Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас сум исто за недела да е драфтот, преку недела луѓе може на работа да се и слично.

За 100че исто може, некој барем со кинеска копија на нфл дрес ќе се курчи на форумов :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Вечер Стилерс-Иглс у 1 по наше време, а мене ми е последен ден на работа пред идење на одмор...
:(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Да си спремам пиво а... Мада тапа се предсезпнскиве, али пола ќе ја изгледам.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
20 евра е НФЛ топка, може и тоа :)
Шо ќе му е некому топката, освен ако не играме негде? :D

Сум да има награда за победникот, ќе се снајдеме за собирањето по 100тче или повеќе. (y)

Но пред се, логирајте се за да ви се активира пак тимот, тие што играа лани а нема да се активираат у следниве 10 дена ќе мора да ги шитнеме од лигата. :ban:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Играм и ја

За стоткава, ние игравме фантази премиер лига, по 200 од чуек, ама никако не можевме да се собереме, едино да се нафати некој па на жиро сметка да ги стаемо парете.

Иначе иде вечер некоја на СК ?
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Исто делам мислење да се соберат пари победникот да добие некој симболичен поклон.
Драфтот според мене е секогаш е подобро да е неколку дена пред стартот на сезоната.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Гледам хајлајтс од сношти и батево од Сиетл без рака шо игра. Со новите правила со кои не можи да удираат со главата напред батето е осудно на пропаст. Секоја чест што стигал дотука но после 5-6 промаршени соборувања (мме глупи термини на мак) нема ни да го помириса теренот.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Не гледав синоќа ама од хајлајтсите што гледам мислам дека Мејфилд ќе биде топ! Уште од самиот драфт ми е фаворит од сите руки QB и како што гледам ќе нема мака да се приспособи на NFL левел. Знам дека е само предсезона ама доста добар беше синоќа. Неколку добри конектирања на трети даун, доста добар е под притисок - навреме го предвидува притисокот, забрзува и доста брзо ја исфрла топката. Плус, може и да трча. Ако продолжи вака и кога сезоната ќе почне, Кливленд ќе бидат незгодна екипа.

 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
I'm in. Малце неактивен на форумов, сменив држава и се то, али ќе се играт :) Исто сум за и некоја награда да се убаци.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ја глеав и јас Браунс - Џајнтс првото полувреме, Бејкер беше одличен.

Доколку го стават во оган него и не ја прават грешката ко лани Тексанс кога не го играа Вотсон мислам дека ќе имаат добра сезона, па дури зошто да не и 7-9 сезона. Имаат по еден топ играч на сите три клучни позиции во нападот, Мејфилд, Хајд, Лендри, офанзивната линија не им е толку лоша. Одбраната исто им е солидна.

Од другата страна, Џајнтс мислам дека ќе имаат иста срање сезона ко лани. Илај ќе допре уште поголемо дно, дур не го шутнат килавиов не гледаат плејоф овие. Време му е за во пензија, вака само ќе се брука.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ја глеав и јас Браунс - Џајнтс првото полувреме, Бејкер беше одличен.

Доколку го стават во оган него и не ја прават грешката ко лани Тексанс кога не го играа Вотсон мислам дека ќе имаат добра сезона, па дури зошто да не и 7-9 сезона. Имаат по еден топ играч на сите три клучни позиции во нападот, Мејфилд, Хајд, Лендри, офанзивната линија не им е толку лоша. Одбраната исто им е солидна.

Од другата страна, Џајнтс мислам дека ќе имаат иста срање сезона ко лани. Илај ќе допре уште поголемо дно, дур не го шутнат килавиов не гледаат плејоф овие. Време му е за во пензија, вака само ќе се брука.
Илај ќе биди сосема солиден, прв пат после 10 години има добра офанзивна линија и прв пат во кариерата има РБ ко Баркли. Плус Бекам и Шепард ресивери, Инграм ТЕ супер се. И играта на Илај е сменета од пред 5-6 години, сега игра посигурно и на кратки рути, ги намали ИНТ и стана Алекс Смит играч.

Проблемот во Џајантс е одбраната која е лошо градена. Има 3 ѕвезди Харисон, Колинс и Џенкинс, 2 преплатени „ѕвезди“ Вернон и Олгетри и се други е подпросечно до очајно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom