K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,4%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    583
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.014
Ми искача сега видео на инстаграм како Дрејк накурчен го бара Кабиб и неговата екипа да ги тепал. :D
Освен јадење тешка батина не знам каков друг исход би имало ова ама Дрејк си знае, голем е. :D
Молим? Се усрал на лице место

http://www.ladbible.com/news/sport-drakes-reaction-to-khabib-leaping-out-of-the-octagon-is-hilarious-20181007
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.117
Поени од реакции
35.021

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
I 100 rematch da ima pak isto ne moze da pobedi,se gledase klasata megu niv,Conor nema nisto so sto moze da mu parira na Khabib, da ima silen udar so leva no levata raka za wc sluzi,mnogu lesno Khabib mu go blokira levata strana i toa e, mislam deka jedini sto moze da mu pravi problemi na Khabib e T.Ferguson koj e po kompleten od Conor
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.495
Поени од реакции
4.324
I 100 rematch da ima pak isto ne moze da pobedi,se gledase klasata megu niv,Conor nema nisto so sto moze da mu parira na Khabib, da ima silen udar so leva no levata raka za wc sluzi,mnogu lesno Khabib mu go blokira levata strana i toa e, mislam deka jedini sto moze da mu pravi problemi na Khabib e T.Ferguson koj e po kompleten od Conor
Добро беше за Хабиб што не направи грешка и не ја остави брадата отворена во нити еден момент. Да направеше можеше да биди фатална за него.

Конор премногу го потцени и во стендапот, и си доби заслужен нокдаун. Немој да бидеш толку сигурен дека и втората ќе има вакив епилог. Таа лева рака за во wc што ја викаш може во секунда да го прати Хабиб на спиење.

А јесте да е покомплетен, но тоа не мора да значи дека Конор нема шанси.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Добро беше за Хабиб што не направи грешка и не ја остави брадата отворена во нити еден момент. Да направеше можеше да биди фатална за него.

Конор премногу го потцени и во стендапот, и си доби заслужен нокдаун. Немој да бидеш толку сигурен дека и втората ќе има вакив епилог. Таа лева рака за во wc што ја викаш може во секунда да го прати Хабиб на спиење.

А јесте да е покомплетен, но тоа не мора да значи дека Конор нема шанси.
Pa toj znaese kako treba protiv Conor,ne znam dali slusna J.Mendes kako go sovetuvase head up chin down toj bese spremen za toa
Pa i Khabib vo edno intervju pred nekolku meseci rece znam deka levata mu e dobra no ke mu go blokiram cela leva strana i taka se sluci,znaci mislam deka za da go pobedis Conor treba levata da mu go blokiras,no jas ne znam kako da se pobedi Khabib, covekot e jednostavo mashina posle mecot so Jakinta rece spremen sum za ustw edna borba ne sum umoren.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Pa toj znaese kako treba protiv Conor,ne znam dali slusna J.Mendes kako go sovetuvase head up chin down toj bese spremen za toa
Pa i Khabib vo edno intervju pred nekolku meseci rece znam deka levata mu e dobra no ke mu go blokiram cela leva strana i taka se sluci,znaci mislam deka za da go pobedis Conor treba levata da mu go blokiras,no jas ne znam kako da se pobedi Khabib, covekot e jednostavo mashina posle mecot so Jakinta rece spremen sum za ustw edna borba ne sum umoren.
да не беше муслиман Хабиб дали ти уопште ќе навиваше за него?
дали уопште ќе се појавеше на темава?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.495
Поени од реакции
4.324
да не беше муслиман Хабиб дали ти уопште ќе навиваше за него?
дали уопште ќе се појавеше на темава?
Не е само тој, и другиве Хабиб-овци тука во темава се муалимани поддржувачи. И само поради тоа што два дена пред борбата прочитале дека е муслиман.

Истово е и по социјалниве мрежи.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.557
Поени од реакции
8.137
Не е само тој, и другиве Хабиб-овци тука во темава се муалимани поддржувачи. И само поради тоа што два дена пред борбата прочитале дека е муслиман.

Истово е и по социјалниве мрежи.
Toa e i najgolemata katastrofa. Najgolem del se padobranci koi so ovaa borba pocnale da go pratat sportov, i pobedata na Khabib ja dozivuvaat kako pobeda na muslimanstvoto. Uzas.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Не бе, не се претворија сега сите во љубители на кик-бокс и други боречки вештини, само затоа што овој е муслиман. Ќе видите, еве утре да смени вера, пак ќе го сакаат него сите овие загрижени следачи на маршл артс.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Добро беше за Хабиб што не направи грешка и не ја остави брадата отворена во нити еден момент. Да направеше можеше да биди фатална за него.

Конор премногу го потцени и во стендапот, и си доби заслужен нокдаун. Немој да бидеш толку сигурен дека и втората ќе има вакив епилог. Таа лева рака за во wc што ја викаш може во секунда да го прати Хабиб на спиење.

А јесте да е покомплетен, но тоа не мора да значи дека Конор нема шанси.
Конор влезе во рингот тотално неспремен, а воедно максимално си го потцени противникот. Не дека Конор не тренира на дневна база, но за 2 месеца не може да се подготви за борба против некој како Кхабиб, а тоа се виде и во самата борба каде Конор испушташе душа веќе во втората рунда (претпоставувам тука доаѓа до израз она потценувањето). Па само да го бркаше на кондиција без чоук гарант ќе паднеше во кома после 6та рунда.
Како и да е, и покрај поразот останува еден од нај-компетитивните борци (топ 3) во УФЦ во категоријата во која се натпреварува.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.495
Поени од реакции
4.324
Конор влезе во рингот тотално неспремен, а воедно максимално си го потцени противникот. Не дека Конор не тренира на дневна база, но за 2 месеца не може да се подготви за борба против некој како Кхабиб, а тоа се виде и во самата борба каде Конор испушташе душа веќе во втората рунда (претпоставувам тука доаѓа до израз она потценувањето). Па само да го бркаше на кондиција без чоук гарант ќе паднеше во кома после 6та рунда.
Како и да е, и покрај поразот останува еден од нај-компетитивните борци (топ 3) во УФЦ во категоријата во која се натпреварува.
Нема шест рунди, пет се за тајтл фајт.

И 10 години да имаше за подготовки пак немаше да биди спремен за Хабиб! :D
Човекот има големи Самбо достигнувања и е физички многу јак. Лук Рокхолд (аутколд:LOL:), инаку тимски другар а многупати и партнер во борење на Хабиб има изјавено дека само Хабиб од таа тежина успевал да го собори.

А од друга страна споредено со претходните противници на Хабиб Конор изеде многу малку ќутек. Тој што ги гледаше борбите против Барбоса, Иакинта и Мајкал Џонсон знае каков ќутек изедоа.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Нема шест рунди, пет се за тајтл фајт.

И 10 години да имаше за подготовки пак немаше да биди спремен за Хабиб! :D
Човекот има големи Самбо достигнувања и е физички многу јак. Лук Рокхолд (аутколд:LOL:), инаку тимски другар а многупати и партнер во борење на Хабиб има изјавено дека само Хабиб од таа тежина успевал да го собори.

А од друга страна споредено со претходните противници на Хабиб Конор изеде многу малку ќутек. Тој што ги гледаше борбите против Барбоса, Иакинта и Мајкал Џонсон знае каков ќутек изедоа.
Тоа не го спорам, ама конор изгледаше како да дошол од бар директ на тепачка. Умре физички во една рунда што ти кажува дека кондиционо е нула,а за борец од таа категорија е недозволиво. Можеше многу повеќе од она што го видовме од него, можеби требаше да закаже фајт понатака да се спреми физички повеќе од она што е во моментов. Дискутабилни се и тренерите кои го подготвувале за тепачкава, изгледа на чист аматеризам да не може да издржи доле на земја една рунда.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Не е само тој, и другиве Хабиб-овци тука во темава се муалимани поддржувачи. И само поради тоа што два дена пред борбата прочитале дека е муслиман.

Истово е и по социјалниве мрежи.
Daleku od toa deka go poddrzuvaa/t samo muslimani.

Ustvari dobar del od svetov sto pratat ufc barem malce, sakaa da vidat ozbilen protivnik protiv Conor. Pa jbg od site negovi posledni borbi samo Diaz so taktika “sto mi dojde” izgledase na seriozen borec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom