Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Јас сум од Скопје ама слободно можам да кажам дека Чкембари се на врвот во секој поглед од организација,финансии,сплотеност итн,тоа е едноставно вистината,а секој оној што го оспорува тоа потајно си знае,а не сака да го прифати..
Комити ќе бидат прави комити кога ќе нема интересите да доминираат на трибините и парите кој се даваат за нивни потреби не се крадат и ставаат во џеб 2-3ца тоа треба да се знае,а кој заборавил еве јас ќе го потсетам
Ова што си го пишал, и јузернејмот си одговара едно со друго.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
@RichardRichardson pa ajde ako si strucnjak kazi kako e togas,ako si realen,pa ne sum jas od Star Dojran pa ti ke mi kazevas kako e,site znaeme kako e i toa ne e dobro,jas ne sakam da e vaka,Vardar e simbol na Makedonija isto taka i navivacite Komiti,mislam deka treba obedinuvanje i mnogu rab da se smenat
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
@RichardRichardson pa ajde ako si strucnjak kazi kako e togas,ako si realen,pa ne sum jas od Star Dojran pa ti ke mi kazevas kako e,site znaeme kako e i toa ne e dobro,jas ne sakam da e vaka,Vardar e simbol na Makedonija isto taka i navivacite Komiti,mislam deka treba obedinuvanje i mnogu rab da se smenat
Другар, бројката на Чкембари е на рамниште на Улави Виница во последно време, истите фаци одат со години на трибина. Ни ние не сме најсјајни, ама барем имаме некоја утакмица со далеку повеќе публика. Не ми беше муабетот да зборам за бројката, туку да ти посочам дека во Чкембари 30-тина души се алфа и омега во групата со години, зошто би се скарале меѓусебно? Кои пари ќе ги крадат, кога ќор денар нема во клубот?
Си чул за Пискачот? Знаеш како дојде до позиција и чива доверба изневери?
Организација имале, самофинансирање имале, не треси зелени жити се.
Стварно јака организација, со 3 коли што одат на гостувања три пати во годината, истите 10 души.
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
drugar ti mi generaliziras sega,toa si vo pravo znam da se e taka,jas ti kazav vo kratki crti,kazav samo deka se daleku po stabilni i organizirani..
Jas sum sakal od sekogas da KOMITI bidat na naj visoko nivo,da ne spomnuvam iminja neli sedam so site koj se na vrvot tamo i sum vo toj krug da ne se cudis,toa im go kazuvam i na niv i se lutat,a toa e taka i nema beganje jas kazuvam kako sto e,i treba fakman nekoj da presece vaka i vaka,organizacija i red,da se znae koj jade koj plaka
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Дечките го симпатизират Динамо Загреб како шо вие ги симпатизирате Партизан или ЦЗ,незнам шо има потреба од врева,едниот е од КА другиот од БТ и двата не се членој на Чкембари,барем на текма на ДЗ вадат македонско знаме ,а не ко вас кога и да стигните дудлате на србите..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.516
Дечките го симпатизират Динамо Загреб како шо вие ги симпатизирате Партизан или ЦЗ,незнам шо има потреба од врева,едниот е од КА другиот од БТ и двата не се членој на Чкембари,барем на текма на ДЗ вадат македонско знаме ,а не ко вас кога и да стигните дудлате на србите..
Дечково е од Кумани.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Добро ќе беше дечките што облекуваат навивачки маици за Водици, да се појавуваа од време ма време на утакмица. Да не се разбереме погрешно, немам ништо против обичаите, напротив треба да се негуваат. Но не ми се јасни овие ликови, ги нема на трибина со години, а за Водици облекуваат маица и се кажуваат Чкембари, Комити и тн..
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Чкембар го фати крстот или грешја сум?
Во централната црква Св.Димитриј го фати член на подгрупата Млади Бригадери,Св.Архангел Гаврил кај што рипаа НБ го фати исто така член на подгрупата и исто така и Бигорски манастир имаше група заминато али немале доволно среќа,светиот крст заврши во рацете на друг битолчанец:D
Како и да е,за многу години празникот.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@ckembarbtt
Сувишно е на тебе да ти реплицирам.. чисто.. ми у Куманово се тепамо и кољамо за некои ствари кои су далеко од вас.
Кумановски цигани би се израдувале да га намеришев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom