СП 2018 - Група Г (Белгија, Панама, Тунис, Англија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Za do pazar samo mozat da se nosat... kaki kolumbia bre ke primat 3 parcinja komotno i od dvete
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Англија изгледа ќе настапи вака:

Pickford

Jones Stones Cahill

TAA Lingard Dier Delph Rose

Vardy Rashford

Осум измени, само Пикфорд, Стоунс и Лингард остануваат во тимот. Џонс прави жолт, Варди почнува тепачка :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530202682][/DOUBLEPOST]
Чекајте, кои ви се овие калкулации бе за второ место? Колумбија е прва во групата, значи како се прават калкулации за до полуфинале кога вториот треба да игра со Колумбија, Колумбијците можат и со Белгија и со Англија да се носат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе се согласам со сладоледџијата тука, Колумбија и за мене е аутсајдер против Белгија и Англија.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Против Белгија да, е аутсајдер и тоа благ, додуша на хартија има многу подобар тим Белгија ама ги немаме гледано против посилна репка истото важи и за Англија, Панама и Тунис не се никакво мерило.
И ова со калкулирањата изгледа само ние на кајгана си прајме бајрам, ако сакаш да станиш шампион треба да поминиш преку најдобрите, чекор по чекор, натпревар по натпревар а не планови и калкулации уште од сега за кој ќе биди следен противник.


Се сеќавате кога Англија вкрсти со Исланд? Исланд, и тогаш предвреме се правеа математики тука сите ги рачунавме веќе во 1/4 финале и го јадоја чеканот.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Против Белгија да, е аутсајдер и тоа благ, додуша на хартија има многу подобар тим Белгија ама ги немаме гледано против посилна репка истото важи и за Англија, Панама и Тунис не се никакво мерило.
И ова со калкулирањата изгледа само ние на кајгана си прајме бајрам, ако сакаш да станиш шампион треба да поминиш преку најдобрите, чекор по чекор, натпревар по натпревар а не планови и калкулации уште од сега за кој ќе биди следен противник.


Се сеќавате кога Англија вкрсти со Исланд? Исланд, и тогаш предвреме се правеа математики тука сите ги рачунавме веќе во 1/4 финале и го јадоја чеканот.



Sent from my iPhone using Tapatalk
А па Колумбија па со кого играше во група ако правиме таков муабет? :) Не гледам како Колумбија би прошла преку овие две репрезентации не поради имињата и тимовите на хартија, туку не гледам која слабост би можеле да ја искористат.[DOUBLEPOST=1530204910][/DOUBLEPOST]Хахахаха крш се тимовиве




 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
На повидок е нов пролив утакмица.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
А толку ја чекав утакмицата,ми се испосраа врз главата со составот.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Следува програма што може да ги заспие гледачите
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Мислам дека Англија ќе оди на послаб протнивник во 1/8 финале, колумбијците се ептен незгодни протовници и не ми се верува да ризикуваат да поминат уште една нокаут фаза без победа. И онака би биле презадоволни со 1/4 финале, па после што биде биде.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Треба ова да ја добијат Енглезите доста појјаки резерви имат пред се во напад
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мавајте бе да ви ебам племето англиско!!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е интензитетот левел финале ЛШ, тоа е јасно ама ако ова ви е досадно... баш тоа што има куп резервисти поттикнува да има некој жар, сите се борат да се наметнат барем да се прв избор измена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom