Американски фудбал - NFL лига

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кептн Кирк ја разгледувал можноста да потпише за Браунс:pos::pos::pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Кептн Кирк ја разгледувал можноста да потпише за Браунс:pos::pos::pos:

Незнам колку следите, ама Дорси мама ебава, можда го составија најдобриот фронт офис у лига. Елиот Вулф го земал од Пекерс, го набркаа неспособниот Григсон и уште два три потеза направија.

Еден товар пикови имаат, а Дорси, Вулф и Хејсмит се топ 10 оценувачи на таленти у нфл. Многу респектирани.
Рачунај имаат прв пик, 4-ти пик, и 3 пика у втора рунда.
Да го земат Казнс и да не мора да потрошат ни еден од тие пикови на квотер бек.

Да ги земат пример Баркли и Фицпатрик најдобриот РБ на драфтот ( според многумина најдобриот во последните 5-6 години, подобар го сметаат и од Фурнет и Зеке) и најдобриот сејфти на драфтот.

Офанзивната линија им е топ, со пиковите у втората рунда да ја средат одбраната.
Плус еден товар паре имаат.

Можат највише паре да му фрлат у фаца на Кирк, ќе го имаат Џош Гордон цела сезона, плус уште еден ресивер може да додадат од драфт или фри ејџенси а ги има доста слободни агенти летово, Џарвис Лендри, Ален Робинсон, Донтрел Инман, Даванте Адамс итн.

Мислим дека заврши времето кога Браунси беа смешка.

И не е ова Саши Браун, многу лесно може да лета Хју уште на почеток на сезона, а глеам се фатиле за работа и конечно асални координатори да му донесат.



Околу Груден, ја очекуем тотален промашај, у Тампа наследи готова екипа Тод Данги.
Ја имаа најдобрата одбрана у лига со Ворен Сап, Дилон Брукс, Ронди Барбер и Џон Линч

После тоа у наредни 6 године играа само 2 пута у плеј оф и двата пута у вајлд кард и двете текми ги изгубија.

Али јебига Дејвис е у прашање. Татко му да беше жив ќе го тепаше со шамари, пошто татко му дур беше главен Рејдерс увек го имале најслабо платениот тренер у лига, затоа и уствари си замина Груден од тамо, пошто да не го трејдаа немаше да сака нов договор.

Али ќе видимо, можда следел некои трендови овие неколку године, се едуцирал, што не ми се веруе, посебно не ради фактот што се обидува да состави супер тим од координатори, за секој ебан координатор што има малце респект у лига се заинтересирани
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Рејдерс лани имаа добра одбрана. Ако може некој да им ја потсреди одбраната тоа е ваљда Груден.

Иначе....Браунс стварно имаат луд потенцијал нешто налик на 76ерс у НБА.....ама тоа 2-3 години го викаме и ништо....ај ќе виидме ако најдат добар КБ ала Гарополо можеби ќе се уозбилат и ќе станат Плејоф екипа за 3-4 години
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Изгубија од Фолс :pos: :pos: :pos: :pos:

Каков лузерски тим :ROFLMAO:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.562
МРШ ДОМА СЕ ГНАСНО ДА ВИ ЕБАМ..

Колку ги замразив Фалконс од лани не е можно у пичку матер..онака,100 жолти знамиња требаше на крајот да фрлат за Иглс,ама КУР ме боли,нека губат таму,по тоа скокањето на газдата нивни лани се напнав скрос,ајде дома сеа пичка ви матер

Мети Ајс,Ајс курац мој...
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Ау каква утакмица... Добра партија на Фолс, доволна за да се добијат Фалконси. Утре најверојатно ќе се бира првиот патник за СБ помеѓу Минесота и Њу Орлеанс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Иначе дали сте спремни за "ужаси либерализма"?

Рејдерс може да јадат казна поради така наречено "Rooney Rule" според кое секој тим кога најмува нов тренер мора да интервјуира и член на малцинска заедница за таа позиција. Дали црнец дали латино небитно..

ПОРЕТАРДИРАНО НЕШТО ВО ЖИВОТ НЕМАМ ЧУЕНО.

Тоа е се само еднаквост не..

Така да ете, ако сака некој да им прати мејл на некој од екипиве што отпуштија тренери можеби за да го исполнат правилото ќе ве интервјуираат пошто сте македонец...ваљда како малцинство се сметаме :D А кој знае можда и ќе добиете некоја работа у клубот за храброста... еден water boy вади плата каако минситер кај нас :D

Иначе...нек си ибат матер Иглс денеска одбранава им беше топ.Ваков напад да лимитираш на 10 поени е ни најмалку лесно. Свака част :cuc:
Ама....ќе се изненадам и ако ги тепаат Сејнтс/Вајкингс
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Каков ужасен play call на крај од Квин....од 4 акции, една беше добра, другите ужас. По мене, требаше да почне со пробивање, па после на втор обид да игра акцијата што ја играше како трета.
@dragonsky Не може да погодуваш секоја недела. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ден квин ли е, Енди Рид ли е!

Пу све женско дома да ти ебем, ќељајцо скапана. Па полузерска франшиза од овие се само Браунси.

Им се смее цела америка 50 години и без стартен кју би да те тепаат.
Хрррк пу, се напиздив многу[DOUBLEPOST=1515894066][/DOUBLEPOST]Иначе ај Петриотс, Сихокс, Каубојс да ги мрзиш, ама како бе може Фалконс да ги мрзи некој.

Од Мети па преку Хулио, Труфант, Бисли до Артур Бленк газдата. Ептен симпа екипа ми се.
Чак и оној ЏМ-от Димитроф е доста харизматичен лик
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Каков ужасен play call на крај од Квин....од 4 акции, една беше добра, другите ужас. По мене, требаше да почне со пробивање, па после на втор обид да игра акцијата што ја играше како трета.
@dragonsky Не може да погодуваш секоја недела. :D
I ain't even mad, антипатични ми се фалконс :D

И се сложувам комплетно за тоа колку лошо одиграа на крај..не знам, мораа еднаш да пробаат со трчање особено кога имаа распорожени тркачи...а и башка не ќе беше лошо да брака некои curl flat тактики барем да се доближат малце при првите два обиде некои некои обиди за глупости да прават...

Ептен глупо одиграа...ама од друга страна џабе ги хејтам одлична одбрана одиграа Иглс при сите четири обида[DOUBLEPOST=1515897708][/DOUBLEPOST]
Ден квин ли е, Енди Рид ли е!

Пу све женско дома да ти ебем, ќељајцо скапана. Па полузерска франшиза од овие се само Браунси.

Им се смее цела америка 50 години и без стартен кју би да те тепаат.
Хрррк пу, се напиздив многу[DOUBLEPOST=1515894066][/DOUBLEPOST]Иначе ај Петриотс, Сихокс, Каубојс да ги мрзиш, ама како бе може Фалконс да ги мрзи некој.

Од Мети па преку Хулио, Труфант, Бисли до Артур Бленк газдата. Ептен симпа екипа ми се.
Чак и оној ЏМ-от Димитроф е доста харизматичен лик
Буквално сите што ги спомна ми се крајно крајно антипатични, како негативци во филмови ми се сите..Димитроф е ко некој си луд научник, а газдава им е ко некој билионер што го плаќа научников да направи супер негативци што ќе се борат со авенџеси или шо ти знам :D

Само Мети Ајс ми е кул лик се друго ми е антипатично до немајкаде, значи не можам да ги смислам :D Сва среќа Мет го имаат што стварно е добар лик и добар КБ иначе...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ете шо значи предонста на домашен терен кога се има добра одбрана. Освен поседните обиди на Фалконс кои беа лоши скроз океј утакмица изиграа но Кокс и другарите издржаа на крајот. За вечер Сејнтс се убава 2ка и мислам да му бранам хендикеп на Бортлс ако не игра Браун.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom