Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А таман мислев се опаметиле, околу Телјор ќе градат тим...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
А таман мислев се опаметиле, околу Телјор ќе градат тим...
Пак ќе пикнат квотербек рано и ќе му дадат сезона да се спреми за НФЛ. Паметна одлука, Тејлор ги однесе Бафало до плејоф. Инаку
+ кокаин :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Плус го земаа и Демариос Рандал од Грин Беј у директна замена за Дешон Кизер.
Рандал беше топ лани, најбољи корнер у ГБ беше, имаше career year со 4-5 интерсепшна мислим.

Тејлор ми е еден од поомилените квотери, и е еден од најподценетите.
Свите забораваат дека лани на негов грб Бафало стигна до плеј оф, со речиси никакви ресивери.
Плус има многу низок кап хит, еден тоар паре ќе им останат пак на Браунси.
И дефинитивно Сакуон ќе биде прв пик на драфтот.
А со 4-тиот може да го земат Минка Фицпатрик, или ако Колтси не го земат Бредли Чаб, и да ги спојат Чаб и Мајл Герет као дефанзивни ендови, леле леле што ќе биде тоа


Топ, топ, многу ми се свиѓа Дорси како работи до сега !!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Заебани ќе бидат Рамси догодина, ептен ептен перспективен тим имаат, ќе видиме дали е возможно пак добар напад да имаат и догодина, некако ептен ќе им дојде две сеозни по ред вака маестрални да бидат, ама и малце да отпаднат на почеток пак тоа би било ептен солидно.

Хммм..ова би сакал да кажам дека е одлично за Браунс ама секој што ќе отиде таму се уништува така да....кој ги знае.... ми се допаѓа мене Тејлор како играч така да...видиќемо.

Кој би им бил сеа КБ на Билс?
Вака од прва очекувам ептен лоша сезона догодина за нив (т.е. барем просек сезона at most)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Грин Беј ќе го бркаат Хандли или ќе ги држат тројцата заедно сезонава?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Џарвис Лендри во Браунс за пикови :eek::eek:

Браунс 16-0 сизн инкаминг :D

ОБИД БРОЈ 5 ДА СЕ ПОСТИРА ПОРАКАВА ТИ ЕБАМ И ФОРУМ И СВЕ ТИ ЕБАМ АЛООООО ПОСТИРАЈ СЕ ВЕЌЕ[DOUBLEPOST=1520680627][/DOUBLEPOST]боже сачувај...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Што праат Делфиниве? Ќе танкаат за сите пари а?

Колку без идеја вака ми делуваат некако ама ај...
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Sherman u 49ers..3 god/39 mil
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Кинам ваљда во Бронкос, а Минесота го контактирале Брис кој не сакал да преговора со Сејнтси.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кинам ваљда во Бронкос, а Минесота го контактирале Брис кој не сакал да преговора со Сејнтси.
А самиот Брис изјави дека се враќа со Сејтнс сигурно
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Немаат речиси ниту еден битен ирач кој ќе биде фри ејџент, имаат страшен талент, не играа во NFC финалето само ради идиотштината на сејфтито (зошто уште не го трејдаа, одма би го шутнал).

Сакам да кажам нема причина после толку години во кои беа срање, сега на 39 да заминува во друг тим, би било глупост.

Еве дур го пишував постот, објавија дека се договориле за нов договор, 50 миљончиња за 2 сезони.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Муабетите излегоа зашто им требаше малце поише време од очекуваното да се договорат. Бриз им направи услуга, по мене мал попуст за да биде контендер до крај на кариера.
Иначе дечкото што заеба на утакмицата против Минесота, е руки и освен таа кардинална грешка имаше одлична сезона, и за многумина број 1 во секондарито лани. Се надевам нема да му ја уништи кариерата тој момент, штета ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom