Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.230
Поени од реакции
41.504
Под претпоставка дека ќе дојде топ 5 тренер летово.
Што ќе бидат изговорите или дежурните кривци кога ќе врзиме 2-3 кикса со ред?
Најозбилно прашање.Оти за се најдуваш оправдување.
Za kakvo opravduvanje zboris, sakas da mi kazes deka radi faktov sto ne tepale 2 meseci, treba da ja krivime upravata, a spaleti da si ima kredit samo radi losiot transfer period ? Ova vo najmala raka e smesno.
Kogo treba da krivime za pordenone, toa sto ne dosol naingolan letovo ili pastore ili di maria ? Za spal koi primija CETIRI gola samo od imobile doma pred 3 nedeli kogo treba da krivime ? Toa sto ne go kupile letovo hari kejn za da im dae gol ? Ne si mi jasen za kakvo pravdanje zboris, cela polusezona go falevme spaleti, zasto sea da ne go kritikuvame ?
I od koga kritikata znaci i otkaz, protiv negovo otpustanje sum, osven ako ne dostavi LS godinava, u toj slucaj ke go jade, sakale ili ne, i zasluzeno ke bide toa ako se zeme sve u predvid.
Koj tim go ima lazio, zasto neli bilo do timot, do transfer periodot, koj transfer period go imale oni sea, ili lani ? Pa ene gi 5 gola rutinski im dadoa na spal, tim kade 150milionskiot ikardi vleze u 0 sansi za gol, ko i inter ustvari, tamu spal sami si dadoa gol. Kako toa tuka upravata bila kriva mene eve ne mi e jasno, ti objasni mi, pa ako za spal ti treba pastore, ili naingolan, za da gi tepas, turi mu kur na sve, indirektno i ti ustvari kazuvas deka spaleti nema kapacitet da go vodi timov, taka mu doaga.

I 2-3 kiksa ne se problem, se deshava takov period kaj site, TRI meseci veke ... e toa e problem, (pre)Golem, pogotovo ako u toj period si igral i protiv poluamaterski ekipi, i istite uspeale da te nadigraat.

Samo spal i krotone da gi tepaa, bod ako ne se lazam ke bea pred lazio, ili 2, seedno, i 4 pred roma, a da ne govoram za faktot sto i so roma i so lazio igraa na domasen teren.

p.s. top 5 svetski trener nikogas nema da dozvoli vakov crn period, za 2 nedeli ke najde resenie, a ne pa za mesec ipol, dva.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.225
Za kakvo opravduvanje zboris, sakas da mi kazes deka radi faktov sto ne tepale 2 meseci, treba da ja krivime upravata, a spaleti da si ima kredit samo radi losiot transfer period ? Ova vo najmala raka e smesno.
Kogo treba da krivime za pordenone, toa sto ne dosol naingolan letovo ili pastore ili di maria ? Za spal koi primija CETIRI gola samo od imobile doma pred 3 nedeli kogo treba da krivime ? Toa sto ne go kupile letovo hari kejn za da im dae gol ? Ne si mi jasen za kakvo pravdanje zboris, cela polusezona go falevme spaleti, zasto sea da ne go kritikuvame ?
I od koga kritikata znaci i otkaz, protiv negovo otpustanje sum, osven ako ne dostavi LS godinava, u toj slucaj ke go jade, sakale ili ne, i zasluzeno ke bide toa ako se zeme sve u predvid.
Koj tim go ima lazio, zasto neli bilo do timot, do transfer periodot, koj transfer period go imale oni sea, ili lani ? Pa ene gi 5 gola rutinski im dadoa na spal, tim kade 150milionskiot ikardi vleze u 0 sansi za gol, ko i inter ustvari, tamu spal sami si dadoa gol. Kako toa tuka upravata bila kriva mene eve ne mi e jasno, ti objasni mi, pa ako za spal ti treba pastore, ili naingolan, za da gi tepas, turi mu kur na sve, indirektno i ti ustvari kazuvas deka spaleti nema kapacitet da go vodi timov, taka mu doaga.

I 2-3 kiksa ne se problem, se deshava takov period kaj site, TRI meseci veke ... e toa e problem, (pre)Golem, pogotovo ako u toj period si igral i protiv poluamaterski ekipi, i istite uspeale da te nadigraat.

Samo spal i krotone da gi tepaa, bod ako ne se lazam ke bea pred lazio, ili 2, seedno, i 4 pred roma, a da ne govoram za faktot sto i so roma i so lazio igraa na domasen teren.

p.s. top 5 svetski trener nikogas nema da dozvoli vakov crn period, za 2 nedeli ke najde resenie, a ne pa za mesec ipol, dva.
Или е Спалети премногу тврдоглав или изузетно глуп што е малку веројатно зошто човекот имаше муда еден Тоти да го седне на клупа, или пак клановите во Интер се премногу влијателни па Перишиќ, Броз од една и италијанскиот од друга страна се недопирливи кога станува збор за прв тим.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Не да се брка, али сериозно треба на некој да му се дава 3-4 сезони за да не внесе ЛШ?

Израмнивме најлоша серија во историјата без победа, тренери летале и порано.

Баравме само пласман ЛШ, а они покрај Јуве и Наполи како 1-2, не можат пласман да осигураат со очајни Милан, и најлоша Рома у последни 5-6 години.

Нека седи, нема боље моментално, али далеку е од добар.
Тренерот исто треба да сноси одговорност за оваа криза, нема збор тука, ама колективна вина е за лошите резултатите, тренерот не е семоќен. Проблем е што Спалети неможе да го седне Перишич и да стави играч на неговата позиција што е повеќе во форма, поради длабината на составот. Вината на Спалети може да се бара во тапкање на место со тактиките (нафрлање топки до бескрај) или нереагирање со измените во правилен момент со правилен играч. Но ако го смениме тренерот пак почнуваме од нула, нов тренер, нови играчи, нов систем на игра. На играчите им треба континуитет, полека ќе фатат ритам и ќе се уиграат. Вака ако им менуваш работна средина секоја сезона, па нормално дека ќе се движат како муви без глава на терен и нема да знаат кој што задачи има, каде треба да се позиционира и слично.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.230
Поени од реакции
41.504
Ima sansi da menja celosno formacija

http://www.fcinternews.it/in-primo-piano/inter-le-alternative-tattiche-di-spalletti-rombo-con-skriniar-play-o-3-4-1-2-con-dalbert-cancelo-esterni-268873

difesa e tre ke se vraka u moda : )))
Или е Спалети премногу тврдоглав или изузетно глуп што е малку веројатно зошто човекот имаше муда еден Тоти да го седне на клупа, или пак клановите во Интер се премногу влијателни па Перишиќ, Броз од една и италијанскиот од друга страна се недопирливи кога станува збор за прв тим.
da, imase muda toa da go napravi i 300 problemi mu se izdesija u tim so igracite, sea sto citam 5 dusi go kritikuvale za odnosot sto go imal so niv, i ovoj ko mancini, lesno gubi kontrola vrz tim, tesko mu ide vospostavuvanjeto avtoritet u ekipata, kad je bal nek je maskembal mu se deshava.

.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.550
Може ја у нервоза го пишувам тоа отказ мотказ, ама чекајте малце другари, 3 месеци немаме победа еј, што треба да го величам ли Спалети? Како може 16 кола да имаме 13 победи и две нерешени, од кои победени Рома на гости и Милан дома, Јуве и Наполи икс на гости и ние после ова немаме два и кусур месеци победа. И ај да каже човек играме добро али немаме среќа, ама не бе, ние играме се полошо и полошо, а капак на се беше ова последново со Кротоне кога игравме како прв пат играчите да гледаат топка. Скроз се уништени психички, самодоверба во минус, а тоа ако не е вина на тренерот на кого е? Мурињо ваков онаков ама после кикс или некој инцидент одма ги бранеше играчите, знаеше сместа да ја сврти топката на друга страна и да го одвлече вниманието на новинарите за да го тргне притисокот од играчите. Спалети е една огромна НУЛА во овој поглед, нека земе Брозовиќ да шутне шише кај Мурџо, Пеп или Ферги да видите кога пак ќе влезе во игра, можда за Интер Запрешиќ зимото 2021 година.

Срамота е ова што го играме ние, криво ми е зашо знам дека имаме квалитет и дека не сме толку лоши да не можеме гол на Спал и Кротоне да им дадеме. Абе ич не ме боли кур дали имаме или немаме замени, Перишиќ и Кандрева ОДМА на клупа, нека игра Карамо ме заболе дали е млад, неискусен или неквалитетен, битно да им се даде дознаење на двајцата гомнари дека не се незаменливи. Брозовиќ исто никад више у прв тим, очи да не му видам, скандалозно очаен играч. Сеа и со Џенова нема да тепаме 10000%, теорија нема у ваква форма таму да тепаме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Во Рома лани се сеќавам смени формација кога Салах го немаше месец и пол на сред сезона, од 4-2-3-1 во 3-5-2 со Пероти и Џеко. Сврзавме 5-6 победи по ред скоро сите беа по 1-0,слабо голови, али одбраната беше стабилна и веќе кога се врати Салах повторно врати со 4ка во одбрана и крила и потоа следеа клучните порази токму овој период кои не отпишаа од секое натпреварување. Пораз од Наполи во првенството, испагање во купот од Лацио, потоа нерешено со лацио во првенството и испаѓање од Лион во ЛЕ.
Исклучително тврдоглава личност е човекот.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
neznam kao da ti objasnam ali jak tim ne znaci i ekipa kadarna za titula vo LS, toa do sea posle godini i godini i godini gleanje fudbal trebase da ti bide jasno. Inter u ekipa imale igracista od tipot na ronaldo, vieri, ama i 1 ton natalozen luzerski mentalitet u ekipa sto od niv praese samo eden dekor od tim vo LS.

I dobro sto gi spomna zasiluvanjata, a od niv samo milito go izostavi, neznam zasto ali nebitno, bitno e sto vidi koj bil Milito do togas, toa nego mu bese PRVA godina u kariera kako igral vo LS ako ne se lazam, 0 osvoeni golemi trofei, pa ti teraj so fejspalmi do utre ako sakas i misli si deka klucno u taa sezona bile zasiluvanjata, a ne faktot sto murinjo im napravi eden klasicen sampionski brejnvashing i im natalozi 1 ton sampionski karakter u glavite, a ne luzerski i pickarski ko sto sea e slucaj.
Сезоната претходно не им беше брилијантна, што значи битните засилувања имаа голем импакт.
Никако не го оспорувам квалитетот на Мур, и на било кој тренер кој ја имаа таа моќ да психички ги бустира играчите, но без тие засилувања не знам Мур што ќе направеше.

И не знам како можиш да го занемариш фактот што во тимот го добиваш Снајдер, за кој дотогаш немаа ваков тип на играч, и исто така Лусио кој беше главна карика во одбраната.
Милито беше топ, исто како што и Икарди е сега солиден но нема мотор во играва, нема плеј и џабе ти е.

А еве друга интересна работа...
Истиот човек и во Реал, а не толку видлив резулатот од посебниот пристап.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да да, Мурињо дојде и менталниот склоп од лузерски во шампионски им го смени, но и други ситни работи, како на пример тоа што Снајдер, Ето, Мота и Лусио му ги донесоа.:LOL:

:facepalm:
Знаеш дека овие играчи беа втора-трета опција така?

Мурџо го сакаше Карваљо-Бранка му го донесе Лусио.
Мурџо го сакаше Џерард-Бранка му го донесе Мота.
Мурџо сакаше еден од Деко или Лампард-Бранка му го донесе Снајдер.
Е Ето е бонус, прилика, еден од најдобрите трансфери во историјата на клубов.

Глеам сте спомнале погоре, и Шака Лака го кажал тоа што сакав да го пишам.

Паничи Спалети со дифеза е тре, истото му се дешаваше и лани у Рома, го фати криза со 4-2-3-1, не му донесоа играчи, го фатија повреди, краток ростер па мораше да крпи со 3-5-2. Имаше добри резултати, не викам не, ама што знам некако ова ми се гледа ко изнудено решение. Ако тргне ок, ако не јеби га, ќе си се спрема за у Фиорентина.

Не знам ни као ќе функционира ова со Перишиќ. 3-4-2-1 да, вака нешто.

Хандановиќ.​
Ранокија - Миранда - Шкринијар​
Кансело - Весино - Гаљардини - Далберт
Рафиња - Валеро
Икарди
Ама што кур, Перишиќ не ти седи на клупа, Тото Кандрева може 1 утакмица само после ќе се буни. Така да очекувајте лево крило Дамброзио, и Перишиќ у двојка со Валеро или Брозовиќ позади Икарди.

Спомнал Тролот погоре, хрватски и италијански кланови у тимов. Срам ме фати искрено, какви мунгоси ми го држат тимот у заложништво.
Од една страна имаш усташка бригада предводена од сплитскиот галактикос Иван трол Перишиќ и ретардот од Долна Грабовица Марсело држам кафич Брозовиќ.
Од друга страна капо ди тути капи, Данило келнер со педерска стековача од залижана фризура-не знам фудбал да играм Дамброзио и Антонио премногу јак центаршут и опасност од десна страна Кандрева.

Све да ти ебам од екипа.

Порано клановите барем имаа смисла бе, Камбијасо синдикалец со стаж у клубот и околу него ситни аргентинци Рики Алварез и пичке материне.

Мрш Интер.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Во момент кога директните конкуренти за 3 и 4 место се во лоша форма, ние играме нерешени со спаловци и кротоневци... дефиниција за проклет клуб.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Spalletti se izjadao navijačima: Pa igrači su mi padali u depresiju zbog Tottija...

'Inter je sličan Romi, uvijek blizu gubitka ravnoteže.Danas svi troše puno novca, a oni to ne žele.Ponekad je depresivno raditi u takvom okruženju'

Inter je ponovno samo odigrao remi u Serie A protiv slabašnog Crotonea (1:1) i tako produljio niz bez pobjede na dva mjeseca i trijumfa nad Chievom.Stvari ne idu kako su se svi nadali u početku sezone, a trener Spalletti se uvalio u nove, bespotrebne probleme. Naime, Corriere della Sera je objavila da je nakon večere u jednom talijanskom restoranu naišao na nekoliko navijača Rome i krenuo im se jadati, nesvjestan da ga snimaju.

"Ma Tottiju se više nije dalo trčati i igrači su postali nervozni i depresivni kada bio on igrao. Predsjednik Pallota mi je rekao da će probati najbolje igrače... Nije bilo lako u Romi zbog silnih pritisaka izvana.", pa je nastavio o Interu:

"Inter je sličan Romi, uvijek blizu gubitka ravnoteže. Danas svi troše puno novca, a oni to ne žele. Ponekad je depresivno raditi u takvom okruženju..."

"Imao sam prilike nešto osvojiti s Romom, ali ljudi ne shvaćaju da vam treba dvije momčadi za to. Kao Juventus, zato i osvajaju svake godine naslov prvaka Italije."
Naposljetku su naišla i tri Interova navijača. a Spalletti ih je odmah napao: "Što to radite? Nema snimanja, nemojte molim vas. Ovdje sam s prijateljima.", a pri odlasku je poručio svojim 'prijateljima':
"Nemojte raditi nered i štetu, laku noć."
Čini se kako je šteta već ipak učinjena.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Spalletti se izjadao navijačima: Pa igrači su mi padali u depresiju zbog Tottija...

'Inter je sličan Romi, uvijek blizu gubitka ravnoteže.Danas svi troše puno novca, a oni to ne žele.Ponekad je depresivno raditi u takvom okruženju'

Inter je ponovno samo odigrao remi u Serie A protiv slabašnog Crotonea (1:1) i tako produljio niz bez pobjede na dva mjeseca i trijumfa nad Chievom.Stvari ne idu kako su se svi nadali u početku sezone, a trener Spalletti se uvalio u nove, bespotrebne probleme. Naime, Corriere della Sera je objavila da je nakon večere u jednom talijanskom restoranu naišao na nekoliko navijača Rome i krenuo im se jadati, nesvjestan da ga snimaju.

"Ma Tottiju se više nije dalo trčati i igrači su postali nervozni i depresivni kada bio on igrao. Predsjednik Pallota mi je rekao da će probati najbolje igrače... Nije bilo lako u Romi zbog silnih pritisaka izvana.", pa je nastavio o Interu:

"Inter je sličan Romi, uvijek blizu gubitka ravnoteže. Danas svi troše puno novca, a oni to ne žele. Ponekad je depresivno raditi u takvom okruženju..."

"Imao sam prilike nešto osvojiti s Romom, ali ljudi ne shvaćaju da vam treba dvije momčadi za to. Kao Juventus, zato i osvajaju svake godine naslov prvaka Italije."
Naposljetku su naišla i tri Interova navijača. a Spalletti ih je odmah napao: "Što to radite? Nema snimanja, nemojte molim vas. Ovdje sam s prijateljima.", a pri odlasku je poručio svojim 'prijateljima':
"Nemojte raditi nered i štetu, laku noć."
Čini se kako je šteta već ipak učinjena.
Во врска со делот за Тоти, кој гомно од човек и лицемер.
Па кога дојде на полусезона, последните неколку утакмици буквално Тоти му донесе пресврти во утакмици, Самдориа, Торино, Наполи. Со Торино даде два гола за две минути а влезе во 88ма и ја обрна утакмицата од 1-2 во 3-2, со Самдорија ги спасуваше од пораз со слободен од 20 метри, а со Наполи влезе на 0-0 и имаше ѕверска асистенција, до неговото влегување Рома незнаеше кај тера, кога влезе почнаа да играат фудбал, го притиснаа Наполи, самите играчи се осоколија и почнаа да трчат во негово присуство, мотивацијата секогаш им беше на големо ниво со Тоти во игра.
А овој фрикот најде да кажува влегувањето на Тоти лошо влијаело, како не го срам, човекот директно му го донесе третото место, за да овој изгуби двомеч од Порто крфта да му ја ебам.
Се жали за клупата, тенка била да парира на Јуве, се фали наредната година 2ро завршил пред Наполи. А што направи со Лион, со Лацио во куп и првенство. Точно дека Рома не е имала клупа како Јуве, ама проблемот беше што повеќе тој лично е тенок во галавата и мозокот. Кога ги убиваше противниците со по 2-3 гола разлика, главните играчи никако не ги вадеше, го преколнував за такво нешто, уствари иронијата беше имаше некоја навика Раџа само да го вади од 87ма минута до 90та и ти скине живци кога пушти некој од Стротман, ДДР а Герсон му дремеше на клупа. И кога дојде овој период, кога се играше два пати во недела, ЛЕ, Куп на Италија и Калчо играчите беа преморени, трокираа.
Епа тактичару и стратегу имаше можност да калкулираш со играчите, со тоа каде мораш да тепаш, што ти е приоритет, што не, а тој се изгуби. А можеше да оди подалеку во ЛЕ или да освои Куп.

Затоа кога го прашале дали смета дека можел нешто да освои со Рома тој кажува како имал тенка клупа, ама се фали со второто место што завршил пред Наполи, свака част!!

Можеби ќе приметите натака колку само провокаторски и дволични изјави дава и на сметка на Интер, односно тимот што го тренира, способен е и за тоа, многу се разочарав јас од него последните две години, а кажав и порано дека не ми изгледа асален и во акл у последни 2-3 години.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Икарди изгледа нема да игра ни против Болоња.

Се повеќе спекулации за продажба на Икарди и Скриниар и ништо од најдавата за Inter is coming...

Доколку нема други пари, можеби и ке мора еден од нив да се жртвува за да се носат нови засилувања, што се разбира е голем ризик бидејки новите засилувања треба да бидат играчи во поодминати фудбалки години или потанцијални таленти, односно играчи со помала вредност на пазарот.


ЈАс уште кога дојде Сабатини пишав дека тој е одличен во препознавање на нови таленти а не човек кој ке носи готови имиња. Уште тогаш требаше да ни биде јасно кој е планот на клубот, но се лажевме со изјавите на дел од раководството дека ке се врака клубот на врвот во Европа и дека можат да го купат дури и Роналдо.


Ако се продава Икарди, тоа мора да биде сума повисока од 150м. Се подолу од тоа во вакво трансфер лудило не треба да биде прифатливо.
Исто и Скриниар, се под 100м не треба да се разгледува, а од друга страна да се осугура трансферот на Де Фрај уште сега.


Читав вчера како Гуарин ни се нуди и за минимална плата, па не знам што чекаат со тој трансфер... покорисен ке биде од скоро сите играчи кои ги имаме, и барем ке игра со срце за тимот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да бе Гуарин гулабарот..нас ни треба креативност, а не уште еден копач...штета што онај мајмунот Брозович е гадно недораснато непрофесионално копиле иначе ја има потребната креативност и квалитет...дај боже да изигра 3-4 добри натпревари до крајот и да се излажи некој да го купи ѓубрето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom