Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Некој знај зошто се распаднаја Романтичари, навивачите на фк Работнички? И подоцна името шо го сменија во Легија V ?
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
817
Поени од реакции
1.204
Некој знај зошто се распаднаја Романтичари, навивачите на фк Работнички? И подоцна името шо го сменија во Легија V ?
Легија V стана Легија II,и Трифун си замина и немаше кеш
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Некој знај зошто се распаднаја Романтичари, навивачите на фк Работнички? И подоцна името шо го сменија во Легија V ?
Наводно кога им ги ставија балисти да навиваат на нивната трибина, прекинаа да навиваат и никогаш не се вратија.
 
Член од
27 мај 2011
Мислења
265
Поени од реакции
113
Како бе не сте дале такво мислење, па и ден денес пеете 'кај ви се Комитите', демек некој ви се плаши нема услови, а некој да јаде минимална казна од 550 евра (за нарушување јавен мир и ред), и плус уште инциденти на спортски настан итн. итн. со просечна плата од 200 евра нема намера.
Иначе вистина е за Комити дека гостувале во Чаир прашајте си ги вашите постари, и во сала и на стадион. Поготово прашај ги за онаа тепачка на Бит Пазар 100-тина Комити со цел Бит Пазар и Чаир. :)
Pesnava ti ja napisha izgleda bidejki jas nikogas ne sum ja slushnal. Da jas rekov deka bile 10-15 lugje a ne gostuvanje. A za toa kako ste go tepale cel Bitpazar, Cair idr so drug nekoj teraj si go toj muabet. Poentata na muabetot bese deka segde kade sto ima uslovi za gostinski navivaci bi gostuval sekoj a ne koj go tepal celo Skopje.

Pozdrav
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518

Кој се овие ?
Не ми ја отвара сликата постирај ја пак ако може.

https://www.facebook.com/kmfastibostip/photos/a.1221874181246292.1073741843.857644247669289/1221875214579522/?type=3&theater
Ова е изгледа сликава.Дечкиве по сликава како шо ги гледам барем за помладите се од 8-Ноември населба во градот а воедно и таму е и салата каде шо се играат утакмиците.Новоформирана е групава пред година дена почнаа да прават графити а има и по некој налепници.Далеку од озбилна е групава ама не сум сигурен кои се воџи т.е мислам дали се истите кој беа и во Фалангата оти голем дел од Фалангата биле од истава населба.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Pesnava ti ja napisha izgleda bidejki jas nikogas ne sum ja slushnal. Da jas rekov deka bile 10-15 lugje a ne gostuvanje. A za toa kako ste go tepale cel Bitpazar, Cair idr so drug nekoj teraj si go toj muabet. Poentata na muabetot bese deka segde kade sto ima uslovi za gostinski navivaci bi gostuval sekoj a ne koj go tepal celo Skopje.

Pozdrav
Ти не читаш убаво и зошто да? Јас не реков кој кого тепал, туку за тепачката. Иначе да јас ја напишав пезната, во истата вечер кога ја напишав и жена ти е курва Попов-е.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Не ми ја отвара сликата постирај ја пак ако може.

https://www.facebook.com/kmfastibostip/photos/a.1221874181246292.1073741843.857644247669289/1221875214579522/?type=3&theater
Ова е изгледа сликава.Дечкиве по сликава како шо ги гледам барем за помладите се од 8-Ноември населба во градот а воедно и таму е и салата каде шо се играат утакмиците.Новоформирана е групава пред година дена почнаа да прават графити а има и по некој налепници.Далеку од озбилна е групава ама не сум сигурен кои се воџи т.е мислам дали се истите кој беа и во Фалангата оти голем дел од Фалангата биле од истава населба.
Сликата од линкот е. Мене ми стојат на пролазна група, ништо сериозно. Само кога ги видов прв пат, малку се зачудив ради оградата. Вакви групи вообичаено имаат многу лоши трансови, а на овие им се сосем океј. Па и бројката не им е лоша. Но ете штом правеле графити сигурно имаат искуство и затоа извадиле таква ограда. :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Сликата од линкот е. Мене ми стојат на пролазна група, ништо сериозно. Само кога ги видов прв пат, малку се зачудив ради оградата. Вакви групи вообичаено имаат многу лоши трансови, а на овие им се сосем океј. Па и бројката не им е лоша. Но ете штом правеле графити сигурно имаат искуство и затоа извадиле таква ограда. :D
Лошо се изразив околу графитите ништо посебно немаат направено туку само испишан е скоро цел град со името на нивната група ултра банда 141.А инаку Штип е познат по вакви пролазни групи.Фк Баби имаа група по име Пивари но ова пред 4-5 години.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
72
Поени од реакции
28
Ултра Банда 141 вечином основци и средношколци, навиваат за кмф Астибо ради тоа што родителите на некој од дечките шо ја водат групата се спонзори нешто у клубо,тој фазон нешто ,финансиски добри има деца од богати фамилии,едукација слаба,никаква делије-гробари фазон . Немаат додирна точка со Фаланга и беше забрането да доаѓаат на Брегалница, не дека Фаланга е нешто активна ама ,,јадрото на групата'' редовно оде, имаше слики некаде од Струмица, Радовиш,Маџари, углавно пример лани со Пелистер имаше фантомска забрана од претседател на клуб преку обезбедување и полиција забрана (УСНА) за неколку членови, од што искрсна др инцидент и оп напад на службено лице. Клубот е воден апла партиски, пр. сегашната ( нова ) управа изјави дека нема амбиции за 1 лига ( а буџет 300.000 еу) и се откажа од најдобриот играч, тешко дека од навивачки аспект ќе се дешава нешто у иднина
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Ултра Банда 141 вечином основци и средношколци, навиваат за кмф Астибо ради тоа што родителите на некој од дечките шо ја водат групата се спонзори нешто у клубо,тој фазон нешто ,финансиски добри има деца од богати фамилии,едукација слаба,никаква делије-гробари фазон . Немаат додирна точка со Фаланга и беше забрането да доаѓаат на Брегалница, не дека Фаланга е нешто активна ама ,,јадрото на групата'' редовно оде, имаше слики некаде од Струмица, Радовиш,Маџари, углавно пример лани со Пелистер имаше фантомска забрана од претседател на клуб преку обезбедување и полиција забрана (УСНА) за неколку членови, од што искрсна др инцидент и оп напад на службено лице. Клубот е воден апла партиски, пр. сегашната ( нова ) управа изјави дека нема амбиции за 1 лига ( а буџет 300.000 еу) и се откажа од најдобриот играч, тешко дека од навивачки аспект ќе се дешава нешто у иднина
За лани за тој инцидент мислам дера поради промената на столчињата беше реагираше фалангата против Бојаџиев а останатите си ќутеа како да не им е битна Брегалница.Македонски менталитет.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Мајмуни се враќаат против Пелистер во Среда. Ќе биде интересно ако гостуваат и во Скопје, против Вардар викендов. Лани беше интересна утакмица Вардар-Победа во Скопје, две групи со горе долу добри бројки за тие услови, Мајмуни некој обид за кореографија, Комити добро навивање, нешо пиротехника од двете страни, а и вечерниот термин си го направи своето. Да видиме како ќе биде годинава, но не очекувам нешто посебно за жал..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
http://www.gol.mk/kosharka/incident-vo-kavadarci-izbi-tepachka-na-kup-finaleto

Прва тепачка на трибина после сто години. Лозари со напад над ЦПБ. Со оглед на тоа што новинариве апла ги документирале, ништо чудно да зафрчат казни.
На третата слика од назад, убаво се гледа дечко со дукс и шал на Лозари. Колку треба да си малоумен на акција да одиш со навивачки обележја? :facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
На третата слика од назад, убаво се гледа дечко со дукс и шал на Лозари. Колку треба да си малоумен на акција да одиш со навивачки обележја? :facepalm:
Имаа некој меморијален турнир, веројатно директно продолжиле. Кај ФА имало многу полиција, а кај ЦПБ ништо и затоа ги нападнале нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom