Lycamobile Македонија

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Ovaa ja barav ponazad. iliad telekom od Italija. 40gb 4g internet, neograniceni minuti i sms za 6.99e mesecno.
https://www.iliad.it/
Epa gledajte sega drugovi kakva mizerija i pljacka se slucuva kaj nas.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Ovaa ja barav ponazad. iliad telekom od Italija. 40gb 4g internet, neograniceni minuti i sms za 6.99e mesecno.
https://www.iliad.it/
Epa gledajte sega drugovi kakva mizerija i pljacka se slucuva kaj nas.
Druzee se e ok ama zaboravame edna rabota vo Italija ima 100 milioni ima 4MNO i 10Mvno(koi i tie za 6.90eu,davaat 50gb data.) noviov operator ima korisnici od start na rabota za 50 denovi nad 1 milion a kaj nas cela drzava nema 2 milioni .....epa toa e toa znaci gledaj i tamu sega skoro imase spojuvajne na 2 operatori vo 1 no site imaat nad20 milioni korisnici, i sega ovoj kako najmal naj nov mora da odi so najmala zarabotka no kako mu trgnalo super mu odi....
 

Attachments

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Druzee se e ok ama zaboravame edna rabota vo Italija ima 100 milioni ima 4MNO i 10Mvno(koi i tie za 6.90eu,davaat 50gb data.) noviov operator ima korisnici od start na rabota za 50 denovi nad 1 milion a kaj nas cela drzava nema 2 milioni .....epa toa e toa znaci gledaj i tamu sega skoro imase spojuvajne na 2 operatori vo 1 no site imaat nad20 milioni korisnici, i sega ovoj kako najmal naj nov mora da odi so najmala zarabotka no kako mu trgnalo super mu odi....
Кај најде бе Италија дека има 100милиони жители?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Druzee se e ok ama zaboravame edna rabota vo Italija ima 100 milioni ima 4MNO i 10Mvno(koi i tie za 6.90eu,davaat 50gb data.) noviov operator ima korisnici od start na rabota za 50 denovi nad 1 milion a kaj nas cela drzava nema 2 milioni .....epa toa e toa znaci gledaj i tamu sega skoro imase spojuvajne na 2 operatori vo 1 no site imaat nad20 milioni korisnici, i sega ovoj kako najmal naj nov mora da odi so najmala zarabotka no kako mu trgnalo super mu odi....
slovenija e so ist broj na naselenie pa ima slicni paketi kako ovoj samo so 5-20gb internet za 6-10e. Nema mesto za izgovor za pljackanjeto kaj nas. Cist lopovluk i kartelsko monoponsko dogovaranje.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Кај најде бе Италија дека има 100милиони жители?
100 milioni aktivni sim karticki ne pisav deka ima ziteli penetracija 160%,
no makedonceto kako po obicaj mora vo se vlakno dase najdi .....[DOUBLEPOST=1534006866][/DOUBLEPOST]
slovenija e so ist broj na naselenie pa ima slicni paketi kako ovoj samo so 5-20gb internet za 6-10e. Nema mesto za izgovor za pljackanjeto kaj nas. Cist lopovluk i kartelsko monoponsko dogovaranje.
Slovenija e daleku pred nas...kolku sto godini slovenija e oddelena od YU,tolku e ponapred akone i povejki...
(za cenite i dogovorot)da toa e cist monopol/duopol .... no koga se najavi prodavajne na One i kupuvajne od vip, se bese jasno deka vaka ke stani situacijata ....no tuka operatorite nese krivi- drzavata e sto toa go dozvoli***
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
so ovakva ponuda so 40gb i kaj nas bez problem za relativno kratok period ke sobere 500.000 korisnici. A ako se zeme vo predvid standardot kaj nas onaa ponuda gore kaj nas treba da e max 3-4e.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
so ovakva ponuda so 40gb i kaj nas bez problem ke sobere 500.000 korisnici. A ako se zeme vo predvid standardot kaj nas onaa ponuda gore kaj nas treba da e max 3-4e.
tocno no vo italija nekolku virtuelni veke imaat ista ~slicna ponuda so 40 gb ....za 6.9eu.
Lycamobile dasi prodolzese so MAXI paketot za 384den, so8 gb, do kade ke bese sega ......
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
tocno no vo italija nekolku virtuelni veke imaat ista ~slicna ponuda so 40 gb ....za 6.9eu.
Lycamobile dasi prodolzese so MAXI paketot za 384den, so8 gb, do kade ke bese sega ......
vo denesno vreme na 4g i ful hd ponudi so pomalku od 20gb se mizerija. Crna dupka vo eu i na balkanot.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
vo denesno vreme na 4g i ful hd ponudi so pomalku od 20gb se mizerija. Crna dupka vo eu i na balkanot.
Za 20te gb da tocno e,no sepak sto ke im falese na lyca so 8te gb i 384den, no pak od druga strana Monopolot kako sviri taka ke igraat....koga nema izbor toa e koga nemame / 3 Mno i 3 Mvno vaka ke bide ....
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Vcera zemav lyca sim so 500 den i aktivirav lyca maxi, neograniceni razgovori i 5GB internet.
Za proverka na sostojbata na paketot na *137# celo vreme mi pokazuva deka 5120 MB kako da nemam potroseno ic.
Dali i kaj vas pokazuva isto? Ima li drug kod za proverka na interneto?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.037
Поени од реакции
503
Vcera zemav lyca sim so 500 den i aktivirav lyca maxi, neograniceni razgovori i 5GB internet.
Za proverka na sostojbata na paketot na *137# celo vreme mi pokazuva deka 5120 MB kako da nemam potroseno ic.
Dali i kaj vas pokazuva isto? Ima li drug kod za proverka na interneto?
потрошениот интернет оди во минус од 5гб надолу, тој е кодот за детали за пакет најдобро е да се регистрираш на нивниот сајт подобро ке пратиш детали еве ти го:
https://account.lycamobile.mk/Registration/OnlineRegister.aspx?lang=mk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
потрошениот интернет оди во минус од 5гб надолу, тој е кодот за детали за пакет најдобро е да се регистрираш на нивниот сајт подобро ке пратиш детали еве ти го:
https://account.lycamobile.mk/Registration/OnlineRegister.aspx?lang=mk
Ma znam. Registiran sum i na sajtot, ama pa tamu nikade nemozam da vidam sostojba na paketo. Em deneska i nemam internet, a na proverka so kodot mi dava deka imam 5120 MB. Ke treba da cekame do ponedelnik, posto utre ne rabotat u kol centar.[DOUBLEPOST=1534639099][/DOUBLEPOST]I na sajtot mi dava isto:
New Picture.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom