Ветеринарно катче

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Фала ти многу, се консултирав и со ветеринар сабајле, ми рече дека ништо не е тоа, никаков проблем за кутрето, и ми кажа со благо масирање на местото може и да исчезне скроз. :rolleyes:
П.с. Може ли да ми кажете дека ова ми е прво куче, која храна е најдобра за него затоа што му давам само попара (јогурт со лебче), па сакам да сменам да му давам и готова кучешка храна ама ме интересира која е најдобра за него? ( Раса: Дого аргентино, Старост: 40 дена)
одговор на ова прашање ќе најдеш доколку се вратиш десетина страни во темата за храна. премногу пати е одговорена која храна е најдобра.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
одговор на ова прашање ќе најдеш доколку се вратиш десетина страни во темата за храна. премногу пати е одговорена која храна е најдобра.
значи ти реков да ме ставиш во букмарк, јас за џабе ли докторска теза пишував на таа тема?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли некој добар ветеринар во околината на Лисиче, Ново Лисиче или Аеродром?
Далеку ми е капиштец, а и плус повраќа кутрето кога го возам во кола :/
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Има ли некој добар ветеринар во околината на Лисиче, Ново Лисиче или Аеродром?
Далеку ми е капиштец, а и плус повраќа кутрето кога го возам во кола :/
Dezuren mislam samo Avtokomanda deka ima
Inace Denis e vo Aerodrom, pozadi Capitol
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Dezuren mislam samo Avtokomanda deka ima
Inace Denis e vo Aerodrom, pozadi Capitol
Не ми е итно за вечерва, ме интересира за понатака кога ќе му ставам вакцините и сл...
Фала ти многу, кај Денис ќе го носам чим е добар :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Има ли некој добар ветеринар во околината на Лисиче, Ново Лисиче или Аеродром?
Далеку ми е капиштец, а и плус повраќа кутрето кога го возам во кола :/
Не знам дали Денис е од ординацијата Пет Вет, ама ако е Пет Вет, дефинитивно е најнепрофесионалниот ветеринар, а и за односот кон животните и нивните сопственици не можам нешто баш добро да кажам. Го имаш доктор Марин во Аеродром. Еден од најпрофесионалните ветеринари кај нас, а и како човек е предобар. Исто така зад Три Бисери е и Верче.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Искуства со Ветеринарна Налетоски во Ѓорче?
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Луѓеее ми треба мислење. Имам лабрадорче 6 години стар. Дебел ее и со јаде малце повеќе отколку што требаа многу бара да јаде.. Ама сега веќе 2 недели забележувам дека има проблем со колковите.Вака при одење и трчање надвор нема прпблем ама при легнување цимоли и кога треба да стане едвај станува и обично квичи ако го допреш на тоа место додека да се раздвижи. Го прашавме ветеринарот кај што го носиме обично во Кисела Вода и ни рече со два аналгини на ден ќе му биде подобро ама јас не гледам подобрување само во креветче лежи ... Ве моламм кажете ми ваше мислење или слично искуство со миленикот.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ne, so snimkata ke ides vo univerzitetskata bolnica i ke go baras prof. Plamen. Mozno e kuceto da ima displazija ili/i artrit.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Му направија крвна слика и крвната слика е одлична. Ветеринарот ни препорача едни апчиња витамини кои ќе ги прима и потоа ќе му направи снимка. Сакав да прашам само дали смеам да му давам Метафен за против болка?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Никако не е. Нестероидните лекови прават тешки гастроинтестинални пореметувања. Краен стадиум чир на желудник и негова руптура. Ти фармакологија не учеше колега? :)

На механички проблем, џабе е што има крвна слика ако кучето криви и го боли. Треба рентген. Али вие си знаете.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ветеринарот ни даде АнтиАртерозин апчиња да пое 3 пати на ден една тубичка. И доколку за недела нема подобрување ќе оди на снимање. Мислење за овие апчиња?[DOUBLEPOST=1515801127][/DOUBLEPOST]И на диета е плус Барон и тој си ги славеше празнициве
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Имам куче од неколку месеци, не е расно и вечерва му дадов салама да јаде. Е сега додека да му ја дадам саламата, ми ја грабна од рака и изеде парче од обвивката на саламата. Дел успеав да му го извадам ама едно делче го голтна. Место не ме држи, има ли простор за паника ? Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom