Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Солскјаер и Дејвид Моес се разчини стратези, Солскјаер знае како да ја одигра формацијата на Манчестер Јунајтед, овие само земаа пари од клубот за играчи. Клучот во успехот на Манчестер Јунајтед е академијата која изобилува со силни кадри, еве еден од нив кој е веќе во составот на Солскјаер за Кардиф.

Па покрај оправање на сениорите ќе треба да ја оправаат и младинската школа. Тие се оние што ќе треба да се пробиваат во сениори, а во задно време тоа и баш не оди во тој правец. Плус оние кој се пробија како Рашфорд почнаа да уназадуваат со Мурињо поради лошите трансфер политики и стратегии.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ја не знам што ти дефиниција за ароганција, ама сигурно знам дека Оле Гунар Солскјер и ароганција не идат никако у една реченица. Плус тука не се работи за ароганицја , повеќе би рекол напатеност! Доста не оправаа чоусенуан, спешлуан, крејзисеконд и кој ти к*рац белосветски абдали:confused:
Најкратка дефиниција на сегашната ситуација, со Солскјер, ја дал еден хрватски навивач и гласи: На него можам да му опростам секаков неуспех. Толку! Јасно и гласно!
Ако не се слагаш со тоа, твој проблем!
Не негова ароганција, ваша, ваша слепа ароганција. Имам проблем да, помогни ми со тоа шо ќе престаниш да пишуваш глупости. :oops:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Па покрај оправање на сениорите ќе треба да ја оправаат и младинската школа. Тие се оние што ќе треба да се пробиваат во сениори, а во задно време тоа и баш не оди во тој правец. Плус оние кој се пробија како Рашфорд почнаа да уназадуваат со Мурињо поради лошите трансфер политики и стратегии.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Па да, тоа и ми е поентата, пример ако дојде Зидан или Покетињо тие нема да бидат ништо подобри од Мурињо, само ќе бараат да купат нови играчи а тоа ќе ги уназади играчите од академијата на Манчестер Јунајтед и ќе не дозакопа како тим со што и финансиски ќе не цедат по готови играчи, ќе не уништи и како традиција. Токму затоа Солскјаер е клучен во клубот како стратег и токму затоа ќе биде подобар и од Зидан и Покетињо. Башка тоа Зидан имаше на тацна екипи со готови играчи, додека Покетињо е ужасен со Тотенхем без ниедна освоена титула.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Па да, тоа и ми е поентата, пример ако дојде Зидан или Покетињо тие нема да бидат ништо подобри од Мурињо, само ќе бараат да купат нови играчи а тоа ќе ги уназади играчите од академијата на Манчестер Јунајтед и ќе не дозакопа како тим, ќе не уништи и како традиција. Токму затоа Солскјаер е клучен во клубот како стратег и токму затоа ќе биде подобар и од Зидан и Покетињо. Башка тоа Зидан имаше на тацна екипи со готови играчи, додека Покетињо е ужасен со Тотенхем без ниедна освоена титула.
Па затоа и се изненадив кога објавија, ми беше ептен неочекувано да не кажам како да сум добил на лото. Од тогаш навака ме пука невиден хајп и пак ќе кажам, генијален потег. Типот носеше трофеи додека беше на терен така да нема да му замерам ако не врати со трофеи од клупа (додека не си ги пронајде вистинските 11). Само да не врати на правиот напаѓачи фудбал сезонава ќе е доволно за мене а и верувам за многу други. Другото ќе си дојде со годините што следат.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ние имавме епизоди на напаѓачки фудбал сезонава, не бевме агресивни во одбрана во тие моменти како што и не бевме константни со напаѓање во наредните натпревари, топло-ладно.[DOUBLEPOST=1545417173][/DOUBLEPOST]
Ние имавме епизоди на напаѓачки фудбал сезонава, не бевме агресивни во одбрана во тие моменти како што и не бевме константни со напаѓање во наредните натпревари, топло-ладно.
Мурињо без оглед што не го сакав од почеток , ама како да сакаше да не натера да мислиме дека сме најслаби од топ 5 клубовите, како да сме баш ние тие што треба се да мењаме..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Ние имавме епизоди на напаѓачки фудбал сезонава, не бевме агресивни во одбрана во тие моменти како што и не бевме константни со напаѓање во наредните натпревари, топло-ладно.[DOUBLEPOST=1545417173][/DOUBLEPOST]
Мурињо без оглед што не го сакав од почеток , ама како да сакаше да не натера да мислиме дека сме најслаби од топ 5 клубовите, како да сме баш ние тие што треба се да мењаме..
Што и да е, не е било кој за Манчестер Јунајтед, како играч така и тренер. И самиот Солскјаер во интервјуто кажа дека сите ќе добијаат шанса да се види кој е играч на Манчестер Јунајтед, а кој не. Мурињо и останати се покажаа дека не се за нашиот стил на игра, тоа е тоа. Од друга страна Солскјаер ќе внесе свежина со брилијантни млади од академијата кои ќе му бидат сериозна конкуренција на Мбапе во светскиот фудбал.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Ние имавме епизоди на напаѓачки фудбал сезонава, не бевме агресивни во одбрана во тие моменти како што и не бевме константни со напаѓање во наредните натпревари, топло-ладно.[DOUBLEPOST=1545417173][/DOUBLEPOST]
Мурињо без оглед што не го сакав од почеток , ама како да сакаше да не натера да мислиме дека сме најслаби од топ 5 клубовите, како да сме баш ние тие што треба се да мењаме..
Мурињо на почеток стоеше на страна и чекаше, за потоа да наметне еден лузерски менталитет што очигледно влијаеше како кај играчите така и кај фановите. Мислам човекот еднаш не превзеде вина, еднаш не кажа дека е он крив. Секогаш беа судиите криви, топката, играчите, шпионите, управата, немањето пари и така натака.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Баш ме интересира колку од тие што сега ептен веруваат во него, доколку беа прашани минатата недела кој би донеле место Мурињо, ќе речеа Солскер, он е вистинскиот човек кој ќе го оправи Јунајтед :D

Се извинувам за мешање.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Баш ме интересира колку од тие што сега ептен веруваат во него, доколку беа прашани минатата недела кој би донеле место Мурињо, ќе речеа Солскер, он е вистинскиот човек кој ќе го оправи Јунајтед :D

Се извинувам за мешање.
Учиме од грешките, затоа сме луѓе !!!! Јас сум изненаден од изборот и затоа го прави непредвидлив за разлика од сите останати трофејни менаџери од кои сите ќе очекуваме иснтант успех. Што се однесува до Мурињо, има лузерски менталитет како човек а и како стратег очигледно. Човек кој не признава сопствен пораз, мисли дека е роден победник, ариевска раса, расен коњ ... а уствари е невидено муле а карактерот може да му го помножиме со нула.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Баш ме интересира колку од тие што сега ептен веруваат во него, доколку беа прашани минатата недела кој би донеле место Мурињо, ќе речеа Солскер, он е вистинскиот човек кој ќе го оправи Јунајтед :D

Се извинувам за мешање.
Јас се чудам исто реално на ова што го читам последниве 2-3 страни. Ќе помисли некој дека ОГС е реинкарнација на САФ и дека само он може да ги однесе до титула. Какви Покетино, Зидан, Чоло, Клоп, Тухел (рандом тренер од топ 5 лигите). Само Оле бајо мој :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што се однесува до Мурињо, има лузерски менталитет како човек а и како стратег очигледно.
Не си ваљда сериозен? Како можеш да кажеш за човекот кој има освоено катаљарда трофеи дека има лузерски менталитет o_O
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Не си ваљда сериозен? Како можеш да кажеш за човекот кој има освоено катаљарда трофеи дека има лузерски менталитет o_O
По тоа што се однесува како со стока према неговите играчи и кон противникот. Џабе му се 123123123 трофеи кога карактерот му е нула. За некој да не биде лузер треба да се однесува како победник на сите полиња, а не само на оние кои му носат трофеи. Мурињо е победник само кога победува а кога губи тогаш губат сите само он не.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Не си ваљда сериозен? Како можеш да кажеш за човекот кој има освоено катаљарда трофеи дека има лузерски менталитет o_O
Moze nema luzerski ama definitivno vo United osven sezonata koga osvoivme "triplete" drugoto e teshka bljuvotina.Ako se sekavas prvata sezona prvite 7 utakmici imavme poise gola dadeno nego ovaa cela sezona dosega.Covekot se izgubi nacisto i ne znaese da si go postavi karakterot na krajot od denot na terenot.Jak za pred kameri i za fama , a mizeren za klubot vo sekoj pogled.Ova e slikata sto ja imam jas , iako zivotna zelba mi bese posle SAF on da e trener ama krajno me razocara poradi nekoi negovi izjavi.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
По тоа што се однесува како со стока према неговите играчи и кон противникот. Џабе му се 123123123 трофеи кога карактерот му е нула. За некој да не биде лузер треба да се однесува како победник на сите полиња, а не само на оние кои му носат трофеи. Мурињо е победник само кога победува а кога губи тогаш губат сите само он не.
Moze nema luzerski ama definitivno vo United osven sezonata koga osvoivme "triplete" drugoto e teshka bljuvotina.Ako se sekavas prvata sezona prvite 7 utakmici imavme poise gola dadeno nego ovaa cela sezona dosega.Covekot se izgubi nacisto i ne znaese da si go postavi karakterot na krajot od denot na terenot.Jak za pred kameri i za fama , a mizeren za klubot vo sekoj pogled.Ova e slikata sto ja imam jas , iako zivotna zelba mi bese posle SAF on da e trener ama krajno me razocara poradi nekoi negovi izjavi.
Ама ништо од напишаново не значи дека има лузерски менталитет, јас всушност и за тоа цитирав. Дека е лингур, знаеме/знаевме сите, дека е плачко и тоа го знаеме ама лузер дефинитивно не е, зошто со толку трофеи не можеш да бидеш. По таа логика и Кристијано Роналдо е лузер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Учиме од грешките, затоа сме луѓе !!!! Јас сум изненаден од изборот и затоа го прави непредвидлив за разлика од сите останати трофејни менаџери од кои сите ќе очекуваме иснтант успех. Што се однесува до Мурињо, има лузерски менталитет како човек а и како стратег очигледно. Човек кој не признава сопствен пораз, мисли дека е роден победник, ариевска раса, расен коњ ... а уствари е невидено муле а карактерот може да му го помножиме со нула.
На страна тоа што Мурињо е роден победник и најдобар менаџер последниве 15 години, постот ти нема врска со тоа јас што го пишав.

Нормално е да си возбуден на некој начин за секој нов почеток, ама треба доста да ги намалите очекувањата, зошто може многу брзо да се разочарате. Од искуство :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom