Американски фудбал - NFL лига

Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Брис останува во Саинтс 2 години 50 милки 27 гарантирани
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Казнс во Минесота, 3 години 86 милиони загарантирани :eek:
Да видиме како ќе се покаже во солидна франшиза братот, праел серијал за периодов кога е слободен агент слично како Брејди.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Муабетите излегоа зашто им требаше малце поише време од очекуваното да се договорат. Бриз им направи услуга, по мене мал попуст за да биде контендер до крај на кариера.
Иначе дечкото што заеба на утакмицата против Минесота, е руки и освен таа кардинална грешка имаше одлична сезона, и за многумина број 1 во секондарито лани. Се надевам нема да му ја уништи кариерата тој момент, штета ќе биде.
Многумина спортисти имале такви моменти по кои ќе се „паметат“ иако биле одлични. Така и батево. :D Све дур нема playmaking момент за победа, ќе го паметат по ова.

Минесота ги сфаќам зошто не ги потпишаа Бриџвотер и Кинам. Првиов ваљда увиделе дека нема да се врати на врвно ниво после повредата. За вториов тешко да повтори таква сезона, пошто момакот е веројатно просечен и не вреди за голем договор.

Ама според мене Бретфорд е подобар квотер од најпреценетиов Казнс, да немаа толку талент во тимот ќе уплатев дека ќе завршат задњи у дивизијата, вака ќе си бидат трети.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Тоа што Минесота го земаа Казнс ми е една од најретардираните одлуки во последниве неколку години што екипа има направено....премногу премногу ретардирано...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Од сите можности за минесота најдобра опција е Казанс, кога веќе нели имаше шпекулации дека можат Брис да го лапнат ама ништо од тоа. Бретфорд ми е најголем пацер мене ич не го поштовам.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Бредфорд во Аризона (20 мил./1 година), Бриџвотер најверојатно во Њу Јорк.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Џими Граам од Сиетл во Пакерс, Џорди Нелсон катнат :O
Дани Амендола во мајами, 12м/2г, постојат некој сумљиви шпекулации дека Амендола е пуштен да оди за да се обиде НЕ да го земе Сух, што мене ми делува нелогично зашто се трејдаа за играч на негова позиција, а имаат други дупки во дефанзивната линија и лајнбекерите.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Многу трејда денес се издесија неможи чоек да допрати :busi:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Греем во Пакерс...греота ми е за Керол бе :( Дајте му бољи тим не заслужува да танка ваков тренер : ([DOUBLEPOST=1520988592][/DOUBLEPOST]
Бредфорд во Аризона (20 мил./1 година), Бриџвотер најверојатно во Њу Јорк.
Вајкингс се ненормални[DOUBLEPOST=1520988623][/DOUBLEPOST]Кирк го земаа бе..леле сами во колено си пукаат..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Амендола и Брејди, Нелсон и Роџерс, раскинување на две ремаркбл дуа...

Шо ќе прави плејоф Дени у Мајами коа нема шанси да стигнат у плејоф? :icon_lol:

ГБП после договорот на Адамс беше очекувано дека ќе катнат некој од Џорди или Коб.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.557
Солдер у Џајантс

Џејмс Вајт и Малколм Батлер пред потпис со Тенеси
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Солдер у Џајантс

Џејмс Вајт и Малколм Батлер пред потпис со Тенеси
Џејмс Вајт има договор уште неколку сезони, Дион Луис оди во Тенеси.
Преголеми договори добија сите играчи што си отидоа од НЕ, Солдер најплатен на позицијата, Луис мислам топ5 рб договор доби, Батлер исто 12+ милиони по сезона, претходно Амендола 6 милиони по сезона, за WR3 во НЕ премногу.
Има шпекулации за АЏ Мекарон како бекап QB, нема премногу заинтересирани за него и веруваат дека ќе биде доволно евтин, Буркхед се врати, неколку играчи клучни за специјалните тимови исто ќе се вратат, но секако ќе биде една од потешките офсезони за НЕ, голем дел од клучните стартери си отидоа, дефанзивниот координатор исто, немаат преголем број на пикови и немаат премногу пари за да играат во овој период.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ej Џеј МекКерон у Билс



Зашто сеа бе Џо, што не стисна зуби уште една година, плејоф да играш :(:(:unsure:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Кејс Кинам во Денвер...хмммм

Интересно. Ептен ми се тапа некако Денвер така да ова е перфектно за Кинам да докаже каков КБ е навистина.

Или е добар или е срање.

Ај баш да видиме...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Тhe league will allow for some “slight movement” of the ball and will eliminate the required element of “going to the ground.”
The competition committee can finalize its rules on Tuesday and then present them to the owners for approval next week
Си прават беља НФЛ, што место да го појаснат дополнително го усложнуваат правилото за фаќање. Што е тоа мало движење, пак судиите ќе го јадат кога ќе дозволат/поништат ТД заради тоа движење...
Всушност лигата функционира во 4 чекори:
1. Донеси ново правило
2. Се случува некоја глупост каде правилото е правилно искористено и почнуваат да се бунат фанови дали судијата е во право
3. Лигата реагира ко да е крај на светот тоа што се бунат фанови на твитер и ги пцујат сите поврзани и го ревидираат правилото
4.Чекорот под 1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom