UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ............:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
увек нешто у стилу „urko ubavo ti objasni ama glup si ne sfakjas" :ROFLMAO:
@Клипче може да потврди пошто иаме групна со стекот и тој говнарот од Јурумлери.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Можда, ама сигурно нема шаховски Мурињо да кога ќе го мрдне топот од H4 на H7, да му прави увциња на противникот и да дига 3 прста у воздух. :D
Се лажаеш :cautious: и уште колку:anco:.
Нејсе, беше армиско првенство на седма армиска област ( БиХ), знаев дека фрикот е барем дупло појак од мене ама со слаби нерви.
Што правев: кога он беше на потег со коленото ја дрмав масата и го деконцентрирав! Мојш да предпоставиш, го фатив на сељачко шахшех.
Не треба три прста во воздух, на крајот од краиштата губи тој со послаби живци, на воља кој како сака нека толкува!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Nit konte gresel sto se raduval na 4-0, nit mur vcera, zasto na tapet mu bila familijata, samo poradi toa sum so ovoj stav.
Konte vnesuva 1 ton emocii kako trener, edna od pricinite zasto go sakav vo inter ne e zasto znae i taktika da postavi i si ima dobitna filozofija, tuku tokmu ova, kohezijata sto ja ima so navivacite i igracite istovremeno dodeka e na klupa, dopolnitelen veter u grb dava so takvo odnesuvanje i za svoite navivaci i za igracite, so drugi zborovi thats how he rolls, i nema menuvanje, nit pa treba da se menuva. Posleden takov na klupata na inter bese murinjo, i znam kolku toa znaci za eden klub, istiot stil na vodenje go ima i simeone.

Mur od druga strana mene kako navivac na inter me iritira so tie tri prsta sto gi pokazuvase posle juve, prvo zaso izgubi, nema potreba posle poraz da se puva samo zasto skandirale protiv nego, vtoro zaso samo ni dodava sol na rana, pederski zamina iako osvoi sve i dobi status na legenda vo klubot a u paket so toa i e edinstven trener u istorijata na kalcoto so takov uspeh, ali po toa zaminuvanje pocna i padot na inter, taka da uredu e, enough is enough, its time to move on, u sekoj slucaj sekogas ke e dobredojden vo klubot, bar za 95% od navivacite na inter niz svetov, prilicno sum, ubeden deka toj procent vo italija i milano e pogolem.
Za vcera rekov, samo poradi licnite navredi kon negovata familija go opravduvam toj negov poteg, vo sprotivno ne, ke bese nepotrebno blamiranje posle golema pobeda za negoviot klub i frlanje kal na istata.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Nit konte gresel sto se raduval na 4-0, nit mur vcera, zasto na tapet mu bila familijata, samo poradi toa sum so ovoj stav.
Konte vnesuva 1 ton emocii kako trener, edna od pricinite zasto go sakav vo inter ne e zasto znae i taktika da postavi i si ima dobitna filozofija, tuku tokmu ova, kohezijata sto ja ima so navivacite i igracite istovremeno dodeka e na klupa, dopolnitelen veter u grb dava so takvo odnesuvanje i za svoite navivaci i za igracite, so drugi zborovi thats how he rolls, i nema menuvanje, nit pa treba da se menuva. Posleden takov na klupata na inter bese murinjo, i znam kolku toa znaci za eden klub, istiot stil na vodenje go ima i simeone.

Mur od druga strana mene kako navivac na inter me iritira so tie tri prsta sto gi pokazuvase posle juve, prvo zaso izgubi, nema potreba posle poraz da se puva samo zasto skandirale protiv nego, vtoro zaso samo ni dodava sol na rana, pederski zamina iako osvoi sve i dobi status na legenda vo klubot a u paket so toa i e edinstven trener u istorijata na kalcoto so takov uspeh, ali po toa zaminuvanje pocna i padot na inter, taka da uredu e, enough is enough, its time to move on, u sekoj slucaj sekogas ke e dobredojden vo klubot, bar za 95% od navivacite na inter niz svetov, prilicno sum, ubeden deka toj procent vo italija i milano e pogolem.
Za vcera rekov, samo poradi licnite navredi kon negovata familija go opravduvam toj negov poteg, vo sprotivno ne, ke bese nepotrebno blamiranje posle golema pobeda za negoviot klub i frlanje kal na istata.
Конте а посебно Симеоне радувањето го прави некако шмекерски, едноставно гледаш дека е со неговата екипа и како навивач и како тренер и неможеш да го мразиш, мурињо неговите потези се некако цигански, ниски и затоа има луѓе кои не го сакаат... За тренерски квалитети стојат титули позади него и неможе никој да му ги одземе но однесувањето во најмала рака му е ниско
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Дур сте кај Мурињо доволно е да се направат две споредби, радувањето кога на Ливерпул му скина титула, а притоа резултатот немаше никакво значење за него, и плачењето кога Конте му се радуваше за 4-0 или така нешто. Тоа е доволно да се види кое дно од личност е, мизерија, настрана што има уште 1000 други.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Мурињо бил гнаса и ќе биде.Човекот е станат подвижен циркус, со еден збор Медрано.Не знам зошто пробувате да се убедите кога и двете страни го делите истото мислење на крајот.

Она вчера се случува еднаш, убаво пиша и Видук кај нас во фан клуб.Сега може ќе ги победат и Сити ќе се попалат и ќе изедат потоп од Њукасл и Кристал Палас.Јунајтед имаше вчера среќа, а Јуве не погодија ништо.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Конте а посебно Симеоне радувањето го прави некако шмекерски, едноставно гледаш дека е со неговата екипа и како навивач и како тренер и неможеш да го мразиш, мурињо неговите потези се некако цигански, ниски и затоа има луѓе кои не го сакаат... За тренерски квалитети стојат титули позади него и неможе никој да му ги одземе но однесувањето во најмала рака му е ниско
што има шмекерско бе у бесењето ко мајмун?
ептен се форсира и кога треба и кога нетреба
даваат гол мислам против Палас у 18мин и братов земал скока ли скока мислиш псвоил ЛШ а оно дале гол против Палас



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
што има шмекерско бе у бесењето ко мајмун?
ептен се форсира и кога треба и кога нетреба
даваат гол мислам против Палас у 18мин и братов земал скока ли скока мислиш псвоил ЛШ а оно дале гол против Палас



Sent from my iPhone using Tapatalk
Треба да разликуваш радување од провоцирање, оваа второто е карактеристично за Мурињо, а кога ке го јаде нема дкстоинство да честита и признае туку се лигави , затоа луѓето не го сакаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom