ме банирате.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.893
Поени од реакции
17.510
Значи знае дека е курва,со него работи и знае како ги вади цицките надвор кога идат Албанци од Тетово и Чаир што носат роба,знае како го трти газот кога ќе влезе било кој од нашето друштво кај него на работа и не ја поминале само тие што имаат женски за оваа година и пол како дојде од нејзиното село.И после се пак завршува со нејзе па капак на се ми ѕвони прееска и ми вика да му уплатам спортска оти глупо било до кога е со нејзе да влевал у кладилница :tapp:

Ама ваљда курвите привлекуваат подли копилиња како него кој забива нож у грб на најдобри другари,кодоши колеги за ситна пара и посакува неуспех на сите покрај него само затоа што он не е способен да направи ништо повеќе од тоа што го има сега.

Уште многу работи има да пишувам за некогаш најдобриот другар се до пред некое време кога се качив еден левел погоре од него.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.346
Полагам за кола и морам да одам на курс за ризик. Што е курс за ризик? Те седнуваат во соба со слики од сообраќајни несреќи инти пуштаат филмови со последици од истите, значи гледаш лешеви, изгорени луѓе итн. Еве ме во ходник си доаѓам на себе и не ми се полага повеќе. Нека, ќе си возам точак по снегот.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас сум од оние што не го сметаат одењето на одмор за луксуз зошто не ни треба да биде. Само сакам да прашам, овие со 4 одмора откако е почната годинава и со сите можни спојки во Грција, што воедно континуирано се жалат дека пари се нема, добри се во умот?
 
L

Löwe

Гостин
Северно Фиромјанска градација.
Скапо - поскапо-најскапо - купачи за дете до 5 години.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.525
Поени од реакции
34.673
Кајг,
види ваму, ем со денови цепат дрва во ниедно време без пардон, ем цела есен/зима ја загадуваат атмосферата, ем од Владата ќе добијат субвенции за инвертер?
ами ние што одамна сме на струја, будали ли сме?
...изгледа сме! :yid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom