UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Јас незнам шо се замерет со играчи Јувентус да купуваат, абе земи купи си една титула ЛШ од Реал и то е то. И така навикнати си се да купуваат титули во Италија.

:свиркам::свиркам::свиркам:
Вие би знаеле најдобро како одат тие работи кога е титула на хартија добиена или земена од др тим :D[DOUBLEPOST=1555450852][/DOUBLEPOST]
За раката на Блинд ставете ја цела ситуација, а не само една слика. На сликата изгледа дека топката го гаѓа директно во рака, а уствари првин го удри во тело па во рака отиде топката.
И која е целта ? Ќе сменеше нешто? Тотално заслужено си ојде Ајакс натаму доста е такви глупи контраверзни ситуации во наводници шо се креират. Ајакс не изгази во секоја смисла.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Јувехехе тим во европа неважен ко семафори на гта сан андреас. Извинете му се на Роналдо што го донесовте да игра со бентакуровци и искрено се надевам дека никогаш нема да освоите лига на шампиони.:angel:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Вие би знаеле најдобро како одат тие работи кога е титула на хартија добиена или земена од др тим :D[DOUBLEPOST=1555450852][/DOUBLEPOST]
И која е целта ? Ќе сменеше нешто? Тотално заслужено си ојде Ајакс натаму доста е такви глупи контраверзни ситуации во наводници шо се креират. Ајакс не изгази во секоја смисла.
Не ми беше целта вас како фанови. Туку видов дека други фанови почнаа да ја ставаат. Нашле слика и ја ставиле, без да ја видат целата ситуација.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Не ми беше целта вас како фанови. Туку видов дека други фанови почнаа да ја ставаат. Нашле слика и ја ставиле, без да ја видат целата ситуација.
Toa e кога гледаат на Livescore или се глупи, трето нема :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Јас искрено воопшто не сум импресиониран од Барселона сезонава, никако не би ги ставил како главни фаворити. Плус против Ливерпул ќе играат 1/2 финале, мое мислење е дека стилот на игра на Ливерпул воопшто не и лежи на Барселона, висок пресинг, јак ритам, многу трчање, нешто со кое Барселона има проблеми. Али ќе има улога овде и битката на Пул во ПЛ за титулата, тоа дополнително ќе ги исцрпува.

Од друга страна се би дал Ајакс да освои, искрено ни против Сити не би ги отпишал иако би било пеколно тешко. Дечките се права поезија, се гледа дека тренерот на Ајакс има многу научено од Пеп, копиран му е стилот на игра, триаголници, утрчувања, прав модерен фудбал. Денес за мене играч на мечот Ван Ден Бег или како и да се пишува, дечкото го изора теренот во Торино, го прекочи цел тим на Јувентус.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Јас искрено воопшто не сум импресиониран од Барселона сезонава, никако не би ги ставил како главни фаворити. Плус против Ливерпул ќе играат 1/2 финале, мое мислење е дека стилот на игра на Ливерпул воопшто не и лежи на Барселона, висок пресинг, јак ритам, многу трчање, нешто со кое Барселона има проблеми. Али ќе има улога овде и битката на Пул во ПЛ за титулата, тоа дополнително ќе ги исцрпува.

Од друга страна се би дал Ајакс да освои, искрено ни против Сити не би ги отпишал иако би било пеколно тешко. Дечките се права поезија, се гледа дека тренерот на Ајакс има многу научено од Пеп, копиран му е стилот на игра, триаголници, утрчувања, прав модерен фудбал. Денес за мене играч на мечот Ван Ден Бег или како и да се пишува, дечкото го изора теренот во Торино, го прекочи цел тим на Јувентус.
Стилот на Пеп е уствари од филозофијата на Ајакс од пред 100 години со тој тренерот што не ми текнува сега како се викаше што го тренирал Кројф. :)

Едит: Ринус Мајклс.

Edit 2: Сега гледам тотал фудбалот уствари потекнувал од тренерот на Ајакс под кој што играл Ринус Мајклс - некој си Џек Рејнолдс. :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Јас искрено воопшто не сум импресиониран од Барселона сезонава, никако не би ги ставил како главни фаворити. Плус против Ливерпул ќе играат 1/2 финале, мое мислење е дека стилот на игра на Ливерпул воопшто не и лежи на Барселона, висок пресинг, јак ритам, многу трчање, нешто со кое Барселона има проблеми. Али ќе има улога овде и битката на Пул во ПЛ за титулата, тоа дополнително ќе ги исцрпува.

Од друга страна се би дал Ајакс да освои, искрено ни против Сити не би ги отпишал иако би било пеколно тешко. Дечките се права поезија, се гледа дека тренерот на Ајакс има многу научено од Пеп, копиран му е стилот на игра, триаголници, утрчувања, прав модерен фудбал. Денес за мене играч на мечот Ван Ден Бег или како и да се пишува, дечкото го изора теренот во Торино, го прекочи цел тим на Јувентус.
Не те судам за мислењево, затоа некој пасивен хејт има Валверде, има доста утакмици како се чуваат кога ке даат гол, онака лаганица си подаваат ова она па ако влезе влезе. (Ипак за 3 титули се во игра). Али веруј дека ако им се игра Барса растураат незнам што да речам освен едвај чекам за тој двомеч!!!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Стилот на Пеп е уствари од филозофијата на Ајакс од пред 100 години со тој тренерот што не ми текнува сега како се викаше што го тренирал Кројф. :)

Едит: Ринус Мајклс.

Edit 2: Сега гледам тотал фудбалот уствари потекнувал од тренерот на Ајакс под кој што играл Ринус Мајклс - некој си Џек Рејнолдс. :D
Во ред е Боропедија.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Јас незнам шо се замерет со играчи Јувентус да купуваат, абе земи купи си една титула ЛШ од Реал и то е то. И така навикнати си се да купуваат титули во Италија.

:свиркам::свиркам::свиркам:
Рицоли зошто не играше? Има некоја повреда?
Оставете го хуморот на оние кои ги бива за тоа, со вакви очајни обиди рушите атмосфера само.

Секоја чест за Ајакс :cuc: во двата меча беа далеку поквалитетен противник 100% заслужија пролаз понатаму, дури и со поубедлив резултат. За Јувентус останува да се избрише од настапи во Европа се додека не научи да игра машки и со квалитет, а не вака пичкарски.

@loophole бујрум друже. Без релативизирање само.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да навиваш за Милан и да се обидуваш да им правиш мајтап на навивачи на други тимови.

А за Милан навиваш, клуб на кој главно засилување во сезоната му е Бакајоко.


Ха ха ха
Ха Ха ха ха
Ропак баш ти одговара.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom