Навивачки групи во Македонија!

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Една од причините зошто престанав да одам на утакмици како навивач на група, е што во Македонија 90% од тие што одат организирано како "навивачи" се големи ПИЧКИ во буквална смисла на зборот, исфрустрирани деца кои немат како па само со одење на трибина се прават интересни/мангупи пред друштво. Ова зборам за пред 7-8 години сега па гледам уште по бетер е
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.924
Една од причините зошто престанав да одам на утакмици како навивач на група, е што во Македонија 90% од тие што одат организирано како "навивачи" се големи ПИЧКИ во буквална смисла на зборот, исфрустрирани деца кои немат како па само со одење на трибина се прават интересни/мангупи пред друштво. Ова зборам за пред 7-8 години сега па гледам уште по бетер е
Samo ima edna razlika, Albancite se edno 200 god nazad so nekoj ponasanja i toa e toa...
BEZ NAVREDA... ova ne vazi za site Albanci, mislev na del od Sverceri i Balisti. na dobar del od niv.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Samo ima edna razlika, Albancite se edno 200 god nazad so nekoj ponasanja i toa e toa...
BEZ NAVREDA... ova ne vazi za site Albanci, mislev na del od Sverceri i Balisti. na dobar del od niv.
Без разлика може да и така можда и не... не знам не сум во тек но во суштина срамно е веќе да се збори дека во Македонија останала нешто од тифо сцена не е работава во бројката колку одат на утакмица работава е дека луѓето што одат главна цел им е да се прават фаци (преку тепање највише 1 на 5 или 2 на 10 и како трофеј земен реквизит и после постирање слики) не е за клубот не е за групата него за сопствена слава... по дно менталитет или начин на размислување од ова АМИН
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Не се бламирај, поарно воопшто не пиши на темата, оти нервите ми ги креваш....
Вреди бе за 5 клоци 13 години затвор врз тој мрсниот ? Тогаш за убиство колку е ? 12519515197 години ?
Ајт гитла :ban:
Vlez so sila vo drzavna institucia
Napad na sluzbeno lice
Obid za ubistvo
Rusen red i mir
Ostetuvanje na institucia
Napad vrz policiski sluzbeni lica
I so znam kolku drugi pricini, za 13 god zatvor a ne za 5 kloci
 
И

Име И Презиме

Гостин
Vlez so sila vo drzavna institucia
Napad na sluzbeno lice
Obid za ubistvo
Rusen red i mir
Ostetuvanje na institucia
Napad vrz policiski sluzbeni lica
I so znam kolku drugi pricini, za 13 god zatvor a ne za 5 kloci
Нелегално избран прецедател на собрание, класичен пуч.Никаде нема ни стенограми ни доказ.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Vlez so sila vo drzavna institucia
Napad na sluzbeno lice
Obid za ubistvo
Rusen red i mir
Ostetuvanje na institucia
Napad vrz policiski sluzbeni lica
I so znam kolku drugi pricini, za 13 god zatvor a ne za 5 kloci
Не трескај глупости. На сите тие навреди од страна на села кон Македонија, во нормална Држава села ќе беше зад решетки одамна. Кога нашата Држава нема муда да направи нешто такво, "насилниците", кои што од моја гледна точка се бранители, ја преземаа правдата во свои раце. Сега ќе лежат над 10,5 години затвор, заради што си ја сакаат Македонија, исто како Јохан Тарчуловски. села не умре, продолжи со навредите кон Македонците, а дел од македонскиот народ, кој што треба да се срами од покојните му предци кои се бореле за независна Македонија, го бранат кучето од човек со име зијадин села.

Никола Саздовски беше убиен од тројца нелуѓе и тие нелуѓе сега ќе лежат од 3 до 10 години затвор (ако воопшто лежат).

Значи да сумираме:
*села не умре, Никола да;

*Напаѓачите на села лежат над 10 години, напаѓачите на Никола ќе лежат до максимум 10 години

Ебати животот...

Почивај во мир Никола, Господ гледа се...
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Не трескај глупости. На сите тие навреди од страна на села кон Македонија, во нормална Држава села ќе беше зад решетки одамна. Кога нашата Држава нема муда да направи нешто такво, "насилниците", кои што од моја гледна точка се бранители, ја преземаа правдата во свои раце. Сега ќе лежат над 10,5 години затвор, заради што си ја сакаат Македонија, исто како Јохан Тарчуловски. села не умре, продолжи со навредите кон Македонците, а дел од македонскиот народ, кој што треба да се срами од покојните му предци кои се бореле за независна Македонија, го бранат кучето од човек со име зијадин села.

Никола Саздовски беше убиен од тројца нелуѓе и тие нелуѓе сега ќе лежат од 3 до 10 години затвор (ако воопшто лежат).

Значи да сумираме:
*села не умре, Никола да;

*Напаѓачите на села лежат над 10 години, напаѓачите на Никола ќе лежат до максимум 10 години

Ебати животот...

Почивај во мир Никола, Господ гледа се...
Jas ne go branam ni edniot ni drugiot, koj gi ebe.
Znaci, ednive napraja 10 prekrsoci, drugive 2-3.
Neka pociva vo mir, kraj kraista site luge sme, a na ovie so navreduvat za radi poedinici, da vi.... Si znajte sami
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Улицата е место да покажете а не тука да кажувате кој што знае ;)
 
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Ги читав двете страни, и сеуште не ми е јасно, како може да се има толку плитко размислување? Толкава омраза да имаш за да направиш вакво нешто? Барем некоја почит да имаш не кон него (бог да го прости) , него кон себе. Да бидеш свесен дека и тебе истото може да ти се случи. Барем некоја ситна едукација, да имаше "навивачката" група, дека ај тоа што не се напаѓа 3 на 1, ама тоа што го убија пред девојка му. За тоа сте племе, затоа што тоа не треба ни групата да ве научи, тоа дома требале да ве учат. А, ние Македонците сме посебна приказна, пи*ки најголеми, само мрсиме муда за почитување кодекси, абе брате ако едната страна не почитува, нема што другата да почитува!!!
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Тие што го збрцаа Злате 3 пати со нож и едвај преживеа и официјално едниот во поправен дом,другиот ништо а третиот демек не се знае....Сее да ви ебам бе сее...17 годишно дете едвај преживеа и овие така си поминаа
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Така ќе поминаат и убијците на Саздо.Позади нив стои Артан Груби а ние ќе продолжиме да гласаме за живот и преродби.Најмногу ми е жал за деца како Саздо што се вистински патриоти а веруваат слепо на ДПМНЕ и УМС.Ако во УМС има вистински патриоти би застанеле до Саздо кога му се заканувале ама тоа е македонскиот менталитет.Ги пуштија низ вода и "насилниците" од собрание исто и дедото на Тамара го искористија за нивните партиски игри.Гневен сум многу ама не сум моќен ништо да направам.Знам само дека на следните избори кога ќе дојде некој пред врата дека лошо ќе си помине.Недај Боже па да им текне на овие да идат од врата на врата и да убедуваат народ за гласање на референдумот.Тогаш само да не сум дома.
Почивај во мир Саздо.
Бог нека ги чува сите патриотски деца најпрво од "нашите" па после од качаците на Груби и Омер.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Можи да прашам дали некој знај шо се дешава со ЦПБ и ФА...
Сите Македонски навивачки групи го кренаја својот глас, само нив ги нема ?
Ај некој поупатен нека пиши.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Можи да прашам дали некој знај шо се дешава со ЦПБ и ФА...
Сите Македонски навивачки групи го кренаја својот глас, само нив ги нема ?
Ај некој поупатен нека пиши.
Цбп напишаа мислам на страната на фб ама ништо посебно.Они требаше најмногу да се дигнаат зошто се од Скопје ама ајде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom