Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Јас мислам дека мора прво да се помират со фактот дека вредностите кои ги имале они порано, денешните играчи ги немаат. И ако вработат претходни играчи како Евра кои ќе бараат играчи кои ќе се палат на изјава "Ние сме Манчестер Јунајтед.", и ќе бидат спремни да жртвуваат семејство и што не како што вика он, тешко дека ќе успеат во работата. Ептен друго време е и веќе на играчите ич не им е гајле за такви работи.
Не е битно да се палат на "Ние сме Манчестер Јунајтед" изјава, и овие по инстаграм го терат тој муабет цела сезона. Битно е да се играчи кои не се задоволуваат било што друго освен победа, Јунајтед нема таков играч во тимот. Кој кога ќе изгуби, брише од терен и прави лом во соблекувална.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.009
Евра кажа една паметна работа, а тоа е дека успешни тимови во секое време имале барем неколку лидери на терен, или во екипа. Кај Јунајтед, нема ниту еден. Можеби Ибра беше таков.

Тој што треба да биде, му овенува кокичето, кога ке го спукаат навивачи или пандити.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Не е битно да се палат на "Ние сме Манчестер Јунајтед" изјава, и овие по инстаграм го терат тој муабет цела сезона. Битно е да се играчи кои не се задоволуваат било што друго освен победа, Јунајтед нема таков играч во тимот. Кој кога ќе изгуби, брише од терен и прави лом во соблекувална.
Па секако такви се помалце ги има.

И лидери, нема веќе такви како што беа претходно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

How to waste your summer: Ed Woodward edition vol.1262528282672.

Идиотов очигледно у слободно време си чита Вол Стрит весници и си нема допирна точка со фудбал.Батево(иако го поштувам) си направи листа со услови кои мора да ги исполни следниот клуб, еден од условите е ЛШ.

2ро Баерн цела година го следат заедно со Арсенал и е печен за кај нив со оглед Робен дека си оди.Башка не верувам дека ќе сака да дојде во хаосов.

ПС:Лил одбија 80м евра од кинески клуб зимоска за него.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Гледам на официјална страна и општо по интернет после изјавата на Оле дека следна сезона приоритет ќе биде топ 4 има еден тон плукање. Следна сезона со топ 4 и евентуално освојување еден трофеј (Лига Европа, ФА Куп) на коњ сме.

Иначе наводно Глејзери ставиле "вето" за продажба на Марсијал... Затоа сме и на ова ниво на кое што сме пошто сите од газда до хигиеничар се меша во трансфер политиката на клубот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Евра кажа една паметна работа, а тоа е дека успешни тимови во секое време имале барем неколку лидери на терен, или во екипа. Кај Јунајтед, нема ниту еден. Можеби Ибра беше таков.

Тој што треба да биде, му овенува кокичето, кога ке го спукаат навивачи или пандити.
Јас сум со Погба, да бидам лидер и да го јадам стапот за Смолинг, Џонс, Лингард, Мата, не фала.
По дифолт овие прават минимум една грешка на натпревар статистички, а во пракса и повеќе.
Овие бескурњаци не вредат да се спомнуваат повеќе али се одговор на 90%од прашањата што си ги поставува просечен фан на ПЛ.
Ќе се мешаат лани за 60м не го дадоа сега 30дали ќе земат.
Ќе ги плукаат, и треба, ама треба да прочитаат некој коментар, па доста веќе со топ 4 ветувања. Си се спрда Оле. Та нели најголемиот клуб сме, дека 4то место.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Ерера на 300к најверојатно во ПСЖ.

Инаку ме интересира што мислење имате за Медисон од Лестер?

Мене ме импресионира многу оваа сезона, а на тоа ако се додаде дека е играч со најмногу креирани шанси е баш тоа што ни треба. Игра со двете нозе, визионер, техничар со солидна брзина. По карактеристики сличен на Ериксен. Баш тој линк помеѓу средниот ред и нападот. Би бил поефтина верзија од било кој сличен играч.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ерера на 300к најверојатно во ПСЖ.

Инаку ме интересира што мислење имате за Медисон од Лестер?

Мене ме импресионира многу оваа сезона, а на тоа ако се додаде дека е играч со најмногу креирани шанси е баш тоа што ни треба. Игра со двете нозе, визионер, техничар со солидна брзина. По карактеристики сличен на Ериксен. Баш тој линк помеѓу средниот ред и нападот. Би бил поефтина верзија од било кој сличен играч.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
А тенки сме со финансии што мора да се гледаат вакви просеци или?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
300 000 неделна плата за играч ко Ерера? Па такви има на селски турнири да ги ринеш со лопата. Поздравен е од мене,нека се гони што брже то боље.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Леле 300к успеал да им извади. Не ми се верува. Кој и да му е агент, браво за човекот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom