Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ептен ептен разочаруваат Далас...ако вака играат цело време без Елиот тешко до плејоф....ајде следна недела ќе биде клучното..ако изгубат тогаш може да се простат од постсезонски фудбал
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ќе издржат Минесота до крај на прво место во дивизијата? Доста потежок имаат од Детроит..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ќе издржат Минесота до крај на прво место во дивизијата? Доста потежок имаат од Детроит..

Тешко, па дури и да ја добијат меѓусебната утакмица.

Детроит до крај игра со : Mинесота
Чикаго 2 пута
Бенгалс, Пекерс, Балтимор и Тампа.

Реално Лајонс се подобри од сите овие годинава, и многу лесно може да имаат овде 6-0 5-1

Минесота игра до крај со : Детроит, Бенгалс, Пекерс, Чикаго, ЛА Рамс, и на гости со Фалконс и Пантерс.

Плус меѓусебната им е н Форд Филд
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Роберт Вудс, Семи Воткинс и Рамс феноменални уште еднаш. :cuc:

Ми оставија да се надевам на твојот омилен qb дека ќе те порази. :kuracc:

Сепак зезнато е бидејќи го имаш кикерот на Пантерс. Со секој евентуален ТД на Кем, ти ќе имаш „автоматски“ +1 поен. Ќе бидат на крај изгледа пресудни 11те поени што ги имаш од твојот тајт енд. :eek:

Ремси изгазија повторно. На почетокот беа стегнати од одбраната на Хјустон но им го најдоа лекот. Каков madden тренер е овој МкВеј, со хазардни напади денес успеа да ги пробие Хјустон, цар. И фејк пантот ќе му успееше ако ресиверот беше посконцентриран.

Без асален qb немаа што да вратат Хјустон на одличната одбрана на ЛАР, а и општо против останатите...

Овој Иван на СК вика ќе бидат 10-6 екипа, но јас мислам дека можат комотно до 12 победи.

Бај д веј, не знаев дека газда на ЛА Рамс е Кронке, газдата на Арсенал и Денвер Нагетс...
Губам вечер дефинитивно од кај изваде овај од рамс ваква партија 30 поени ти запиша не е можно :cuc:
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Ептен ептен разочаруваат Далас...ако вака играат цело време без Елиот тешко до плејоф....ајде следна недела ќе биде клучното..ако изгубат тогаш може да се простат од постсезонски фудбал
Рзочаруваат? Напротив беа одлични за гледање вчера, се виде Prescott колку е добар без Elliott :D

Sunday Night Football : Dallas Cowgirls-Philadelphia Eagles:zloo:

Иначе сериозно пак Мајами ги ставиле во ударен ТВ термин :facepalm: ако и овој пат мртвите завршат со
0 поени , Adam Gase и компанија треба да ги отпуштат пред да влезат во авион за Мајами
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ептен ептен разочаруваат Далас...ако вака играат цело време без Елиот тешко до плејоф....ајде следна недела ќе биде клучното..ако изгубат тогаш може да се простат од постсезонски фудбал
И да играше Елиот вчера тешко дека нешто ќе сменеше. Проблем беше офанзивната линија т.е. неиграњето на левиот такл Tајрон Смит. Незнам кој беше замена не го запамтив ама изигра криминално лошо. Адраин Клејборн кој и не е некој врвен играч имаше 6 секови o_O за споредба оваа сезона во претходините 8 натпревари имаше само 2. На ваков притисок Прескот не е навикнат и им се рападна целиот гејмплан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Сеа ќе вида свите декс Дак е обичен просек од квотер.
Кем Њутон за сиромашни
Со таа ОЛ и со Зеке лани истите бројки ќе ги имаше било кој Руки квотер
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Губам вечер дефинитивно од кај изваде овај од рамс ваква партија 30 поени ти запиша не е можно :cuc:
Ми се исплатеше да ги задржам ресиверите на Гофф, влегоа у страшен ритам сеа, Вудс дроби јардажа ко елитен ресивер. :cuc:

Со поразов само теоретски шанси ти останаа за плејоф, односно да ги тепаш сите 3 до крај а бар еден овие што имаат 4-6 скор моментално да изгуби све. :D

Инаку, да не се збуните, имаме уште 3 кола на фантази пред нашиот плејоф затоа што тој ќе биде во 14,15 и 16 од real life nfl колата.

Засеа нашава дивизија е ептен слаба, само јас и @BilboBaggins имаме позитивен скор, другиве сте под .500 учинок.

Мислев дека у плејоф ќе идат по 4 најдобри од двете дивизии (НБА тајп) ама ќе биде сепак НФЛ тајп, односно лидерите на дивизите + кои било 6 со најдобриот скор без разлика на дивизија. Можеби ќе беше поинтересно да бевме во 4 дивизии поделени. Здравје наредна сезона. :icon_mrgr:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Или во превод одат првите 5 души од првата дивизија, ти и Билбо и еден од мене, Да Беарс или Дезерт Иглс. На Стил му треба чудо да не помине сите тројца.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Кем Њутн ме уништи, не само што изгубив во лигава, туку општо скоро во сите лиги кај што учествувам се погоди некој со Кем/Мекафри/Фанчес, воглавно комбинација од 2ца :D
Ќе биде интересно во плејоф, опасна борба ќе има таму.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Кем Њутн ме уништи, не само што изгубив во лигава, туку општо скоро во сите лиги кај што учествувам се погоди некој со Кем/Мекафри/Фанчес, воглавно комбинација од 2ца :D
Ќе биде интересно во плејоф, опасна борба ќе има таму.
Да ти заблагодарам за Фанчес :D веќе го прежалив поразот ама со Меккафри ме извадија од калта.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Ми се исплатеше да ги задржам ресиверите на Гофф, влегоа у страшен ритам сеа, Вудс дроби јардажа ко елитен ресивер. :cuc:

Со поразов само теоретски шанси ти останаа за плејоф, односно да ги тепаш сите 3 до крај а бар еден овие што имаат 4-6 скор моментално да изгуби све. :D

Инаку, да не се збуните, имаме уште 3 кола на фантази пред нашиот плејоф затоа што тој ќе биде во 14,15 и 16 од real life nfl колата.

Засеа нашава дивизија е ептен слаба, само јас и @BilboBaggins имаме позитивен скор, другиве сте под .500 учинок.

Мислев дека у плејоф ќе идат по 4 најдобри од двете дивизии (НБА тајп) ама ќе биде сепак НФЛ тајп, односно лидерите на дивизите + кои било 6 со најдобриот скор без разлика на дивизија. Можеби ќе беше поинтересно да бевме во 4 дивизии поделени. Здравје наредна сезона. :icon_mrgr:
плеј оф и онака не гледам јас али
КЕМЕ ЊУТОНЕ каков секс сите хејтери da ќутат :P
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Да ти заблагодарам за Фанчес :D веќе го прежалив поразот ама со Меккафри ме извадија од калта.
Јас уште сум задоволен од трејдот, реално со Кукс, Хоган, Фанчес, Дигс, Паркер ќе седеа премногу добри играчи на клупа (барем 2ца). Вака со АЏ Грин и Кукс + 1 од Хоган и Паркер или некое од милионите Rb-а во мојот тим сум сосема солидно покриен. Иначе се враќа Олсен наскоро, така да Фанчес како единствена опција ќе умре :D
Како и да е GG, се гледаме во плејоф :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom