MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Толку бука се дига за новиот софтвер кога ги имаше истите функции на стариот. Права шминка од телеком кога не ја збогатува програмската шема или пак зголемување на брзината на интернетот.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
da, toa e jbg.....kolku sme be skromni sirotite nie, i na ova se raduvame....gledame zenska televizija ili gotvenjeeeee auuuuuu


ja ukinaa E! zasto navodno nikoj ne ja gledal, a ja pustija zdrva tv....koj svinjariii, cccc
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Толку бука се дига за новиот софтвер кога ги имаше истите функции на стариот. Права шминка од телеком кога не ја збогатува програмската шема или пак зголемување на брзината на интернетот.
Нормално е да се дига бука бидејќи е менување софтвер прв пат од нивното постоење. И не е само шминка сигурно е и побрз и постабилен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
da, toa e jbg.....kolku sme be skromni sirotite nie, i na ova se raduvame....gledame zenska televizija ili gotvenjeeeee auuuuuu


ja ukinaa E! zasto navodno nikoj ne ja gledal, a ja pustija zdrva tv....koj svinjariii, cccc
Ништо посебно ни E! ни Здрава тв или пак Женска тв.

Спорд мене е подобро да се ставаат овие европскиве државни телевизии HRT Хрватска, Slo tv Словенија, RTCG Црна Гора, RAI Италија France Франција, BNT Бугарија. Kaко што пишав можеби нема на повеќето канали да разбереме што се зборува но со слушање се учи некој збор а и ќе видиме богата програма.

Ако можат овие канали да ги имаат Neotel зошто не и Македонски Телеком.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Ништо посебно ни E! ни Здрава тв или пак Женска тв.

Спорд мене е подобро да се ставаат овие европскиве државни телевизии HRT Хрватска, Slo tv Словенија, RTCG Црна Гора, RAI Италија France Франција, BNT Бугарија. Kaко што пишав можеби нема на повеќето канали да разбереме што се зборува но со слушање се учи некој збор а и ќе видиме богата програма.

Ако можат овие канали да ги имаат Neotel зошто не и Македонски Телеком.
na neotel bev 3 godini ednas ne gi pustiv tie kanali iskreno
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
na neotel bev 3 godini ednas ne gi pustiv tie kanali iskreno
Од сите што ги набројав највеќе би гледал HRT, RTCG, BNT другите поретко причина ради јазикот ама не дека не би пуштил некогаш да слушнам нивни јазик, музика, убава програма. Нема да разберам што се збори ама видео ќе се гледа.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Во Тетово на 14 ти (Вторник) ќе биде. Само што го уклучив ресиверот и се појави пораката.
Ново Лисиче уште абер немаат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Ново Лисиче уште абер немаат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Чудно не идат по ред со градовиве и населбиве. Логично би било комплет да го завршат прво цело Скопје па да идат со други градови и така се додека цела Македонија не сменат на новово.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Чудно не идат по ред со градовиве и населбиве. Логично би било комплет да го завршат прво цело Скопје па да идат со други градови и така се додека цела Македонија не сменат на новово.
Jas u Kicevo dobiv nadgradba uste pred mesec i kusur(citaj postari postovi).... a Vie vo provincijata vo Skopje neznam.koga ke dobiete:vozbud:

Rasporedot nema vrska...si odat tie kako sto im odgovarara
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Jas u Kicevo dobiv nadgradba uste pred mesec i kusur(citaj postari postovi).... a Vie vo provincijata vo Skopje neznam.koga ke dobiete:vozbud:

Rasporedot nema vrska...si odat tie kako sto im odgovarara
Како и да е сите ќе добијат апдејт, тоа е целта. Можеби не до крај на лето ама есен сигурно сите корисници веќе ќе имаат нов изглед и функции.

Некој од апликацииве на Макс тв ги има ли на новово ? Мислaм на Loop и такви некој додатоци како што има на старото.
На старово имаше радио, игри, вести, Loop за слики и видеа ставање, Facebook. Знам дека тоа е веќе не потребно бидејќи го има веќе тоа во смарт телевизори и смарт мобилни но чисто да прашам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom