Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Која е најголема љубовна одмазда... Дајте ми идеА...
Неможам да и простам и готово,незнам ако ја ичукам убаво колку ке лежам...
Плати некој да ја ичука и после ликвидирај го за да не пропее. Сите среќни и задоволни
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Здраво, најпрво ќе ве замолам ако сакате да се подбивате игнорирајте го постов.
Епа вака сакам да се консултирам со поискусни во врска со следново:
Во врска сме две години се е добро стандард караници имало премногу убави моменти специјални итн. да одолговлелувам и во последно време почнаа почести караници кои што знаат да се фатални скоро и се тоа во ред решив да превземам нешто затоа што и јас претерував доста искрено и да смирувам ситуација да не биди напнато цело време затоа што ако не се повлечев ќе се искаравме скроз на скроз не бев секогаш во право морам да признаам ама сега доаѓам до ситуации каде што морам да се повлекувам прв во расправии напнато се разговара многу, секс ни на видик ии ајде ќе разберам период се нема желба можеби сум наивен во врска со ова па да слушнам мислење, а во врска со друго морам да бидам лижач на некој начин за да не бидат јаки караници па да слушнам совет од вас, дали е оладена скроз или пак .. . . збунет сум многу.
Па штом не иде, не иде, она или е оладена кон тебе, или има друг.

Ко се зачленвав на форумот, не мислев дека некогаш ќе пишам за вакви проблеми ама ајде.
Во последфно време имамве мали проблеми со сопругата, но вчера поручекта имавме тешка караница и во момент на афект таа истури бес врз мене.
Како би постапиле во ситуација кога жената ќе ви кажи дека се каела шо некогаш се омажила за вас, се каела дека ми раѓала деца? Кога ќе ви кажи дека единствениот кој го сакала во животот е бившиот?И дека се каи шо не му се вратила кога ја барал, ама не се вратила дека ја повредил претходно. А јас едноставно сум бил најпогоден во моментет, на право место во право време. Буквално целата ситуација ја постави како таа да е жртва, а јас тиранин.
Мене толку ми требаше,збеснав и скршив една чаша. Кренавме огромна галама, комшиите ги вознемиривме. Најмногу ме боли шо постарата ќерка во моментот беше дома и слушна се, и го уништи денот. Јас еве уште не можам да се соземам.
Во моментот осеќам таков презир кон неа, единствено нешто кое ми е на ум е развод. 14 години брак се во прашање, ама јас сум спремен да се откажам од неа.По она шо ми го изнакажа, јас не знам дали сум способен да и простам. Немамо прозборено од вчера, таа е кај нејзините.
Некој совет да даде,како да постапам?
Сериозно е тоа што го изјавила, и тоа пред ќерките зар рекла дека се кае за децата. Во изливи на лутина, можно е да се кажат невистини, ама ова било толку претерано, што е можно да е вистина. Дајте си време, не мора сега одма да одлучите дали ќе продолжите заедно или не. Со среќа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.331
Не да е можно, туку сигурно е вистина. Во најголемиот бес ја кажуваме вистината со цел што повеќе да ја повредиме другата страна, без разлика дали станува збор за кавга во брак, помеѓу парови или па другари. Битно е да се повреди другата страна и да се ослободиме од бесот, и ако вистината е тоа што ќе ја повреди тогаш без влакна на јазикот ја кажуваме, афект состојба се вика тоа.
Гнасно чувство, еднаш го искусив во сосема трета ситуација, и посакувам никојпат повеќе да не ми се деси.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Па штом не иде, не иде, она или е оладена кон тебе, или има друг.



Сериозно е тоа што го изјавила, и тоа пред ќерките зар рекла дека се кае за децата. Во изливи на лутина, можно е да се кажат невистини, ама ова било толку претерано, што е можно да е вистина. Дајте си време, не мора сега одма да одлучите дали ќе продолжите заедно или не. Со среќа.
Како бе тоа или е оладена или има друг и ај сега ругај го бракот,ругај ги децата,како тоа сите толку едноставно си го кажувате била оладена не иде и готово,па не е ова шпанска серија она му родила деца му однела пола живот и сега се оладила и остај ја... Море само стап за такви ептен уфилмани,а кога се венчале сигурно е потврдила дека ке биде со него и во добро и во лошо... Друго е да е пијаница,коцкар или незаентерсиран за фамилијата ,наркоман а овака од чиста мира ке ми ги руга децата зашто нашла со друг да се ебе...
 
Член од
13 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Заљубен сум во најдобриот другар. Не знам што да правам, не сакам да го изгубам.. А многу го сакам и ме привлекува и физички, интелектуално и сексуално. Не верувам да он ме сака. Не сакам да го повредам, за мене што ќе бидам ич не ми е гајле!
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Заљубен сум во најдобриот другар. Не знам што да правам, не сакам да го изгубам.. А многу го сакам и ме привлекува и физички, интелектуално и сексуално. Не верувам да он ме сака. Не сакам да го повредам, за мене што ќе бидам ич не ми е гајле!
Лечи се
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Дојдов пак да побарам мислење и совет, критика или било што.

Откако раскинав со мојот партнер во која врска јас речиси вложив се и сешто се случи она од кое што највеќе се плашев - тој фати друга после три месеци и сфатив дека воопшто му немав значено како што мислев бидејќи ме третираше како ѓубре кога барав да разговараме и да го средиме проблемот веќе еднаш за секогаш па дури и да не се смириме бидејќи ми нанесе психички проблем да не можам да одам напред после него.
Имам мозочна бариера во себе и овертинкингот најчесто ме напаѓа секоја вечер кога се обидувам да се опуштам и да не мислам на глупости кои се случиле во минатото.
Мислев дека времето ќе ми помогне да го преболам и да поработам на себе ама всушност повеќе ми одмогна.
Не е дека не можам да го преболам, мислам дека сум на добар пат, ама некогаш некои негови чекори кои ги прави ме трескаат од земја, ќе ми го расипат расположението и сите планови кои сум сакала да ги реализирам ќе ми се расипат бидејќи немам желба.
Во последно време имам флешбекови, се губам меѓу толпа луѓе и често не можам да воспоставам контакт со луѓе бидејќи имам страв повторно да не ме искористат како порано.
Имам прекинат контакт со него, што веќе на периоди почнува да ми е сеедно но се плашам да започнам во иднина друга врска бидејќи не знам како ќе се одвива.
Не се затварам дома но почесто се дружам со ликови кои ете се себични и не можам да кажам дека поминувам убаво време со нив но исто така и не можам овој период да седам дома затворена и да чекам да ми падне некое решение од небо.
Моментално чувствувам некој бес кој не можам да го извадам од себе бидејќи секогаш кога сакам да запознавам нови ликови ќе се испостави дека се пациенти, несериозни ликови кои имаат детско однесување или се лутаат и блокират доколку ги имам одбиено.
Бесот е тука и поради него бидејќи вложив сите напори да успее некоја врска, ако можам да ја наречам така а за возврат да не добијам ништо што ме тера повеќе да не верувам на машкиот пол иако знам дека не се сите мажи исти.
Ми се појави комплекс на ниска вредност, дека после сите разочарувања и оставања од моите партнери дека воопшто не вредам.
Утрово добив покана за работа во Германија, се уште се двоумам, не знам дали сакам да отидам бидејќи се плашам од промени, не знам што добро можат да ми донесат.
Добив подршка од родителите и брат ми, но не сум среќна, не знам..
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Дојдов пак да побарам мислење и совет, критика или било што.

Откако раскинав со мојот партнер во која врска јас речиси вложив се и сешто се случи она од кое што највеќе се плашев - тој фати друга после три месеци и сфатив дека воопшто му немав значено како што мислев бидејќи ме третираше како ѓубре кога барав да разговараме и да го средиме проблемот веќе еднаш за секогаш па дури и да не се смириме бидејќи ми нанесе психички проблем да не можам да одам напред после него.
Имам мозочна бариера во себе и овертинкингот најчесто ме напаѓа секоја вечер кога се обидувам да се опуштам и да не мислам на глупости кои се случиле во минатото.
Мислев дека времето ќе ми помогне да го преболам и да поработам на себе ама всушност повеќе ми одмогна.
Не е дека не можам да го преболам, мислам дека сум на добар пат, ама некогаш некои негови чекори кои ги прави ме трескаат од земја, ќе ми го расипат расположението и сите планови кои сум сакала да ги реализирам ќе ми се расипат бидејќи немам желба.
Во последно време имам флешбекови, се губам меѓу толпа луѓе и често не можам да воспоставам контакт со луѓе бидејќи имам страв повторно да не ме искористат како порано.
Имам прекинат контакт со него, што веќе на периоди почнува да ми е сеедно но се плашам да започнам во иднина друга врска бидејќи не знам како ќе се одвива.
Не се затварам дома но почесто се дружам со ликови кои ете се себични и не можам да кажам дека поминувам убаво време со нив но исто така и не можам овој период да седам дома затворена и да чекам да ми падне некое решение од небо.
Моментално чувствувам некој бес кој не можам да го извадам од себе бидејќи секогаш кога сакам да запознавам нови ликови ќе се испостави дека се пациенти, несериозни ликови кои имаат детско однесување или се лутаат и блокират доколку ги имам одбиено.
Бесот е тука и поради него бидејќи вложив сите напори да успее некоја врска, ако можам да ја наречам така а за возврат да не добијам ништо што ме тера повеќе да не верувам на машкиот пол иако знам дека не се сите мажи исти.
Ми се појави комплекс на ниска вредност, дека после сите разочарувања и оставања од моите партнери дека воопшто не вредам.
Утрово добив покана за работа во Германија, се уште се двоумам, не знам дали сакам да отидам бидејќи се плашам од промени, не знам што добро можат да ми донесат.
Добив подршка од родителите и брат ми, но не сум среќна, не знам..
Работата во германија да не ти ја понуди некој твој бивши партнер или иден дечко?
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Работата во германија да не ти ја понуди некој твој бивши партнер или иден дечко?
Не. Имам роднини таму, ме поканија бидејќи одамна имав намера да заминам надвор од државата.
И што има врска мојот бивш или иден партнер со мојот проблем со емоциите?
Секако немам намера да почнам ништо со никого додека не си ги средам емоциите.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Не. Имам роднини таму, ме поканија бидејќи одамна имав намера да заминам надвор од државата.
И што има врска мојот бивш или иден партнер со мојот проблем со емоциите?
Секако немам намера да почнам ништо со никого додека не си ги средам емоциите.
Е па шибај тогаш за немачка
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Дојдов пак да побарам мислење и совет, критика или било што.

Откако раскинав со мојот партнер во која врска јас речиси вложив се и сешто се случи она од кое што највеќе се плашев - тој фати друга после три месеци и сфатив дека воопшто му немав значено како што мислев бидејќи ме третираше како ѓубре кога барав да разговараме и да го средиме проблемот веќе еднаш за секогаш па дури и да не се смириме бидејќи ми нанесе психички проблем да не можам да одам напред после него.
Имам мозочна бариера во себе и овертинкингот најчесто ме напаѓа секоја вечер кога се обидувам да се опуштам и да не мислам на глупости кои се случиле во минатото.
Мислев дека времето ќе ми помогне да го преболам и да поработам на себе ама всушност повеќе ми одмогна.
Не е дека не можам да го преболам, мислам дека сум на добар пат, ама некогаш некои негови чекори кои ги прави ме трескаат од земја, ќе ми го расипат расположението и сите планови кои сум сакала да ги реализирам ќе ми се расипат бидејќи немам желба.
Во последно време имам флешбекови, се губам меѓу толпа луѓе и често не можам да воспоставам контакт со луѓе бидејќи имам страв повторно да не ме искористат како порано.
Имам прекинат контакт со него, што веќе на периоди почнува да ми е сеедно но се плашам да започнам во иднина друга врска бидејќи не знам како ќе се одвива.
Не се затварам дома но почесто се дружам со ликови кои ете се себични и не можам да кажам дека поминувам убаво време со нив но исто така и не можам овој период да седам дома затворена и да чекам да ми падне некое решение од небо.
Моментално чувствувам некој бес кој не можам да го извадам од себе бидејќи секогаш кога сакам да запознавам нови ликови ќе се испостави дека се пациенти, несериозни ликови кои имаат детско однесување или се лутаат и блокират доколку ги имам одбиено.
Бесот е тука и поради него бидејќи вложив сите напори да успее некоја врска, ако можам да ја наречам така а за возврат да не добијам ништо што ме тера повеќе да не верувам на машкиот пол иако знам дека не се сите мажи исти.
Ми се појави комплекс на ниска вредност, дека после сите разочарувања и оставања од моите партнери дека воопшто не вредам.
Утрово добив покана за работа во Германија, се уште се двоумам, не знам дали сакам да отидам бидејќи се плашам од промени, не знам што добро можат да ми донесат.
Добив подршка од родителите и брат ми, но не сум среќна, не знам..
За да не те маваат флешови и да те замара што ти прави бившиот, фино лепо го блокираш на се што имаш од социјална мрежа. Типот те шутнал, ти се замараш он што правел во животот. Нели малце е тоа самопонижувачки и си покажуваш дека сама не се цениш, а камоли некој друг да те цени?
Ти и двеста посто да си давала за една врска да успее, џабе ако другиот не се замарал. Некогаш и двајцата се замараат, па пак не бива и не штимаат работите. Врските тешко успеваат и се одржуваат, помири се со тоа. Не секој втор може да ти биде партнер, затоа нема што да се разочаруваш од машки пол, не се сите исти, има и полоши. :D
Посвети се на себеси периодов, иде топло време, дружи се со фаци што не ти е тешко да им глумиш дека ги слушаш, најди си ново хоби, едноставно работи на твојата самодоверба, а не да мислиш на бивши и да си ја смалуваш.
Секоја промена, дали на добро или на лошо, накрај секако е добра, зашто барем ти ја менува рутината. Ова за работата е друга тематика, нема што да бараш совет за тоа, сама си знаеш дали сакаш да одиш или не, на тебе си останува.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
За да не те маваат флешови и да те замара што ти прави бившиот, фино лепо го блокираш на се што имаш од социјална мрежа. Типот те шутнал, ти се замараш он што правел во животот. Нели малце е тоа самопонижувачки и си покажуваш дека сама не се цениш, а камоли некој друг да те цени?
Ти и двеста посто да си давала за една врска да успее, џабе ако другиот не се замарал. Некогаш и двајцата се замараат, па пак не бива и не штимаат работите. Врските тешко успеваат и се одржуваат, помири се со тоа. Не секој втор може да ти биде партнер, затоа нема што да се разочаруваш од машки пол, не се сите исти, има и полоши. :D
Посвети се на себеси периодов, иде топло време, дружи се со фаци што не ти е тешко да им глумиш дека ги слушаш, најди си ново хоби, едноставно работи на твојата самодоверба, а не да мислиш на бивши и да си ја смалуваш.
Секоја промена, дали на добро или на лошо, накрај секако е добра, зашто барем ти ја менува рутината. Ова за работата е друга тематика, нема што да бараш совет за тоа, сама си знаеш дали сакаш да одиш или не, на тебе си останува.
Немаме јас и тој веќе долг период контакт но ќе се случи некој нешто да ми пренесе околу него и расположението кое сум го имала, ќе се расипе за рок од секунда посебно кога некој ќе ми рече - ја фатил, време му е да се жени и други безвезе коментари.
Знам дека еден ден ќе се смеам на сето ова, но моменталните чувства ми се толку крш што почувствував слабост и посакав да се искажам.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Се' што рече @MAJA 345 стои. Сфаќам дека се' уште ти е свежа понудава за странство, но доколку работата ти лежи, би те советувала да одиш без многу размислување. Ќе се издистанцираш од ситуацијава која те мачи веќе со месеци, ќе ја пренасочиш енергијата кон нешто продуктивно, ќе баталиш overANALyzing, ќе запознаеш нова култура, луѓе... и со трезвена глава ќе сфатиш колку минорен фактор е бившиот во твојот живот. Обиди се да се концентрираш на себеси и своите потреби и, колку и да звучи клиширано ова, дури тогаш кон тебе ќе почнат да гравитираат вистинските личности. Само храбро :)
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Немаме јас и тој веќе долг период контакт но ќе се случи некој нешто да ми пренесе околу него и расположението кое сум го имала, ќе се расипе за рок од секунда посебно кога некој ќе ми рече - ја фатил, време му е да се жени и други безвезе коментари.
Знам дека еден ден ќе се смеам на сето ова, но моменталните чувства ми се толку крш што почувствував слабост и посакав да се искажам.
Сфаќам, од коментари на небитни фаци и да сакаш не можеш да избегаш, али гледај да ги игнорираш комплетно.
За да се ставиш себеси на прво место, поготово во делот чувства кои се само твои, треба да си себичен. Знам дека од мали не учат дека себичноста е лоша особина, али за вакви работи е клучна. Ставај се секогаш на прво место зашто ти гарантирам дека никој скоро нема да го направи тоа за тебе.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Дојдов пак да побарам мислење и совет, критика или било што.

Откако раскинав со мојот партнер во која врска јас речиси вложив се и сешто се случи она од кое што највеќе се плашев - тој фати друга после три месеци и сфатив дека воопшто му немав значено како што мислев бидејќи ме третираше како ѓубре кога барав да разговараме и да го средиме проблемот веќе еднаш за секогаш па дури и да не се смириме бидејќи ми нанесе психички проблем да не можам да одам напред после него.
Имам мозочна бариера во себе и овертинкингот најчесто ме напаѓа секоја вечер кога се обидувам да се опуштам и да не мислам на глупости кои се случиле во минатото.
Мислев дека времето ќе ми помогне да го преболам и да поработам на себе ама всушност повеќе ми одмогна.
Не е дека не можам да го преболам, мислам дека сум на добар пат, ама некогаш некои негови чекори кои ги прави ме трескаат од земја, ќе ми го расипат расположението и сите планови кои сум сакала да ги реализирам ќе ми се расипат бидејќи немам желба.
Во последно време имам флешбекови, се губам меѓу толпа луѓе и често не можам да воспоставам контакт со луѓе бидејќи имам страв повторно да не ме искористат како порано.
Имам прекинат контакт со него, што веќе на периоди почнува да ми е сеедно но се плашам да започнам во иднина друга врска бидејќи не знам како ќе се одвива.
Не се затварам дома но почесто се дружам со ликови кои ете се себични и не можам да кажам дека поминувам убаво време со нив но исто така и не можам овој период да седам дома затворена и да чекам да ми падне некое решение од небо.
Моментално чувствувам некој бес кој не можам да го извадам од себе бидејќи секогаш кога сакам да запознавам нови ликови ќе се испостави дека се пациенти, несериозни ликови кои имаат детско однесување или се лутаат и блокират доколку ги имам одбиено.
Бесот е тука и поради него бидејќи вложив сите напори да успее некоја врска, ако можам да ја наречам така а за возврат да не добијам ништо што ме тера повеќе да не верувам на машкиот пол иако знам дека не се сите мажи исти.
Ми се појави комплекс на ниска вредност, дека после сите разочарувања и оставања од моите партнери дека воопшто не вредам.
Утрово добив покана за работа во Германија, се уште се двоумам, не знам дали сакам да отидам бидејќи се плашам од промени, не знам што добро можат да ми донесат.
Добив подршка од родителите и брат ми, но не сум среќна, не знам..
Не очекувај ништо за возврат од никого, тоа што ти ќе го направиш за некој, гледај да биде нешто што и тебе би ти одговарало. "Жртвување" во врска не функционира... Дури и да направиш во иднина нешто за некој, не очекувај дека и он ќе направи нешто за тебе. Најубаво е пред да направиш нешто за некој, да размислиш дали тебе тоа стварно ти одговара. Не знам точно што си направила за него, ама ако не си стигнала до зимање кредити и давање пари, се друго што е од емоционална природа, ќе помине со текот на времето, сета таа болка врз достоинството што ти ја нанел ќе помине, без гајле. По неколку години и да го видиш на улица, нема да ти биде гајле за него. Добра поука за во иднина, да не наидуваш на такви како него. Можеби си го одбрала и "несакајќи" зошто те потсетувал потсвесно на твојата релација со родителите, целиот тој однос во кој ти си подредена ти бил веќе познат и близок, но потруди се во иднина, наместо да одбереш нешто што е комфорно и познато, да одбереш нешто ново, некој што ќе се грижи вистински за тебе. И за делот дали му се допаѓаш ти или не, не се грижи за тоа. Ќе има милион луѓе што и на тебе нема да ти се допаѓаат, па ако размислуваш доволно трезвено, велиш дека ни овој не ти се допаѓа како личност. Па нормално и ти нема да им се допаѓаш на куп луѓе. Исто како во пријателствата, некои успеваат, некои не.
А зошто па би се трудела да му се допаднеш на некој што не ти се допаѓа тебе? Нема потреба.
Пробај да му се допаднеш на некој што стварно ти се допаѓа како личност на тебе. Иако во тој случај, најверојатно веќе ќе му се допаѓаш на некој таков. Многу е битно и да е тип со карактер, што знае што сака...

Sent from my SM-J330F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom