Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
А тенки сме со финансии што мора да се гледаат вакви просеци или?
Проблемот е што еве мене ми е Ериксен желба, ама со интерес на Реал и без ЛШ фудбал ќе мора да компензираме со висока плата, а и самиот виде што ни се случи со Санчез во талва ситуација.

Од друга страна Медисон е млад потенцијал кој покажува многу, е сега дали е спремен за голем клуб не знам ама од Лингард ќе врши многу повеќе работа.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не знам што се потресувате толку околу парите, од љубов не се живее :D Шала на страна, од негова перспектива топ изиграно, ПСЖ место да дава 40м за него + плата од 160к, му дава 300к.Win-win за нив. Разликата е 7.3 милиона по година. Исти ташак ко да му дале 160к неделно + 21м за него на Манчестер.ПСЖ технички заштедиле 20милиони за него.Истово се деси и со Ремзи во Јуве.

Е сеа што ПСЖ им чуе за wage структура е друг муабет, нас ни отвори дупка да купуваме играч од 50милиони.Али океј е и тоа, барем нема да предизвика домино ефект за другите играчи.[DOUBLEPOST=1557924905][/DOUBLEPOST]
Ерера на 300к најверојатно во ПСЖ.

Инаку ме интересира што мислење имате за Медисон од Лестер?

Мене ме импресионира многу оваа сезона, а на тоа ако се додаде дека е играч со најмногу креирани шанси е баш тоа што ни треба. Игра со двете нозе, визионер, техничар со солидна брзина. По карактеристики сличен на Ериксен. Баш тој линк помеѓу средниот ред и нападот. Би бил поефтина верзија од било кој сличен играч.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Добар креативец е и позитивно ме има изненадено од тоа што го имам гледано, но типот е повеќе 10ка играч а лично клубов пати од таква 10ка што ништо не праи у дефанзива(читај Погба), па тука се губат моите афинитети.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Не знам што се потресувате толку околу парите, од љубов не се живее :D Шала на страна, од негова перспектива топ изиграно, ПСЖ место да дава 40м за него + плата од 160к, му дава 300к.Win-win за нив. Разликата е 7.3 милиона по година. Исти ташак ко да му дале 160к неделно + 21м за него на Манчестер.ПСЖ технички заштедиле 20милиони за него.Истово се деси и со Ремзи во Јуве.
Може сега дека е срцка, засекогаш црвен и ѓавол у душа ќе ги даде тие 21м на Јунајтед. :love::love:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Madison e baven igrac, ne ni treba nov mata, a i plus preko glava mi e od igraci koi kje igraat na neprirodni pozicii za niv, ako se zeme vo predvid deka ole povekje forsira 443.
Se nadevam deka kje zememe mn dobar veznak za prv tim. Za mene Rajs ke bide super potpisuvanje.[DOUBLEPOST=1557927448][/DOUBLEPOST]
Леле 300к успеал да им извади. Не ми се верува. Кој и да му е агент, браво за човекот.
Pa sloboden transfer e kolku sakas da zima?
A i plus nasite gi potrosija parite za dogovorite na smoling, jones i jang.....haha zatoa nema nov dogovor za herera.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Ерера на 300к најверојатно во ПСЖ.

Инаку ме интересира што мислење имате за Медисон од Лестер?

Мене ме импресионира многу оваа сезона, а на тоа ако се додаде дека е играч со најмногу креирани шанси е баш тоа што ни треба. Игра со двете нозе, визионер, техничар со солидна брзина. По карактеристики сличен на Ериксен. Баш тој линк помеѓу средниот ред и нападот. Би бил поефтина верзија од било кој сличен играч.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Имаш тренери кои у ПЛ зимаат играчи со потенцијал, и ги прават да изгледаат неколку скалила подобри. Не е битно кој ке му купат на Оле, прашањето е дали може истиот да го извади максимумот од таквите играчи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки не е до платата како бројка, туку до тоа дека поарно е да си ќутиш низ годините и да направиш вакво нешто отколку да се пењавиш и после да киднеш. Кажи си бе си се договорив со ПСЖ или пак одбиј да го одговориш тоа прашање, кој ќе ти замери, 300к се, браво за него, а не среде сезона да глумиш жртва и да кажуваш дека сега не било време за неговиот договор, имало поважни работи :icon_lol:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Дечки не е до платата како бројка, туку до тоа дека поарно е да си ќутиш низ годините и да направиш вакво нешто отколку да се пењавиш и после да киднеш. Кажи си бе си се договорив со ПСЖ или пак одбиј да го одговориш тоа прашање, кој ќе ти замери, 300к се, браво за него, а не среде сезона да глумиш жртва и да кажуваш дека сега не било време за неговиот договор, имало поважни работи :icon_lol:
Svoite nedostatoci taka si gi prikrivase herera, odnosno so zborenje.
Vo MKD ti lugje gi narekuvaat snaodlivi...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Имаш тренери кои у ПЛ зимаат играчи со потенцијал, и ги прават да изгледаат неколку скалила подобри. Не е битно кој ке му купат на Оле, прашањето е дали може истиот да го извади максимумот од таквите играчи.
Точно...но зависи и од карактерот на самиот играч дали ќе вложи труд и ќе гризи да го оствари својот потенцијал, а нема да цмиздри кога заслужено ќе биде седнат на клупа.

Од друга страна имам многу прашалници околу Оле за неговите квалитети и едното е тоа што го поставуваш ти. Наше е да се надеваме дека може да го направи тоа.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Ерера замина што замина ама која е потребата за хејт кон него?
зашо се маваше у груди, ѓавол до гроб..
капитен го праевме со некои тука ххх
па уште не размислувал за нов договор да се сконцентрирал ма играта а позади грб договарал со пе се же


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Не разбирам.
Никој не зборува за тоа што беше еден од подобрите во неговиот период кај нас иако со голема доза на неконстантност. Фала му за тоа. Ама братот 5 години замараше дека пред да дојде знаел се за Јунајтед, страсен фан на клубот...добар дел од нас капитенски материјал гледавме во него за на крај преговорите за договор да ги одовлекува од зимоска до сега, да тера изјави поважни се резултатите од мојот договор и да неговиот агент издејствува подобар договор настрана.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Никој не зборува за тоа што беше еден од подобрите во неговиот период кај нас иако со голема доза на неконстантност. Фала му за тоа. Ама братот 5 години замараше дека пред да дојде знаел се за Јунајтед, страсен фан на клубот...добар дел од нас капитенски материјал гледавме во него за на крај преговорите за договор да ги одовлекува од зимоска до сега, да тера изјави поважни се резултатите од мојот договор и да неговиот агент издејствува подобар договор настрана.
Како и ебено 100 проценти од играчите што зборуваат, само што Ерера и на терен а и надвор од него го покажуваше тоа. Еден од ретките што знаеше што значи да се игра за овој тим. Вас другиве ви се океј што мачкаат очи а на терен си го ладат па сте се фатиле за Ерера. Ете го небитен ви е, си замина. Кој кур сега?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom