Сервис Kia

Член од
18 ноември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
19
Не можев да најдам постоечка тема за ова. Ми треба сервис (освен овластениот) за KIA во Скопје.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Киа Моторс кај, до електроелемент (комшии се) и таму има сервис ама не е тоа сервис всушност тоа е само за прв сервис и тие ќе ти кажат


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
19
Киа Моторс кај, до електроелемент (комшии се) и таму има сервис ама не е тоа сервис всушност тоа е само за прв сервис и тие ќе ти кажат


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Тие ќе ми кажат сервис друг каде има? не сфатив баш :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Тие ќе ми кажат сервис друг каде има? не сфатив баш :)
Ако си во скопје Киа Моторс автосалон се наоѓа кај електроелемент и таму вршат сервис ама само како прв сервис што значи купуваш нова кола КИА и тие вршат прв основен сервис масла ,филтри и ситници и толку додека голем сервис тие ќе ви кажат каде се наоѓа


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Ако си во скопје Киа Моторс автосалон се наоѓа кај електроелемент и таму вршат сервис ама само како прв сервис што значи купуваш нова кола КИА и тие вршат прв основен сервис масла ,филтри и ситници и толку додека голем сервис тие ќе ви кажат каде се наоѓа
Овластен сервис да не сечат, колат, бричат и уште да препорачуваат други сервиси? Браво за КИА, искрено првпат слушам за вакво нешто.

Обично јас кога ќе влезам во овластен сервис за Мерцедес бараат да го жртвувам првороденчето и плус бубрегот!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Овластен сервис да не сечат, колат, бричат и уште да препорачуваат други сервиси? Браво за КИА, искрено првпат слушам за вакво нешто.

Обично јас кога ќе влезам во овластен сервис за Мерцедес бараат да го жртвувам првороденчето и плус бубрегот!
Јас да имав нова кола би однел овластен сервис за ситни работи само колку да истече гаранцијата а после по истекот на гаранцијата ќе ги баталам овластен сервис оти ќе ти тера да го продадеш душата на ѓаволот затоа ќе однесам проверен и докажан автомеханичар во локален сервис во моето маало


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Zravo na site. Imam KIA CAPITAL GLX 1994g , tesko se naogaat delovi.
Mi teba DISKOVI , PLOCKI , GURTNI I OSTANATI DELOVI za ovoj model ....
Kade moze da se nabavat delovi ???/
Doma i stranstvo ????
 

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
Киа Моторс кај, до електроелемент (комшии се) и таму има сервис ама не е тоа сервис всушност тоа е само за прв сервис и тие ќе ти кажат


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Ова од искуство или од памет делиш совети?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ова од искуство или од памет делиш совети?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Јок , комшија мој си има купено нов Киа Цид и ми кажа точно онака како што пишав


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
Јок , комшија мој си има купено нов Киа Цид и ми кажа точно онака како што пишав


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Брат ми работи во киа и кога му го кажав овој муабет само ми кажа кој ти ја кажал оваа глупост

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Брат ми работи во киа и кога му го кажав овој муабет само ми кажа кој ти ја кажал оваа глупост

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Не знам , комшијата си купил Киа Цид од прва генерација порано ,а сега можеби е сменето не знам


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Најдовте ли сервис за Киа ?
Дали знаете некој делови што продава
 
K

kicodarker

Гостин
Zravo na site. Imam KIA CAPITAL GLX 1994g , tesko se naogaat delovi.
Mi teba DISKOVI , PLOCKI , GURTNI I OSTANATI DELOVI za ovoj model ....
Kade moze da se nabavat delovi ???/
Doma i stranstvo ????
Најарно во старо железо да ја фрлиш ко неможиш да најдиш основни поѕрошни делови за редоврн сервис, за поголеми делови да не прајме муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom