Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Трансферот на Кејта е 48 милиони , само во фунти.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Супер, ај сега провери кој ја пиша цената во фунти.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
тоа беа расипувачи на фудбалот
Не може некој што троши, да биде расипувач. Сите во светот, во секој сектор, ги сакаат тие што трошат. Освен тие што гледаат од страна и љубоморат. :D

Така да, и тој муабет беше подеднакво ретардиран, како овој сега.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Освен тие што гледаат од страна и љубоморат. :D
Не е интересно ти ова да го пишеш, сите знаеме дека си реален од доблесен лик.[DOUBLEPOST=1512608506][/DOUBLEPOST]Иначе да, ретардиран е муабетот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Не е интересно ти ова да го пишеш, сите знаеме дека си реален од доблесен лик.[DOUBLEPOST=1512608506][/DOUBLEPOST]Иначе да, ретардиран е муабетот.
Си ме измешал со некој... И не се однесуваше на Ливерпул. :cenzura:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За да се осеќам фатен во тесно треба стварно новост и неочекувана реакција да ми се "лекциите кои ми ги одржаа" на претходната страна. Веруваш во тоа? :D
Мое мислење е дека ако веќе форсираш нет спенд, не ти требаше постот со клубовите, парите, успесите поготово кога го вметнуваш Јунајтед што прави пари и од продадени клупски вилушки.

А и ако веќе начнуваш тема и сакаш да ги насанкаш, терај ја додека не го направиш тоа, со постови од типот на works everytime и зошто реагирате на се, оддаваш поинаков впечаток, тоа ми е :)))
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Мое мислење е дека ако веќе форсираш нет спенд, не ти требаше постот со клубовите, парите, успесите поготово кога го вметнуваш Јунајтед што прави пари и од продадени клупски вилушки.

А и ако веќе начнуваш тема и сакаш да ги насанкаш, терај ја додека не го направиш тоа, со постови од типот на works everytime и зошто реагирате на се, оддаваш поинаков впечаток, тоа ми е :)))
Не знам од кај извадивте дека форсирам нет спенд. Видов некои бројки, и ги ставив тука за да видам дали и по милион пати истите членови одма ќе се јават да докажуваат нешто. И секој пат мојот пост е глуп, ретардиран, идиотски (ваљда некој од тие зборови бараше @vidooq), без намера да повлече некоја дискусија. И затоа никогаш не реплицирам потоа со нешто сериозно, туку со безвезе муабети за да видам до кај ќе се тера. Доколку после дојдам овде и пишам пост:

Челзи - 1
Ливерпул - 1
Јунајтед - 0

Пак одма ќе се натегаме зошто и како Јунајтед не требало да е 0, што и да претставува таа 0. Наместо да се увиди дека е глупост постот, да се изигнорира и да се продолжи понатаму. Е тоа ми е поентата :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Ваљда затоа што тоа што си го постирал, не ја доловува реалната слика.

Да не спомнуваме дека кога и самиот ке сфатиш дека е така, одма следи, ама ја не се слагам со твитот што самиот си го постирал :pos:, ама ја не мислев сериозно, само за пецкање простирам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ваљда затоа што тоа што си го постирал, не ја доловува реалната слика.

Да не спомнуваме дека кога и самиот ке сфатиш дека е така, одма следи, ама ја не се слагам со твитот што самиот си го постирал :pos:, ама ја не мислев сериозно, само за пецкање простирам.
Еве пак ќе прашам, што е тоа што вас како фанови на Јунајтед толку ве погоди во тоа што го постирав вчера? Што толку ве испровоцира за да земете да ми одржувате лекции по економија? Ви го деградира тоа некако клубот? Зошто тие за Арсенал и Ливерпул не се осетија испровоцирани па да се вмешаат во лекциите?

:pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Еве пак ќе прашам, што е тоа што вас како фанови на Јунајтед толку ве погоди во тоа што го постирав вчера? Што толку ве испровоцира за да земете да ми одржувате лекции по економија? Ви го деградира тоа некако клубот? Зошто тие за Арсенал и Ливерпул не се осетија испровоцирани па да се вмешаат во лекциите?

:pos:
Ваљда затоа што тоа што си го постирал, не ја доловува реалната слика.
И стварно, зошто Пулци не ти реплицирале за нивното трошење... види колку пари имаат спичкано.

Average net spends per season: (Last 5 years)

Man City - £101,220,000
Man United - £87,450,000
Arsenal -£41,099,000
Chelsea - £38,401,800

PL's in the least 5 seasons:

Chelsea - 2
Man united - 1
Man City - 1
Arsenal - 0

:kafence:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
И стварно, зошто Пулци не ти реплицирале за нивното трошење... види колку пари имаат спичкано.
Па они најмногу треба да се погодени затоа што авторот сметал дека се небитни. Треба ептен да се испровоцирани и да го воскреснат Рики, да ми напише цела книга.

А бројките се тие, и парите и титулите. Ниту сум го започнал, ниту планирам да го мењам трендот да се рачунаат само парите потрошени и добиени од трансфери, за фановите на Јунајтед да не се осеќаат испровоцирано и навредено :pos:
Ниту пак ми беше целта да докажувам нешто, освен тоа што го пишав погоре, а нема врска со нет спенд и тутулите :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom