A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.451
Бришат коментари на фејс, воглано сe коментарите со епитет ненормални и лопови :).
Е па за тоа ги плаќаат, но тешко дека ќе можат да ги избришат барањата за исклучување на постоечките корисници доколку во меѓувреме не се освестат и опаметат, и ги вратат Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Деновиве место не ме фаќа, Grand 2 не ми го пуштиле, ми се иде да се претплатам на пакетот. :D :D :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Кои се шансите лудациве да се премислат за Discovery каналите? :( Реално доколку АЕК им даде на овие што се жалат да раскинат договорот, ќе нема каде да бегаат ни Вип ни Телеком, а како што гледам Телеком ги запалија по социјалните мрежи... Исто сценарио како со екс Близу мислам ќе биде кога ги исклучија СК каналите пред неколку години.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.451
Кои се шансите лудациве да се премислат за Discovery каналите? :( Реално доколку АЕК им даде на овие што се жалат да раскинат договорот, ќе нема каде да бегаат ни Вип ни Телеком, а како што гледам Телеком ги запалија по социјалните мрежи... Исто сценарио како со екс Близу мислам ќе биде кога ги исклучија СК каналите пред неколку години.
Тоа си е` нивен проблем, јас чекам да ми пристигне месечната сметка за декември 2017 за да видам која постпејд тарифа за мобилна телефонија ја користат моите за да направам математики колку ќе не` чинат мобилната телефонија од Вип ТВ од една страна, и кабелската телевизија, фиксната телефонија и оптичкиот Интернет од Телекабел од друга страна.

Випосаните имаат проблем и не им се пишува убаво ако не се освестат и опаметат наскоро.

И хрватските випосани имаат проблем и на нив исто така не им се пишува убаво ако не се освестат и опаметат наскоро.

GNJEVNI KORISNICI TRAŽE RASKIDE UGOVORA JER SU IM UKINULI EUROSPORT: ‘Ako vas VIPnet odbije, javite se nama’
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Дискавери и Еуроспорт биле поскапи и малку гледани
За поскапи, поскапи се верувам, ама за другово...
223.jpg

Јес да ќе бидат најгледани овие 2 месеци Еуроспорт ама очигледно во Вип и Телеком слабо следат спорт. Колку само ме иритираат со вакви изјави. Најдовме адекватна замена, слабо гледни ова она па идете у пм више.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Дискавери и Еуроспорт биле поскапи и малку гледани
За поскапи, поскапи се верувам, ама за другово...
Прегледај го приврзокот 183086

Јес да ќе бидат најгледани овие 2 месеци Еуроспорт ама очигледно во Вип и Телеком слабо следат спорт. Колку само ме иритираат со вакви изјави. Најдовме адекватна замена, слабо гледни ова она па идете у пм више.
Можеби мислат дека не се гледани пошто даваа такви повеќе ниче спортови како пикадо или курлинг, кои веќе не се даваат за жал, бар јас не сум ги затекол, но во последно време имаат доста богата понуда, ставија и Хрватски дуб на каналот. Сите тениски турнири ги делат со Спорт клуб, па така ако Спорт Клуб го даваат ТАТА Опен, тогаш овие даваат Брисбејн или Катар Опен. И знам дека може да се гледа преку Еуроспорт Плејер но не е исто.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
Дискавери и Еуроспорт биле поскапи и малку гледани
За поскапи, поскапи се верувам, ама за другово...
Прегледај го приврзокот 183086

Јес да ќе бидат најгледани овие 2 месеци Еуроспорт ама очигледно во Вип и Телеком слабо следат спорт. Колку само ме иритираат со вакви изјави. Најдовме адекватна замена, слабо гледни ова она па идете у пм више.
Сакале да не заштитат од плаќање поскапи сметки?
Неофицијално дознаваме дека новиот договор кој им бил понуден на операторите бил за 30 отсто поскап од претходните години, па операторите одлучиле да ги заштитат своите клиенти од зголемување на сметките.
Каква заштита, па тие од ова извлекоа корист со +2 канала со доплата. Не се уценети во случајов, туку тие се уценувачите. За сите помали кабелски оператори цената е прифатлива.

Мојот договор е со близу, го плаќам дополнително хд пакетот. Корисниците на тој хд пакет најмногу се скастрени и оштетени. Јас сум уценет и излажан во случајов. Тогаш склучив договор да го гледам комплет хд пакетот но со други канали, сега добивам сосем нешто различно што не сакам да го гледам. Фала што ме заштитиле да не плаќам поскапо, ама пак мора да си платам.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.451
Дискавери и Еуроспорт биле поскапи и малку гледани
За поскапи, поскапи се верувам, ама за другово...
Прегледај го приврзокот 183086

Јес да ќе бидат најгледани овие 2 месеци Еуроспорт ама очигледно во Вип и Телеком слабо следат спорт. Колку само ме иритираат со вакви изјави. Најдовме адекватна замена, слабо гледни ова она па идете у пм више.
Пристрасноста на статијата е повеќе од забележителна, а особено во последната реченица, во која се потенцира дека дека само 50 корисници побарале раскинување на договорите.

И повторно истите лаги - гледаноста била слаба - со истата приказна во јавноста излегуваше и поранешен Близо за да ја оправда својата деловна пракса со која со години не дозволуваше телевизија 24 Вести да биде дел од нивната телевизиска понуда.

Нема спас за овие випосаниве идиоти, плачат за да бидат треснати од земја.

Не сме ние корисниците виновни бидејќи ќе мораат да им ги полнат џебовите на пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди со преселувањето во нивната нова зграда покрај Вардар до новата зграда на Факултетот за Драмски Уметности, каде што ќе им плаќаат месечна кирија на пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди, бидејќи така се договориле во замена за нелегалното спојување на Вип и Оне.

Никој не ги терал со сила да прават бизниси со корумпираните власти, но ако веќе одлучиле да штедат пари, нека заштедат со отстранување на татарските идиотизми Балканика и Фен ТВ, Гранд шундовите, како и бројни други тотално непотребни идиотизми.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Пристрасноста на статијата е повеќе од забележителна, а особено во последната реченица, во која се потенцира дека дека само 50 корисници побарале раскинување на договорите.

И повторно истите лаги - гледаноста била слаба - со истата приказна во јавноста излегуваше и поранешен Близо за да ја оправда својата деловна пракса со која со години не дозволуваше телевизија 24 Вести да биде дел од нивната телевизиска понуда.

Нема спас за овие випосаниве идиоти, плачат за да бидат треснати од земја.

Не сме ние корисниците виновни бидејќи ќе мораат да им ги полнат џебовите на пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди со преселувањето во нивната нова зграда покрај Вардар до новата зграда на Факултетот за Драмски Уметности, каде што ќе им плаќаат месечна кирија на пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди, бидејќи така се договориле во замена за нелегалното спојување на Вип и Оне.

Никој не ги терал со сила да прават бизниси со корумпираните власти, но ако веќе одлучиле да штедат пари, нека заштедат со отстранување на татарските идиотизми Балканика и Фен ТВ, Гранд шундовите, како и бројни други тотално непотребни идиотизми.
Za Telekabel , Kabelnet , Neotel i uste XX drugi pomali kabelski niz gradovite cenite za discovery paketot e ok,za ovie mrdnati od umot skapo im bilo , koi sto imaat 70% od pazarot zaedno so Telekom...samo za niv ne cini .... a kapak na se ne slusaat sto im kazuvaat korisnicite * Bezobrazlukot na MONOPOLOT D-Telekom / A1 Telekom ... nema kraj ...iritiraat do beskaraj a i ne ubeduvaat deka 100 pati kazanata laga e = na vistina , demek euro sport 1/2 discovery/ animal ne bile gledani , A gledana e zenska tv gledam na telekom im pustile na vip ima poveke vakvi bezvrska programi a vrv e SK 5/6 koi imaat po 1 natprevar na 5 dena a na Euro sport ima 24/7
jas vi kazuvam iskreno podnesov prigovor vo vip(od tamu bile obvrzani samo MRT 1/2/3,da prenesuvaat-) i prijaviv vo aek, od aek na 190 cekav 13min, da mi krenat od drugata strana na telefonot mi posocija deka samo denes ima +100 javuvajna za istata rabota.....i deka i tie ne znaat kako ke postapat na celava situacija .... pa ke cekame 15dena od vip -sto kese prozinesat....razgovarav so prijatel Advokat i toj razgleduval sto kako posle praznicive ke se zafatel so slucajot ...
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Па штом BBC Earth им е поефтин од Дискавери, што не го пуштат како замена, за сите корисници?
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
Ете, завршена работа!!! Среќа ми беа истечени договорите па ги откажав без проблеми, а прво се повикаа на договорот демек до кога ми бил. Откажав две претплати Комбо пакет kaj VIP и една преплата Телеком за Макс тв. Заменив со Телекабел на едната локација, една неотел trio 20 paket и едена преплата на локална кабловска во Бутел кај глобалсат. Двете ми се без обврзувачки договор а Nеотел ми е на 1 година. Значи јас сум еден од тие 50 :)

Ај да ве видам пак експериметнирајте другпат!
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Ете, завршена работа!!! Среќа ми беа истечени договорите па ги откажав без проблеми, а прво се повикаа на договорот демек до кога ми бил. Откажав две претплати Комбо пакет kaj VIP и една преплата Телеком за Макс тв. Заменив со Телекабел на едната локација, една неотел trio 20 paket и едена преплата на локална кабловска во Бутел кај глобалсат. Двете ми се без обврзувачки договор а Nеотел ми е на 1 година. Значи јас сум еден од тие 50 :)

Ај да ве видам пак експериметнирајте другпат!
na neotel si na LTE taka?
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
na neotel si na LTE taka?
Не ми е уште наместено, ќе биде решено следната недела. Иначе најверојатно преку wireles бидејки локацијава е во бутел и тука нема оптика. Интеренет ќе имам 20 мб download и 2 up.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Не ми е уште наместено, ќе биде решено следната недела. Иначе најверојатно преку wireles бидејки локацијава е во бутел и тука нема оптика. Интеренет ќе имам 20 мб download и 2 up.
pa da LTE e jas sum na neotel na bakar seuste cekam da mi se javat da zemam LTE ruter pri kraj bile so instlacijata na LTE opremata za kicevo pa ke vidime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom