Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
додека да се изгласа законот за уставот ги намалуваа цените по половина денар-денар, сега помина законот и оп два до четири денари поскапи горива
ах бре македонче
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.932
додека да се изгласа законот за уставот ги намалуваа цените по половина денар-денар, сега помина законот и оп два до четири денари поскапи горива
ах бре македонче
Јас тоа викам Саудиците и Федералните резерви на САД сакаат да ни го сменат името, а тие се од Билдерберг група и од Масони. Има заговор против Македонците на Глобално и надглобално ниво.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.041
Јас тоа викам Саудиците и Федералните резерви на САД сакаат да ни го сменат името, а тие се од Билдерберг група и од Масони. Има заговор против Македонците на Глобално и надглобално ниво.
,,,sosema ispravno razmisluvanje,,,megju site drugi raboti,institucionalno benzinite im doagjaat kako popatna zabava,,,
,,,,e aj nekoj neka pobara kolku e poskapuvanjeto vo shvica ili dojchija jali ti francija,,,
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
сега само нагоре ќе одат цените. повисок стандард, 500 евра плата, па со тоа и цените ќе се качуваат.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Мислам дека е време да се смени името на темата во: Цени на горивата во Македонија - ПОСКАПУВАЊЕ. :uzi:

п.с. Зајко ми те волимо. :oleee:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Што е крив Зајко за цениве? Криви се за акцизата од 3 денари што ја направија, но овие цени зависат од светската берза. Не бранам никого, ама смешни сте со коментарите.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Што е крив Зајко за цениве? Криви се за акцизата од 3 денари што ја направија, но овие цени зависат од светската берза. Не бранам никого, ама смешни сте со коментарите.
Е па зајко откако дојде цената на дизелот се зголеми за третина.
А зарем кај ја гледаат берзата?
Порано кога на берзата растеше цената кај нас намалуваа, кога цената паѓаше поскапуваа. Како ќе им текнеше.
Ама сега после оние намалувања за да се омекнат луѓето за референдумот, откако помина сето тоа, намалување повеќе не верувам дека ќе има. Само нагоре. 100ден горива.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
298
Поени од реакции
367
Зајко да го е. . М ем поскапување секоја недела ем ми лупна казна џандарка што сум промашил регистрација за 4 дена.. Комуњари гадни све да ви е.. М
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Зајко да го е. . М ем поскапување секоја недела ем ми лупна казна џандарка што сум промашил регистрација за 4 дена.. Комуњари гадни све да ви е.. М
Ааа за овоа Зајко не ти е крив, да си извадил членска од ДУИ немало да ти траже ни документи.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
298
Поени од реакции
367
Ааа за овоа Зајко не ти е крив, да си извадил членска од ДУИ немало да ти траже ни документи.
да го извадев пајакот да ја лупнев...катастрофа од држава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom