Samsung Galaxy Note 9 (Помош/Информации/Прашања/Новости) [Официјална Тема]

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ајдее, уште малце има до 9-ти :LOL:
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Еве еден Review од познатиот јутубер SuperSaf TV.
Се е детално објаснето во видеото,што ќе има и што ќе нема Samsung Galaxy Note 9

 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Популарната Battle Royale игра Fortnite, ексклузивно ке искочи за прв пат на Андроид со Galaxy Note 9,и некое време ке биде достапна само за Galaxy Note 9.
Исто така, и играта можно е да ја нема на Play Store, а после 30 дена, се очекува целосно да искочи за Андроид

Еве повеќе информации околу тоа:
https://www.xda-developers.com/fortnite-mobile-on-android-google-play-store/amp/
(И, иначе сите што ке ја пре-нарачаат Fortnite со Galaxy Note 9 ќе добијат 100~150 пари во играта.)[DOUBLEPOST=1532975174][/DOUBLEPOST]Galaxy Note 9 ќе работи како ШАМПИОН
Подоле може да видите постер со цените за пре-нарачување во Индонезија.
20180730_212217.png
И за секој пре-нарачан Note 9 во Индонезија, доаѓа Samsung Smart телевизор со попуст заедно со самиот уред.
(Боље да не прашувате од кај ги наоѓам овие постери, и работи. Што е најважно е дека јас сум тука единствен што ве информирам највеќе за Samsung телефони во последно време.)
Наскоро, на GSM...
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да отвораш тема за Самсунг Ноте 9, а да го фалиш Ајфон 10 дека е подобар треба да си феномен.... :facepalm::facepalm:
Ајфон 10 не е подобар ни од Самсунг С8, а не пак од Ноте 9.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Да отвораш тема за Самсунг Ноте 9, а да го фалиш Ајфон 10 дека е подобар треба да си феномен.... :facepalm::facepalm:
Ајфон 10 не е подобар ни од Самсунг С8, а не пак од Ноте 9.
Lmao, кога сум фалел дека тоа срање е подобро од Samsung.
Не приметуваш дека на моменти сум саркастичен?
Следен пат, прочитај го целиот текст што сум го пишал.
(Исто така знае некои зборови што имам приметено да бидат грешни, али тоа е због тастатурава. Не е директно до неа, туку јас како што пишувам, тастатурата тешко да ми ги запамти зборовите. Потешко е исто така дека пишувам печатно,а на English кога пишувам, грешките се помали. И плус гледаш по цели реферати пишувам).
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Овде можете во живо да го гледате отпакувањето на новиот ѕвер:
https://www.samsung.com/global/galaxy/events/unpacked/
(Исто така денес доаѓам на GSM Форумот под името: The Geek Boy) [DOUBLEPOST=1533829185][/DOUBLEPOST]ОФИЦИЈАЛЕН LIVE STREAM НА SAMSUNG:
[DOUBLEPOST=1533829339][/DOUBLEPOST]ПРВИЧНИ ИМПРЕСИИ ЗА SAMSUNG GALAXY NOTE 9:
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
новиот ѕвер на Samsung [DOUBLEPOST=1533925348][/DOUBLEPOST] GN9_Spec-comparison_main_1.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
За Note9 пишува дека има Samsung Dex, ме интересира дали ми е доволно монитор со hdmi и блутут тастатура/маус, или морам да го купам нивниот "адаптер"?
И ако некој користи Dex како ви се чини?

Телефонов го имам 9 месеци и искрено, мислам дека ќе се држам до Note линијата и во иднина :)


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
За Note9 пишува дека има Samsung Dex, ме интересира дали ми е доволно монитор со hdmi и блутут тастатура/маус, или морам да го купам нивниот "адаптер"?
И ако некој користи Dex како ви се чини?

Телефонов го имам 9 месеци и искрено, мислам дека ќе се држам до Note линијата и во иднина :)


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Монитор со HDMI е доволно. Само ќе ти треба HDMI to Type - C адаптер за да го врзеш. Маус не ти треба бидејки самиот Dex си има опција, Телефонот да го користиш како маус, а ако сакаш да пишуваш најверојатно ќе мора да земеш и блутут тастатура.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Монитор со HDMI е доволно. Само ќе ти треба HDMI to Type - C адаптер за да го врзеш. Маус не ти треба бидејки самиот Dex си има опција, Телефонот да го користиш како маус, а ако сакаш да пишуваш најверојатно ќе мора да земеш и блутут тастатура.
Не сум фан на touch маусите, и на лаптоп поврзувам физички маус :)
Значи да земам монитор, hdmi/typeC кабел и блутут тастатура и маус :)

Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom