Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Само клетите Астон Вила да не влезат, дабогда се распаднат и никад да не излезат од Sunday league.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам колку Mirror е релевантен извор на информации ама имале вчера објавено дека Глејзери уште од сега почнале да му се мешаат на Солскјер. Сакал да го продаде Марсијал а овие не му давале пошто им бил омилен играч. Помладиот Глејзер викал дека го потсеќа на Пеле. :pos: Ако е точно ова и ако продолжат вака, пиши пропало и следната сезона на Јунајтед.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Требаше Лидс второ да си завршат и еден од ВБА, А.Вила или Дерби да влезат преку плејоф.
Повредата на Кевин Руф му го сјеба цел систем на Биелса, многу бодови изгубија во тој период, немаше гол кој да постигне Бамфорд ептен потфрли.
Вака ќе ги гледаме Шефилд со 22 анонимуса во ПЛ, мда истово мислење го имав за Бормунт, па еве одлично се носат во ПЛ.

Шо читам по нет тренеров на Шефилд Јунајтед имал некоја интересна тактика со "overlapping" централни дефанзивци, дури и Биелса бил импресиониран и пробал да му ја копира.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Koj saka neka vleguva samo lids ne. Neka skapat tamu vo vtora liga....
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Koj saka neka vleguva samo lids ne. Neka skapat tamu vo vtora liga....
Ај бе не ми глуми закоравен фан на Јунајтед. Вчера си прочитал дека се ривали и ајде сеа нека скапат таму...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Седи бе друже, кај тргна?
Nekaj mancester da naucam nesto povekje za rivalstvoto pomegu mancester i lids.

Prijatelot od pogore izgleda ne e dovolno informiran deka posle liverpul, lids e na vtoroto mesto najomrazen rival na mancester, toa e isto kako sega da navivavme liverpul da osvoese titula, a ne siti.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ovoj odgovor daj go na nekoj lokalec mancukian, pet dena kje ti se smee.[DOUBLEPOST=1557925984][/DOUBLEPOST]
Haha, ako si seriozen pred tri sezoni so meklaren, ama djabe koga se gubat vo razriguvanjeto, veruvam deka i vecer za zal kje potfrlat, se nadevam deka gresam.
А гледаш овде некој локалец?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom